Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • PociAti

    senior tag

    válasz qnadam #16294 üzenetére

    Igen, de van egy irodai nyomtató, abból is a kis és középvállalkozásokra tervezett komolyabb típusa és nincs körülötte egyetlen nyamvadt számítógép sem?
    Az irodai nyomtatók ezen típusának nem a mobiltelefon a "főnöke", nem ilyen igényekre szokás felkészíteni őket.

  • PociAti

    senior tag

    válasz qnadam #16296 üzenetére

    Multifunkciós irodai gépek esetén több éves fejlesztési ciklusokról van szó, ahol a főbb vezérlők akár 6-8 évesek is lehetnek. Az említett Xerox gép Samsung licence alapján készült, Samsung nyomtató iparágát pedig 2-3 éve vásárolta fel a HP. Szóval jó sokat, legalább 6-8 évet vissza kell ugorni az időben, amikor ennek a gépnek a vezérlőit vizsgáljuk. 6-8 éve mégis milyen (mobil) operációs rendszerek és protokollok voltak, és ami ennél sokkal fontosabb - részben az irodai környezet miatt - milyen komoly biztonsági réseket találtak azóta? Talán elég csak a Windows PrintNightmare sérülékenységre gondolni, heteken, hónapokon át szerencsétlenkedett vele a microsoft, pedig a felhasználókra rákényszerített frissítéssel kiküszöbölhető a hiba, egy fax készülék esetén nem ilyen egyszerű a megoldás. Óvatosabban járnak el a kevésbé ismert modern komponensek beépítésével.

    Az általad felvázolt igény szerintem elég egyedi, messze áll a gép fő feladatától. Ebben az iparágban nagyon lassan őrölnek a kerekek, főleg annak köszönhetően, hogy a Samsung személyében pont a leginnovatívabb csapat szűnt meg, akik telekommunikáció területén is világelsők voltak.

  • PociAti

    senior tag

    válasz qnadam #16298 üzenetére

    - Lényeg, célszerű lenne a realitás talaján maradni, amikor megfogalmazod mi a "jogos" elvárás.

    - Meghirdették azt a funkciót, amit hiányolsz? Vagy utólag szedték volna ki?

    - Kevés csillagos értékelést kap a kereskedő. Mivel érdemelné ki azt a kereskedő? Ő tulajdonképpen egy keresett termék viszonteladója.

    - Szerinted egy magyar kereskedőnek mennyi ráhatása van egy japán vagy amerikai fejlesztőre?

    OFF Autóvásárlók közül szinte mindenkit érdekelte, hogy naprakész központi navigáció legyen a járműben, illetve hogy a mobilját könnyen csatlakoztatni tudja az audió rendszerre, és 1 gombbal fel tudja venni a hívást, miközben a rádió lehalkul. Pár évvel ezelőtti autók hány százalékában működött ez jól? Pedig mennyivel fontosabb területről van szó.

    [ Szerkesztve ]

  • PociAti

    senior tag

    válasz psg5 #16310 üzenetére

    Mindegyikhez jár tinta. Több ezer oldalra elegendő.
    Utána pedig nincs igazán nagy különbség a gyártók között tinta árak tekintetében. Pigmentes drágább, vízbázisú olcsóbb. De hogy az egyik gép esetében 1,2 Ft/oldal, másiknál 1,3 Ft/oldal a lapköltség nem igazán számít, miközben az A4-es lap dupla annyiba kerül, szóval ez nem hinném, hogy valós tényező lenne.
    Nagyjából belőtted a legolcsóbb nyomtató árát, de "nem baj", ha tudná a legdrágább multifunkciós berendezés funkcióit.

  • PociAti

    senior tag

    válasz D@ny7 #16322 üzenetére

    Azzal nem kell foglalkozni, hogy a már kifutott és nem is kapható nyomtatók milyen sebességgel dolgoztak, vagy hol vesztegettek el értékes másodperceket.

    A Brother MFC-T920DW ára, 110k körül van, színes oldalt 3,63 másodperc alatt tolja ki (16,5 kép/perc), duplexet 10,9 másodperc (5,5 kép/perc), így az átfordítási idő megegyezik 1 oldal kinyomtatásának idejével: 3,63 s.

    Epson EcoTank L4260 kb. 98k, egy oldalas színes A4 12 másodperc (5 oldal/perc), kétoldalas 15 másodperc (4 oldal/perc), legalábbis az Epson termékoldala szerint.

    Epson EcoTank L6260 120k körül kapható, Epson termékoldala alapján színes A4 sebesége 2,5 másodperc (8 old/perc), dulplex esetén 13,3 másodperc (4,5 old/perc).

    Ezek alapján én más értéket látok, mind sebességben, mint árban.

    A sebesség meghatározás nem mindig egzakt, mert nagyon sok minden befolyásolja a nyomtató sebességét. Pl. normál mód / vázlat mód / gyors nyomtatás, legjobb minőség, stb. Illetve Brothernél a papír típusának megadásával is lehet játszani, pl. gyorsan száradó papír, tintasugaras papír, normál papír. A nyomtató fej oda-vissza nyomtasson (bi-directional), vagy csak egy irányba, és a színbeállításoknál is normál színeket használjon, vagy élénkeket, és bekapcsolva van-e a color enhancement, stb.

  • PociAti

    senior tag

    válasz D@ny7 #16325 üzenetére

    A sebességet elsősorban a fúvókák száma határozza meg.
    Brother 4 × 210 (összesen 840 db), Epson 400 fekete, 3×128 színes (ö. 784 db), tehát nincs érdemi különbség.
    Ami eltérést látsz, azt bőven okozhatja a beállításbeli különbség, mert nincs erre vonatkozóan elég egzakt útmutatás. A lassabbnak tűnő nyomtató lehet sokkal fürgébb a másiknál gyors (azaz vázlat, vagy takarékos) módban, és a felhasználónak talán az a beállítás is elégséges. A másik nyomtató pedig fotónál lesz gyorsabb, de amiatt, mert kevésbé szépen, kevésbé intenzíven nyomtat.

