Új hozzászólás Aktív témák

  • alphamooncam

    őstag

    Nem tudom kifejezetten ide illik-e, de azért, hátha...

    A hálómban működik egy [Lg-42LN5400] IPS paneles TV-m, sztg-re kötve szoktam vele filmet nézni.
    Sztg.-en WIN10. fut, és MPCHC-val játszom le a filmeket [madvr] segítségével [ezen leírás alapján.]

    Kalibrálva ugyan nincs a TV. de ennek ellenére sokat dobott a szoftver a filmek minőségén !

    A fentiekből kiindulva:

    1./ Jól gondolom-e, hogy a DLP-s projektorok esetében a technológiából fakadó legnagyobb hátrány - az un. szivárvány effektus - szoftveresen nem javítható?

    2./ Az LCD-s technológia esetében, a kép minősége utólagosan szoftveresen javítható-e? Kontraszt, miegymás...

    Mivel a végleges kép minőségét szoftver és hardver együtt adja, ezért a forrás oldalról közelítem a témát.

    3./ Arra lennék kíváncsi, hogy használ-e itt bárki olyan forrást, amely madvr-t használ, és ha igen akkor mik a tapasztalatai?

    4./ Nappaliban rendelkezésre áll egy [mini sztg, htpc,] amin jelenleg egy openelec fut. (Azért Openelec, mert a Windows híres az erőforrást pazarló működéséről. ) Openelec nem "kompatibilis" a madvr-el.

    A bevezetőben említett madvr sokat segített a kapott kép minőségének a javításán, ezért abban gondolkodom, hogy hogyan tudnám ezt átültetni a projektoros közegbe.

    5./ Konkrétan arra lennék kíváncsi, hogy létezik-e olyan - talán így hívják - frontend, ami nem igényel a Windows-t, "skinny", és madvr-t használ, illetve az ezzel kapcsolatos tapasztalatok - már ha vannak!

    ( Basszus..., már annyira belekavarodtam, hogy már magamat sem értem ! :W )

    6./ A legfontosabb pedig az, hogy az un. színtér probléma javítható-e pl. a madvr segítségével?

    P.S.: Az első kérdésre minden képpen szeretnék egy igen-nem választ kapni!

    [ Szerkesztve ]

    Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

Új hozzászólás Aktív témák