Új hozzászólás Aktív témák

  • gtamate2

    veterán

    Sziasztok,
    Most gondolkozok egy új gépen, viszont a helyzet nem lenne olyan egyszerű.
    Szóval van a jelenlegi konfigom, amiből ha megtartanám a hűtőt (Xigmatek S1283 ) akkor tudnék egy amd procit venni, az fx 8320-at néztem ki, viszont ekkor sanszos hogy a tápomat cserélni kellene (ctg-450), legalábbis 350w-ot tud leadni 12V ágon, így a gtx660 mellett nem tudom hogy megférnének-e, illetve a tuning hatására mennyire nőne a fogyasztás.
    A fogyasztás egyáltalán nem érdekel, csak kb fél éves a táp, ezért nem lenne szívem megválni tőle még.
    Az ár fontosabb tényező, az iponról venném és az árak a következőek:
    Fx 8320 - 38 700 Ft
    i5 4440 - 45 700 Ft
    i5 4570 - 47 800 Ft

    Játékra, videóvágásra, néha rendelerésre lenne. Abban pedig biztos vagyok hogy az amd később jobb lesz játékok terén, annak idején mindenki az E8400-at ajánlotta itt a ph-n, a hasonló árú Q8200, Q6600-ak helyett, de utólag csak megjött a több mag ereje, szerintem most is hasonló lesz.

    Tudom hogy itt nagyon sokan az intelt ajánlják mert az amd sajnos nagyon gagyi hűtőt tesz a boxos hűtőkbe, illetve a fogyasztása is jobb az Intelnek, illetve hogy az Amd-hez jobb alaplap kell. Viszont a jobb alaplapot nem mondanám rossz befektetésnek (az i5 alá se tennék egy 13k-s legolcsóbb lapot), jelenleg jobban hajlok az Amd felé, de meggyőzhető vagyok ha az intel mellett állnak a racionálisabb érvek.

    Köszönöm előre is a segítséget :R

    *Sn0w

Új hozzászólás Aktív témák