    Más paraméterek szoktak dönteni, nem a tizedmásodpercek.

  • PociAti

    senior tag

    válasz rebb #16350 üzenetére

    Hát ezt bizony az értékesítővel kell megbeszélni.
    Én két különböző munkahelyen, összesen 4 Canon plotter beüzemelésénél voltam jelen, és az egyiket még a forgalmazó se tudta rendesen beüzemelni. (Szkennert is rendeltünk hozzá, de vagy nem volt kompatibilis a géppel, vagy nem találták meg hozzá a megfelelő drivert.)

    Akinek van műszaki érzéke és komolyan veszi a telepítési útmutatóban lévő előírásokat, nem csak kukacoskodásnak, vagy tanácsnak veszi őket, az képes lehet beüzemelni az egyszerűbb plottereket. Viszont a nagyoknál bőven annyi nem dokumentált buktató, vagy trükkösen / kretén módon kivitelezett megoldás, ami már igényelhet szakembert.

    Pár apróság a Canonhoz:
    - Azoknál a plottereknél, amiket mi vettünk, azokhoz mellékelt tinta nagyon hamar elfogyott, mivel az induló készlet kapacitásának fele arra ment el, hogy a rendszert feltöltse (elérjen a tinta a patronból a fejig).
    - A fejtisztítás speciális folyamat, nem csak nyomja a tintát a rendszer (mint nyomtatáskor), hanem szívja is.
    - Évente célszerű elvégezni a nagy karbantartást (szervizest hívni), aki ez előbb vázolt folyamatot elvégzi.
    - A karbantartó kazetta idővel telítődni fog, és a fejek sem örök életűek. Ezekkel a költségekkel számolni kell, viszont jó hír, hogy baromi jó az accounting szoftvere, amivel a költségeket ki lehet számolni. Bár ez leginkább csak a festékfogyásra és a hordozóra igaz, egyéb költségeket nehéz belevinni, mert nagy a szórás.

    "Nagyformátumú gépet szeretnék, de más gyártónál nem láttam ilyen kitételt."
    Fotózáshoz 5-10 éve a Canon volt a legjobb, jelenleg nem tudom mi a helyzet, mert a HP-nak és Epsonnak is jelentek meg újabb plotterei. Ha most kellene választani, én Canon vásárlása előtt az Epsonnál erősen körülnéznék a piezzos fejek miatt.

  • PociAti

    senior tag

    válasz himpike #16356 üzenetére

    Ezt nem itt a fórumon kellene megkérdezni, hanem a forgalmazókat, hogy kinél mi van készleten, vagy mit tud beszerezni. Azt se tudjuk milyen méretben keresel. A3, vagy A4 is elég lenne?
    Amúgy két fő irány van: vagy veszel egy nagyobb gépet, ami 3 tálcás, vagy egy olyan kisebbet, amihez külön kaphatók a tálcák.
    A tonerkozpont weboldalán népszerűbb gyártók kellékei megtalálhatók, de ez csak egy "kirakat", nézelődni jó, de nem biztos hogy minden kapható. Meg kell kérdezni tőlük (és másoktól) jelen helyzetben mit ajánlanak.

  • PociAti

    senior tag

    válasz himpike #16358 üzenetére

    Másik út, gondolkozzanak el bérlésen, mert úgy elég jó konstrukciókat tudnak nyújtani.
    Előnyei:
    - nincs nagy induló költség;
    - komolyabb gépet kapnak annál, mint amit megengedhetnének maguknak;
    - viszonylag jól kalkulálhatóak a költségek;
    - probléma esetén pár órán belül tudnak helyettesítő gépet adni (ha normális a cég).

  • PociAti

    senior tag

    válasz cellpeti #16392 üzenetére

    Canon, HP technológiája egy borzalmas agyrém, nehéz jó szívvel ajánlani.

    Ennél a nyomtatónál a fej tervezett élettartama pár száz oldal, emiatt egy tintakészlet 10.000 Ft-nál kezdődik.
    Mert olyan ez, mintha egy személyautóban minden tankoláskor motort is kellene cserélni.

    A nyomtatókat telepakolták mindenféle extra funkciókkal, mert élettartamuk nem több pár ezer oldalnál. Ki lehet számolni, hogy egy doboz, azaz 5 csomag A4-es papír kinyomtatása 100-150k Ft.

    Nem megbízható készülékek, a drága üzemeltetés miatt spórolósan szokás használni, ami miatt könnyen beszárad a fej. Így ha valaki meg szeretné kímélni a bosszúságtól, akkor kettesével célszerű venni a tintapatron készletet (20.000 Ft, annyi mint a nyomtató ára). Viszont ha ezt összeadjuk, annyiért már piezo fejes tintatartályos nyomtatót is lehetne venni, amivel fillérekbe kerül a nyomtatás, és alapból kb. 8.000 A4-es oldalra elegendő tintát adnak hozzá. (Csak az alapmodellek tudásban elmaradnak a HP/Canon eldobható nyomtatóitól, mert a tartályos nyomtatókat 100k oldalakra tervezik, nem 5.000 oldalra.)

    Úgy lehet kihozni ezekből az eldobható nyomtatókból a maximumot, ha valaki évente kb. kétszer veszi elő. 10k-ért vesz bele egy készletet, és 1 hónap alatt kiüríti a patronokat. Aztán az év maradék részén ha csak 1-1 lapot kell nyomtatni akkor elsétál egy fénymásoló szalonba. Kész agyrém!
    Mert nem azért vesz valaki nyomtatót, hogy máshol nyomtattasson!

