Új hozzászólás Aktív témák

  • _NCT

    őstag

    Sziasztok! Kicsit szürke zónában vagyok, mert ilyen is és olyan is a kérdésem. Szóval MSI B450-A Pro lapban (16GB 3000MHZ RAM, RX580 8GB VGA) csücsül a Ryzen 5 2600-as procim. Két dolgon gondolkodtam; hogy lecserélem a procit vagy lecserélem csak a hűtőt és megrángatom 4Ghz körülre, jelenleg a szűk keresztmetszetet a hőmérséklet jelenti, gyári Wraith Stealth hűtővel elvérzik gyorsan Prime95 alatt. A B verzió, hogy beszerzek egy Ryzen 5 5600-at, az még nagyjából a lélektani határon belül van. Ahogy néztem az R5 5600 vs R5 2600-at, az L1 cache mérete 5600-ban csökkent az L3 viszont duplája lett, illetve a csíkszélesség-fogyasztás mutató lett jobb.

    Felhasználási terület: főleg virtuális gépek használata (Qemu, VBox, VmWare Workstation), itt maximum 1-2 gépet kell elképzelni, home labor és kutatás jelleggel. Néha eldurran az agyam és rányúlok a Far Cry-ra vagy COD-ra 4K-2K-ban, ez évente pár alkalmat jelent.

    Szerintetek melyik verziót válasszam? Mostanában VGA fejlesztés biztos nem lesz, maximum memória, nem is akarok túl sokat rákölteni, itt az AM5 tokozás és a 7000-es széria is (bár elnézve az árakat, sokáig lesz még AM4 :) ). Utoljára 2019 elején nyúltam a géphez, hosszútávon gondolkodom.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák