Új hozzászólás Aktív témák

  • a2d2

    addikt

    válasz kpykpy #40891 üzenetére

    Sziasztok!

    Csak átfutottam gyorsan az utolsó 15 hozzászólást, ömlesztve reagálnék:

    - EH-TW650-nél el kell felejteni a 24p-s akadásmentes mozgásmegjelenést. Ha van helyed és egy kicsit nagyobb kereted akkor mindenképpen az 5650-est nézegesd (kép interpoláció!, sokkal nagyobb kontraszt érték).

    - Szerintem is kuka az auto-iris, de minket a folyamatos kattogás tántorított el a használatától.

    - Én a 650-es után közvetlenül próbáltam ki a W1070-et és nem egy kategória a kettő fekete szintben. A 650-es különösen gyenge sajnos ilyen téren az 5000:1-es kontrasztja miatt. A W1070 10000:1-es a mostani W1120-as pedig 15000:1-es kontrasztarányú. Nem tűnnek ezek nagy különbségnek az 5000-hez képest de az Epson iszonyat fényerővel produkálja ezt az értéket a Benq-k pedig egy emberi szem számára sokkal fogyaszthatóbb fényerő mellett, magyarul kalibráció után magasabb lesz az eltérés a kettő között. Megjegyzésképpen az 5650-es kontrasztja papíron 60000:1-hez, szóval nagyon megnézném azt magamnak ha jó a vetítési távolság.

    - Látom pörög a fórum :) Az S912-es android boxom az amlogic toolbox nevű progival tudja a kadenciahelyes 24p-s lejátszást. Ez a pár percenként előforduló megtorpanást szünteti meg, a lassú pásztázás során látható akadozást nem! Ez utóbbira kellene az interpoláció vagy a projektorba építve, vagy MADVR-el lejátszva az anyagot PC-ről. De ezek hiányában is változó lehet az élmény. Az EH-TW650-esnél nagyon zavaró volt (készítettem anno egy videót is, totál idegesítő volt nekem, szar a kamera de látszik a végeredmény a katonák sisakján: [link]). A Benq W1120 talán egy hajszálnyival jobb ilyen téren de próbálom megszokni a dolgot. Most itt van mellettem egy TCL 55DC760-as, nincs benne semmilyen kép interpolációs eljárás és egészen nézhető már a projektorokhoz képest.

    [ Szerkesztve ]

    A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

Új hozzászólás Aktív témák