    Vagy összevissza használat mellett reménykedik abban, hogy éppen nem száradt be a fej. Ha igen, akkor rácseszett. Magyarán visszatérő szenvedést vásárolt, nem megoldást.

  • PociAti

    senior tag

    válasz nyuszó #16403 üzenetére

    A T700W még az első generációs nyomtató a tartályosak közül, de ott is csak két esettel találkoztam, amikor beszáradt a fej. Mindkét esetben köze volt a felhasználónak a beszáradáshoz (az egyik óvoda volt, ahol déli fekvésű ablakhoz tették, folyamatosan sütötte a nap, másik radiátor mellett állt).
    Lehet, hogy csak simán peches voltál, mert nagyon nem jellemző rájuk a beszáradás.

    Meglep, hogy nem az intenzív fejtisztítással kezdték. (Bár azért nehéz elkérni a megfelelő összeget.) Részletek mennek privátban.

  • PociAti

    senior tag

    válasz gyulank #16410 üzenetére

    1. Igen. Igen.
    2. Igen.
    3. Rövid távon egyes készülékeknél. Szintén.
    4. Nem tudni, egyszerre sok paraméternek kell megfelelni.
    5. ???
    6. Igen (a Fuji 300, a Kodak inkább 350dpi).
    7. Igen (máshogy lesz jó, mint a labor)

  • PociAti

    senior tag

    válasz gyulank #16412 üzenetére

    Mi a cél?
    Én mindig ezzel kezdem.
    Kérdéseid alkalmanként annyira széles témakört ölelnek fel, amire a korrekt válasz 30-40 oldalnyi A4-es lap lenne, és csak további kérdéseket szülne. Mellette meg olyan specifikus kérdések is vannak, amikről alapismeretek hiányában nehéz beszélni.

    Vegyük például a dpi-t.
    Adott területen létrehozott (pontszerű) alakzatok mennyisége.
    Hagyományos impact nyomtatóknál könnyebben értelmezhető volt, de ha elkészítés felől közelítjük meg a témát, LED-es lézernyomtatóknál, fúvóka szerű képződménnyel rendelkező tintasugaras nyomtatóknál, hőnyomtatóknál viszonylag könnyű számolni az értékkel.

    Viszont a technológia valószínűleg nem érdekli a felhasználót, mert mondjuk csak magával a nyomattal találkozik. A nyomaton viszont jó eséllyel változó "cseppmérettel" fog találkozni, így van amikor egész apró pöttyökről van szó, de van amikor egybefüggő foltról. Nincs teljesen általánosan elfogadott szabvány, amely a "dot" paramétereit meghatározná (térben való elhelyezkedése, alakja, térközök mérete). A HQ felbontás jellemzően a papír haladási irányának megfelelő tengelyen történő haladás felezésével érik el, ekkor az egyes pontok egymásra rálógnak, fedésbe kerülnek.

    http://the-print-guide.blogspot.com/2011/11/dpi-and-misuse-of-graphic-arts.html

    Nem láttál még 1200 dpi-s nyomtatót? Pedig nagyon sok van belőlük.

    Számlálóval fogalmam sincs mit akarsz? De inkább hagyjuk! Sokan fel se fogják mennyire az ő érdeküket szolgálja.

  • PociAti

    senior tag

    válasz pinnacle #16418 üzenetére

    A nyomtatóra 3 év garancia vonatkozik, az eredeti TN-1090-es toner az egyik legolcsóbb az egész piacon.
    Miért akarna bárki noname gyártónak valami beazonosíthatatlan termékét használni???

    Zafir, vagy Gold, vagy Diamond, vagy Eco, ... és még hosszan lehetne sorolni ezeket a kamu neveket. Nem tudni milyen gyártó áll mögöttük, senki nem kérhető számon a termékért. Ha jön egy ócska szállítmány a pakisztáni gyártótól, akkor jövő héten az indonézektől fogják venni, a pakisztánit pedig SuperPremium néven fogják tovább árusítani.
    Mivel nem áll mögöttük egyetlen neves cég sem, így azzal versenyeznek egymással ki tudja minél olcsóbban előállítani a hamisítványt, ennek spórolás az eredménye. Meg lehet nézni önmagában a mechanikát. Sokkal nagyobb hézagok vannak, élettartamuk végén meg ömlik ki a festékpor belőlük, mert a gumi alkatrészek is ócskábbak. És az apró por megy bele a gépbe, és nem csak annak az egy oldalnak lesz rosszabb a minősége, hanem minden utána következő nyomatnak.
    A fényhengert is jobban öregíti, előbb kell cserélni, de gondolom ha már amúgy is adtunk a minőségnek egy pofont, akkor adjunk neki még egyet.

    Találkoztam olyan kellékeket forgalmazó céggel, akinek a számláján a céglogó teljesen darabosan nézett ki az általuk használ ócska kellék miatt. Nem zavarta őket, hogy a számla olyan mint egy önéletrajz, azzal reprezentálják magukat. Igénytelen banda! "Nincs probléma" nyilvánvaló hazugság, amit üzleti érdekből mondtak neked.

  • PociAti

    senior tag

    válasz pinnacle #16420 üzenetére

    TN-1090 esetén nyakamat merném rá tenni, hogy tudná detektálni a hamisat, annyira egyszerűnek tűnik a chip és maga a nyomtató is.
    A cég ahol dolgozom ott mindenféle tonerrel találkozunk, mivel az eredeti tonert beszámítjuk. Konkrét márkánál maradva a Brothernek Európában - környezettudatosság jegyében - több újrahasznosító üzeme van, hozzánk legközelebb Szlovákiában van egy ilyen gyár.
    Szó szerint mondom, hogy csukott szemmel meg lehet különböztetni az eredeti és hamisított tonert, egyes elemek olyan olcsó műanyagból készülnek. És így a végén már jó eséllyel ömlik belőle a por.

