Új hozzászólás Aktív témák

  • John Fowler

    tag

    Köszi a segitő szándékot. Leirom hogy pontosan miért kell, és akkor rögtön egyértelmű lesz hogy mire gondoltam. Szóval adott egy 21"-es CRT monitor, amin a desktop 1280x960-ra van állitva, mert ennél nagyobb felbontáson már őrült kicsik az XP ikonjai, karakterei, nehezen olvashatóak a weboldalak, stb. Szóval az 1280 az pont kényelmes mindennapi használatra. De ha (jó nagy méretű ofkoz) képeket akarok nézegetni, azt jó volna 1600x1200-ben, vagy akár 2048x1536-ban, merthogy a moncsi még azt is lazán viszi. A különbség látható, ugyanis 1280-ban ~1 millió pixelt rajzol ki, 1600-ban majd' 2 milliót, 2048-ban pedig több mint 3milliót. Szóval sokkal szebbek a képek nagyobb felbontáson, jobban kijönnek a részletek.

    Amióta az ATI CCC-ből kivették a gyors felbontásváltó menüt (nemtom mi volt a rendes neve, de arra gondolok, hogy a taskbaron lévő kis ATI-ikonra klikkelve feljött egy lista az ismert felbontásokkal -mellesleg ez kinek fájt hogy meg kellett szüntetni???) azóta nincs kedvem minden képnézegetés előtt jobbklikk desktopra, tulajdonságok, felbontás menü, csúszkaállitás, Apply, stb kombóhoz, majd ha végeztem akkor újra ugyanezt. Érdekes módon a Mediaplayer Classic, vagy pl a PowerDVD tud ilyet (be lehet állitani külön felbontást arra, ha fullscreenre kiteszed a videót), de az ismert képnézegetők NEM (pl Irfanview, Xnview, ACDSee, ezeket már próbáltam)

    Szóval nekem nagyon kellene ez a rendkivül bonyolult feature ami már DOS alatt is tök alap volt...
    Na ilyen képnézegetőt ajánljatok.

    ''A kocsmáros ért ehez, mert itt már öltek orvost is -régi étterem'' Rejtő: Piszkos Fred, a kapitány

Új hozzászólás Aktív témák