    Látatlanba azt mondom, jó pocsék helyre mehettél, ha nem láttak még gyári TN-1090-et! Nagyon könnyű beszerezni, az egyik legnépszerűbb nyomtatóhoz kell és emellett az egyik legolcsóbban üzemeltethetőek ezek a gépek.

    Ezek az alapnyomtatók helyből elég gyenge minőségben dolgoznak, én nem ehhez szoktam. Utángyártottal viszont látványosan lehet rombolni a minőséget. an akinek tök mindegy.

    Egyik kedvencem, amikor öntapadó felületre nyomtatnak vele (A4-es papír etikett). Viszont az eredeti, gyantát, viaszt és polimert tartalmazó por helyett olcsó szénpor van a tonerben, és nem tudja megfelelően rásütni a papírra a nyomtató, mert más hőmérsékleten megolvadó porra lett méretezve. Ha ez egy csomagcímke, amin vonalkód is van, akkor mire célba ér az öntapadós címke a nyomat már lemálik, és nem lehet beolvasni a vonalkódot.

    [ Szerkesztve ]

  • PociAti

    senior tag

    válasz pinnacle #16423 üzenetére

    A lényeg lemaradt, az árkülönbség nem olyan nagy!
    "a Brothernél nem is olyan nagy a különbség a gyári illetve utángyártott között, HP-nél ez 3-4x is lehet"

    Hol kapható?
    Nem tudom működik-e a link: https://www.brother.hu/supplies/laser/toner/tn/tn1090

    Elvileg 500 Ft-ot jóváírnak, ha új eredeti tonert veszel.

    Papír érzékelési hibához nem tudok hozzászólni, meg kellene nézni hogyan működik. Lehet csak sima szennyeződés, amit nem csak a toner, hanem a papír is okozhatja (újrahasznosított papírok a legrosszabbak).

  • PociAti

    senior tag

    válasz tzol #16428 üzenetére

    Ha apró betűvel van nyomtatva valami, akkor mindenki számára feltűnő a különbség a 600 és 1200 dpi között, mert 1200-nál szépen megjelennek a betűk ívei, kevésbé elnagyolt a szöveg. Grafikák nyomtatásánál a részletek jobban előjönnek.

    Nem tudom milyen specifikációt néztél, célszerű a support.brother.com oldalt használni.
    2310-es egy belépő szintű gép, 32 MB RAM, primitív leíró nyelv (GDI), csak USB-n csatlakozik a géphez.
    2350-es egy apró lépéssel fejlettebb, 64 MB RAM, szintén csak GDI, viszont van Wi-Fi.
    2370 szintén 64 MB RAM, de már fejlettebb leíró nyelvet használ (PCL6), gyorsabb működés, Wi-Fi mellett úgynevezett hálózatos nyomtató (van 10/100-as LAN).
    Mindegyik duplexes, de nagyjából a fenti paraméterek a főbb különbségek.

  • PociAti

    senior tag

    válasz kew #16451 üzenetére

    Matrica alatt feltételezem kültéri használat vagy beltér, de napsütés esetén felejts el a (dye) vízbázisú tintát használó nyomtatókat.
    Brothernek, Epsonnak is vannak előnyei, artwork miatt feltételezem speciális hordozókra is szeretnél nyomtatni, ICC profilok területén az Epson jobb választás.

  • PociAti

    senior tag

    válasz Czimby #16456 üzenetére

    Ez a tipikus halála a színes nyomtatóknak. Még az öntisztítással rendelkező Brotherek is bele tudnak halni az iskolai / óvodai nyári szünetekbe, Epson sokkal rosszabb helyzetből indul, mert nincs beépített automatikus fejtisztítása.
    Technológiai okokból egyszerűen nincs rá jó megoldás. A színes lézer pedig a magas üzemeltetési költségek miatt nem ajánlott.

  • PociAti

    senior tag

    válasz kew #16453 üzenetére

    Canont nem tudnám jó szívvel ajánlani. Pedig gyönyörűen nyomtatnak és rengeteg előnnyel rendelkeznek, de a Canonnál az üzemeltetés nem szokott megállni a drága patronoknál, hanem festékvisszanyerő és a fejcsere is olyan tétel, amivel kalkulálni kell. Nagy forgalmú, igényes helyeken jó választás, ahol a nyomtató kitermeli ezeket az extra költségeket.

  • PociAti

    senior tag

    válasz Imy #16459 üzenetére

    Otthoni körülmények között nem szokott probléma lenni velük, az öntisztítás jócskán hátráltatja a beszáradást.

    Legszörnyűbb felhasználók óvodában és iskolában vannak. Senki nem ért hozzá, senki nem törődik a géppel, nincs neki igazi gazdája. Ráadásként beteszik az ablak elé, oda, ahol a radiátor is van (szoba közepére mégse tehetik). Télen a radiátor miatt akar beleszáradni a fej, nyáron pedig a közvetlen napsütés gyilkolja.
    És ha ezek miatt elkezd beszáradni egy-két fúvóka, megjelennek az első csíkok, azzal se foglalkoznak egészen addig, amíg már annyira súlyos a helyzet, hogy csak drágán lehet megjavítani.

  • PociAti

    senior tag

    válasz hcol7 #16464 üzenetére

    Annyival egészíteném még ki, hogy Brothernél MFC-T... kezdetű is lehet.
    HP-nál "Smart Tank" a tintatartályos család neve, egyszerűbb modelleknél "Ink Tank".
    Illetve Canon MAXIFY G...., de most már inkább GX kezdetűek.

    [ Szerkesztve ]

  • PociAti

    senior tag

    válasz togvau #16470 üzenetére

    Azt javaslom ne vegyél nyomtatót!
    Gondolkodásmódban túl messze vagy attól, hogy megbarátkozz a működésükkel.
    Az ink absorber számlálója azt a célt szolgálja, hogy a telített visszanyerő tartály ne koszolja össze az összes lapot. Brother tartályos nyomtatók akár 100.000 oldalt is elmennek tartály telítődés nélkül. Az érték nem fix, a felhasználás módjától függ mikor "érzi" úgy, hogy telített. De ezt a típust sem ajánlom neked. Egyiket sem.

  • PociAti

    senior tag

    válasz togvau #16476 üzenetére

    "Megbarátkozni a tervezett elavulással? Azzal épeszű ember nem barátkozik."

    Épeszű ember felfogja mi a tervezett elavulás lényege. Sajnos szükség van hozzá mérnöki gondolkodásmódra, ami nem mindenkinek adatik meg.
    Ha egy alkatrészt 100.000 oldalra méreteznek, és az élettartama végén célszerű komplett egységként cserélni, akkor az egységben lévő többi kopó elemet is 100.000 oldal környékére célszerű méretezni. Ha egyes elemek élettartama ötszöröse a többinek, az valószínűleg méretpazarlás eredménye, a nagyobb méretű elemek meghajtása nagyobb energiát igényel, így az egész rendszer gyártástól az üzemeltetésig gazdaságtalan lesz, hátrányba kerül azokhoz képest, akik harmonizálták az élettartamot.

    A nyomtatóknál meg szokás adni egy értéket, az úgynevezett terhelhetőséget. Ez az érték a termék kiválasztása előtt is rendelkezésére áll a vásárlónak. Jogosan kiakadnának az emberek, ha kis terhelésre szánt nyomtatóba gigantikus festékelnyelő szivacs kerülne, és amiatt növekedne meg a nyomtató ára illetve mérete.

    "Ha tényleg az lenne a cél, simán nullázható lenne pár gombnyomással, miután a felhasználó kitiszította, azt ami amúgy semennyire sem szokott telített lenni."
    Ez pusztán baromság! Elég csak a YouTubeon rákeresni az "ink absorber full" kifejezésre, és látni milyen állapotban vannak azok a szivacsok. Amikkel én találkoztam, azokat se nevezném korai cserének. A csere nem nagy tétel, és szétszereléskor illik még pár alkatrészt leellenőrizni, megpucolni a kosztól, illetve cserélni, ha szükséges.

    "Egyébként inkább legyen koszos párszáz forintnyi lap, ..."
    ???
    Kialakítástól függően nem csak pár lap, hanem minden lap koszos lesz.

    "[link] ö tökjól bemutatja a dolgot, ..."
    A youtuber maga az igényesség! Józan gondolkodásmód nem az erőssége. Népszerűek a provokatív videók, arra fogékony nézőket nem érdeklik a logikai bukfencek.

  • PociAti

    senior tag

    válasz togvau #16484 üzenetére

    Visszatértünk az eredeti gondolathoz: "Azt javaslom ne vegyél nyomtatót, nem való neked!"

    Számos gyártót kihagytál, vagy feledékenységből, vagy mert nem olvastál eleget. A többi nyomtatóban is van valamilyen számláló. És ha mondjuk kifogy a sárga tinta, akkor le fog tiltani a nyomtató. Nem csak a színes nyomtatásról, hanem a fekete-fehérről is. Lehet nem azonnal, de le fog tiltani! (Ez a rendszer fellevegősödése elleni önvédelem, de ezt úgyse értenéd meg. Úgyis csak valami összeesküvés elmélet állhat mögötte, nem is levegősödnek fel a nyomtatók, hiszen most is levegőn üzemelnek.)

    Makacs csacsi módjára eldöntötted, hogy bizonyos funkciók károsak, a gyártókat csak a profit érdekli, a vásárlókkal és azok igényeivel nem foglalkoznak. Szánt szándékkal ki akarnak cseszni velük.
    Nem a felhasználók, hanem a gyártók azok, akik a "tervezett tönkremenetel" fogalmát összemossák az amúgy dicséretes "tervezett elavulás" fogalmával, ami amúgy az összehangolt méretezés vívmánya.

  • PociAti

    senior tag

    válasz Kr0y #16495 üzenetére

    Ez a tervezett tönkremenetel, ahol a kulcs kifejezés a "beépített technikai időkorlát" aminek eredményeként egy új berendezést kell venni. Ez a tervezett tönkremenetel. Pár kirívó eset*, nem tömegjelenség.
    Azért mert az időkorlátot történetesen számlálóval oldják meg, a számláló önmagában nem ellenség. Vannak mérhetetlen, vagy rendkívül gazdaságtalan módon mérhető jelenségek. Pl. mennyire költséges szenzorokkal lehetne biztosan megoldani a festékgyűjtő szivacs telítettségét? Nem egyszerűbb erre használat alapú tapasztalaton alapuló számlálót bevezetni?
    A lézernyomtatón belül is van egy csomó olyan egység, amely állapotának műszaki vizsgálata eszméletlen bonyolult lenne, ezért használnak számlálót.
    A számláló gyakran nagyobb probléma előrejelzésére szolgál (tinta túlfolyás), vagy minőségromlással járó presztízsveszteség elkerülésére (beégetőmű cseréje).

    Nyomtatóknál a pár kirívó eset, amikor a multifunkciós nyomtatónál a szkenner nem működött kifogyott festék esetén. Ez elég komoly visszhangot kapott.

    Viszont ilyen problémák jellemzően rendkívül rövid életciklusra tervezett nyomtatók jellemzői. Azoké a 10-20.000 Ft körüli nyomtatóké, amiben duplex egység is van. Azért tudnak bele duplex egységet beletenni, mert a nyomtatókat csak pár ezer oldalra tervezik. És itt jön a lényeg, hogy ez a tulajdonsága már értékesítés pillanatában is publikus információ. 1 éves garancia, mellé alacsony havi terhelhetőség párosul.

    A gyors életciklus sem teljesen ördögtől való. Az iPhone első generációja 2007-ben jelent meg, és bár pont az Apple termékei a legtartósabbak, az újítások sora a készülékek lecserélésének felgyorsulását hozta magával. Hosszasan lehetne sorolni a csúcskészülékek fantasztikus képességeit, de ha megmaradtunk volna a hagyományos, hosszú életciklusú termékeknél, akkor kb. a 2015-ös iPhone 6 és kortársai számítanának most csúcskészüléknek. Nem lenne tragédia az sem, de azért legyünk tisztában az érem mindkét oldalával.

  • PociAti

    senior tag

    válasz Kr0y #16511 üzenetére

    Az alapfogalmakat is teljesen eltérően értelmezzük.
    Rengeteg nyomtatóhoz volt már közöm (digitális nyomdában dolgoztam, ott speciális feladatokra használtunk lakossági nyomtatókat is, melyeket kisebb terhelésre méreteztek, de azokkal sem volt probléma.) Jelenleg is rendelkezem nyomtatókkal, amikről te írsz, az legfeljebb vihar a biliben. Nem általános jelenség.

    iPhone-nál nem lassítás volt, hanem - emlékeim szerint - ha az akkumulátor elérte a legalább 20%-os degradációt, akkor nem engedte a processzort maximális teljesítményen működni, mivel akkor hajlamos volt leállni / újraindulgatni. Nem minden tevékenység volt érintett benne, és akkucserét követően ismét 100%-on működött minden. Hivatalos szervizhálózatnál az akkucsere a készülék árának kb. egytizede, amire nagyjából 3 évente van szükség (miközben egy iPhone kb. 5-6 évig használható.) Elmarasztalták őket, de nem a működésért! A tájékoztatás elmaradása miatt kapták a bírságot. Szóval itt sem a működéssel volt a probléma.
    "... ez akár alapértelmezett eljárássá is válhatott volna ..."
    Azzá is vált, de a legújabb (saját fejlesztésű) chipek esetén nem tudom mi a helyzet.

  • PociAti

    senior tag

    válasz viztelen #16521 üzenetére

    (0, 6) Én Linux alól kipróbáltam pár címkenyomtatót, simán ment vele. Némelyikhez letölthető sablon, a megfelelő méretek miatt így azt célszerű szerkeszteni, vagy azt mintául venni. Illetve van amelyik gép az Epson leíró nyelvét (ESC/P) is támogatja.

    (3) Futárcetli nem A4-es méretű szokott lenni.

    (1, 9) Csomagcímkénél nem árt a tartósság (a vízhatlanság elvileg nem követelmény, mert nem érhetné a csomagot nedvesség). Utángyártott lézer tioner esetén ha olcsó szénport használnak, akkor az rendesen bele se égeti a nyomtató és mire a címzetthez ér lepereg a festék az öntapadós papírról (80g-os lap esetén nem ilyen feltűnő a kopás).

  • PociAti

    senior tag

    válasz atala #16523 üzenetére

    Azok a cégek, melyekkel kapcsolatban állok, azok általában GLS-t használnak, de senki sem az általad leírt negyedelt A4-es módszert használja. Nem is hangzik egészségesnek az öntapadó címkét többször visszatenni a nyomtatóba, és van aki csak napi egy csomagot szokott küldeni.

    Az egyik helyen kaptunk a GLS-től pát ezer előre nyomott (sárga, kék), kb. 150×100-as öntapadós címkét, arra nyomtatjuk az infót az ő szoftvereikből. Az se tudom hányféle szoftverük van, böngészős verzióból legalább kétféle létezik, de van asztali alkalmazás is.

    A másik helyen amikor gond volt valamelyik nyomtatóval, vagy szoftverrel, akkor PDF-be nyomták ki a címkét, az meg sima fénymásoló papírra lett kinyomtatva és széles átlátszó ragasztószalaggal lett felragasztva a dobozra. De igényesebbek belerakják átlátszó csomagkísérő tasakba, aztán mehet mögé a számla vagy fuvarlevél.

    A GLS szoftvertől függetlenül akár egy A4-es PDF-et is rá lehet küldeni egy A4-es lap felső negyedére, csak szoftver illetve driver kérdése.

    Illetve teszteltem különböző címkenyomtatókat. Akkor kb. 85 ill. 102 mm széles, folyamatos, öntapadós szalagra kellett nyomtatni.

  • PociAti

    senior tag

    válasz atala #16525 üzenetére

    Kb. a negyede a mérete (105 × 148 mm), kb. mint egy borítéké.
    És valójában nem egy címke, hanem 3 (2 apró, ahová csak a csomagazonosító kerül és egy nagy). A csíkokat pedig rá lehet ragasztani a számlára (saját példányra ill. az ügyfél példányára), így ha probléma lenne a szállítása, kéznél van a szükséges infó.

    Ha nem API-t vagy egyéb automatizált megoldást használ valaki, akkor az egész folyamat meglehetősen tökölős, a "letöltögetés" egyetlen kattintás (pont annyi, mint a nyomtatás lenne). Utána a tényleges nyomtatás sem macera, és ha valaki egyedi megoldással akar élni, talán ez a legkevésbé feszültségmentes folyamat.

  • PociAti

    senior tag

    válasz Narxis #16526 üzenetére

    Ha évente 50 oldalt nyomtatnak, akkor a Brother DCP-1622WE és a mellékelt 1500 oldalas toner 30 évig elegendő lesz, de 53.000 Ft körül van az induló ár.
    Olcsóbban is lehetne kapni lézernyomtatót, ami kevésbé jó és kisebb az induló készlet, de még 500 oldallal is kihúznák 10 évig. 700 oldalas kezdő készlet is elég gyakori, az 14 évre elegendő. Kb. ennyi idő után a műanyag alkatrészek elkezdenek megfáradni.

  • PociAti

    senior tag

    válasz Narxis #16529 üzenetére

    Alábbi feltételeknek megfelelőből több hasonló árú van az árukeresőn.
    Úgy láttam több is rendelkezik win7 támogatással. Ilyen kis példányszámnál azt kell megvenni, amelyik jobban tetszik.

  • PociAti

    senior tag

    válasz viztelen #16531 üzenetére

    Pedig a Brother DCP-T500W pont alkalmas lenne rá, mivel az a széria még pigmentes feketét használt, az utána lévő modellek meg vízbázisút.
    100%, hogy Linux alól megoldható a működése, mivel a testvérénél a T700W-nél és a patronos változatánál J200 szintén sikerült megoldani. (Nekem az utódja van, T510W és 5 Linuxos számítógép (kb 7 különböző oprendszer) van itthon és nincs probléma.) A Linux driverből sajnos csak 32 bites létezik, ezen a problémán át kell lendülni. Utána meg arra kell ügyelni, hogy a routerre Wi-Fi-n keresztül csatlakozó nyomató fix IP címet kapjon. Továbbá a számítógépeknek is fix IP címük legyen.

    Produktivitás szempontjából viszont bizonyos példányszám miatt célszerű befogni másodlagos nyomtatót fuvarcetliknek. Viszont az négyes felosztású A4-es öntapadós lapban nem tudok segíteni. Messzire elkerülöm, mert annyira nem elegáns megoldás.

  • PociAti

    senior tag

    válasz Narxis #16533 üzenetére

    De be tud száradni!

    Vannak előírások, amit be kell tartani, és akkor használat (azaz egyetlen lap kinyomtatása) nélkül is évekig kitolható az, hogy a festék beleszáradjon a fejbe. De ha valaki az előírásokat be nem tartva meleg helyre teszi, akkor a Brothernek is annyi, pedig ha jól sejtem az egyetlen gyártó, amely a lakossági modellek között rendelkezik ilyen önvédelmi automatizmussal.
    A festéket nem átmozgatja, hanem a fúvókákból a festékelnyelőbe kinyomja magából. Kb. heti egyszer csinálja.

  • PociAti

    senior tag

    válasz Narxis #16536 üzenetére

    Azért se szabad kiüríteni a tartályt, mert akkor fellevegősödik a rendszer. És a levegőbuborékokat nem olyan egyszerű egy szűk csőből eltüntetni.
    Nagyobb nyomtatókban van puffer tartály is, így az ezekre a problémákra kevésbé hajlamos.

  • PociAti

    senior tag

    válasz beluschi #16540 üzenetére

    Az Epsonban elvileg nincs automatikus fejtisztító, de nélküle is sokáig fogják bírni.
    Mindegyik mellett rengeteg apró érv szól, mindegyik jó választás és egyéni szokások döntik el melyik lenne a jobb választás. Például a Brother legnagyobb hibájaként lehet felhozni a gyenge szkennert, ami fényképek szín- és árnyalathú digitalizálására jószerivel alkalmatlan. Kisebb a gyár elterjedtsége, így színprofilokkal sincs rendesen ellátva, míg Epson esetén rengeteg papírtípus közül lehet válogatni, lesz hozzá ICC profil. Az Epson kisebb alapterületű, modernebb megjelenésű, viszont kevésbé tűnik merevnek, tartósnak a váza, anyaghasználatban egy hajszállal a Brother jobb. Viszont ennek a hálózati kábele speciális, nem lehet lecserélni pipa alakúra (helyhiány esetén van akinél ez is szempont), az USB kábel elvezetése házon belül van, majdnem fél méter elmegy a semmire.
    Árkülönbséggel és a kellékek árával nem kell foglalkozni, 5 év távlatában kb. 5.000 Ft többletköltség az egyik oldalon nem mérvadó.

  • PociAti

    senior tag

    válasz Imy #16544 üzenetére

    A harmadik generációra sikerült ezt a bosszantó kábelezést kijavítaniuk, végre tényleg pipa alakú hagyományos kábel lett a hálózati csatlakozó, és az USB kábele is csak 10-12 centire nyúlik a gépházba.
    A gép hátulját rendesen átdolgozták, a scanner fedél is rövidebb lett, könnyebben hozzá lehet férni a kézi adagolóhoz.
    https://www.youtube.com/watch?v=fYETVUj-NZM&t=410s
    Ebben a videóan indiai barátunk részletesen végig megy a beüzemelésen.
    Ha a szkennerét is kicserélték, akkor nem sok hibája maradt. Ez amúgy elég jó a Brotherben (és az ő japán szemléletmódjukban), hogy ugyanazt a modellt frissítik generációk óta, kb. 2 évente jelenik meg az utód, és látványos előrelépések sorozatán vannak túl. (Fejkímélőbb tinta, javított papírtálca és mechanizmus, extra (kézi) lapadagoló, gyorsabb működés, már nem csak a csúcsmodell duplexes, olcsóbb (egyszerűbb) típusok megjelenése, ami most hirtelen eszembe jutott.)

  • PociAti

    senior tag

    válasz MCGaiwer #16556 üzenetére

    Mondjuk az utódja, a Brother MFC-T920DW (MFCT920DWYJ1) nyomtató nem lenne jó?
    Általában elég hasznos újítások szoktak lenni az utód modellekben.

    *szerk. talán a kistestvére is elég lenne: Brother DCP-T720DW (DCPT720DWYJ1).

    [ Szerkesztve ]

  • PociAti

    senior tag

    válasz hcol7 #16562 üzenetére

    Lehetséges.
    A HUP-on napokban volt erről egy jó kis diskurzus: HP lézertoner töltése házilag
    - A tonerpor nem játékszer, rendkívül apró részecskékből áll, belélegzésének eredménye tüdőrák és hasonló betegségek kockázatának növekedése.
    - Nem lehet kosz nélkül megvalósítani.
    - Nem elég a port tölteni, a lehúzó kést (gumit) is cserélni kell, különben ez elöregedett gumi mentén ömleni fog a por a gépbe (második lépésként az iroda helyiségbe).
    - Illetve a papír pora (pernye) visszahullik a tonerbe, szóval nem elég tölteni, üríteni is kell, különben halvány szürke lesz a nyomat. (De mit lehet kezdeni ezzel a porral?)
    - Ki kell fogni, hogy valamennyire normális port vásároljon az ember, ne pedig valami vackot, amit nyomtatás után kézzel le lehet dörzsölni a papírról.
    - Alacsony induló árú gépekben a fényhengert is tartalmazza a toner, azt is időnként cserélni kell. De töltés közben külön figyelmet igényel, hogy ne kapjon fényt.
    - Figyelembe véve a csereérett alkatrészeket, összességében nem is feltétlenül olcsóbb, mint a hasonlóan bizonytalan eredetű toner hamisítványok ára.

  • PociAti

    senior tag

    válasz demars #16582 üzenetére

    Működnek újrahasznosított papírral, de célszerű kerülni őket.
    Általános fénymásolópapírok fehér színűek, egészséges rostszálak vannak benne, melyek gyártás során beállnak hosszirányba, ezáltal tartást adnak a lapnak. Nagy sebességű gépeknél, és kopott mechanikával rendelkező másolóknál ez kifejezett előny.
    Az újrahasznosított papír az zúzalék, előállításuk (a tisztítási folyamat miatt) csak elhanyagolható mértékben környezetbarátabb a hagyományos társánál, viszont sokkal jobban teleszemeteli a gépet apró papírmorzsalékkal. Leginkább ez utóbbi miatt tanácsos elkerülni.

  • PociAti

    senior tag

    válasz atala #16583 üzenetére

    Szerintem kicsit elbeszéltetek egymás mellett.

    Kézi karbantartáskor lehet kiválasztani, hogy csak a feketét, vagy csak a színeseket tisztítsa.

    A heti automatikus karbantartás során mindig minden fúvókát tisztítani fog a gép, nem tanácsos, ezáltal a beállításokban nem is lehet csak feketére, vagy csak a színesre lekorlátozni ezt a tevékenységet.

    [ Szerkesztve ]

  • PociAti

    senior tag

    válasz forguet #16601 üzenetére

    (1) Home Office + otthon tanulás miatt sokkal több embernek lett szüksége nyomtatóra, a hirtelen jelentkező igénynövekedés önmagában árfelhajtó hatású.
    (2) A kategóriájában az egyik legjobban sikerült modell és a jobb nyomtatóknak jobban emelkedett az áruk.
    (3) Forint Euro (Dollár) árfolyamban is jelentős változás történt az elmúlt 2 évben.
    (4) Globális hatások: gazdaság élénkítés jegyében a jelentősebb piacokon szükségtelenül magas pénzosztás történt, ami önmagában is hiánygazdaságot eredményezett. Az embereknek több elkölthető pénzük lett, de nincs elég termék.
    (5) A hatást fokozta, hogy közben a gyártás akadozik, főleg az ellátási láncok problémái miatt.
    (6) Chip hiány pedig csak hab a tortán. Árak emelésével lehet kicsit visszafogni a teljesíthetetlen keresletet.

    Bőven lehet találni okot az emelkedésre, és ezek szépen összeadódtak. Autókra, laptopokra, és még tucatnyi termékre is elmondható, hogy két éve megvásárolt, megkímélt állapotú használt terméket drágábban el lehet adni, mint amennyibe új korában került.
    Egyes gyártókról azt hallottam, hogy elsősorban a kellékek gyártására koncentrálnak, inkább abból ne fogyjanak ki, mint a nyomtatóból. Canonnál már felütötte a fejét a patronhiány.

  • PociAti

    senior tag

    válasz spileraaa #16605 üzenetére

    Az előbb az energiaárakat ki is hagytam. Ezáltal drágult a gyártás és szállítás is. (Lassabban közlekednek a hajók, az optimálisabb költségek miatt.)

    Középtávon szinte semmi esély az árak csökkenésére, mert a megváltozott körülmények csak nagyon lassan fognak javulni. Nem szól semmi érdek az árcsökkenés mellett.

    - A chipgyártók évek múlva fogják csak utolérni magukat (talán 2 év múlva). A nyomtatókba a kevesebb profitot termelő "elavult" chipek kellenek, kevésbé vonzó ezeket gyártani. Alacsony prioritáson vannak.
    - A Forint nem nagyon fog erősödni a dollárhoz, Eurohoz képest.
    - A járvány valamilyen formában évek múlva is velünk lesz.

    Új, kevesebb chipet igénylő nyomtatók (és kellékek) kifejlesztése kb. 3 évbe kerülne.

    Már szinte luxus lett a nyomtatató vásárlás / nyomtatás, ha a régi árakat nézzük. A fizetéseknek kell majd lekövetni a változást, az árak nem fognak a régi szintre visszamenni.

  • PociAti

    senior tag

    válasz sisi22 #16616 üzenetére

    Melyik nyomtatóról beszélsz?
    Nem derült ki a szövegkörnyezetből, ne kelljen már nyomozni és találgatni mire gondolhattál.
    Amúgy minden nyomtató kapható, csak mivel a keresett típusokból nincs annyi, hogy lefedjék a teljes hónapot, így egy adott kereskedőnél csak pár napig kapható, majd bő 3 hét szünet (vagy pár hónap szünet).

    Melyik nyomtatóval nem tudsz szkennelni?

  • PociAti

    senior tag

    válasz karesz1978 #16615 üzenetére

    Meghívót nem szokás tintasugaras nyomtatóval nyomtatni, a pálinkacímkét végképp nem. Nedvességre elkenődik a nyomat. Meghívót szokás emlékül eltenni, lézer vagy ofszet nyomtató előnyösebb lenne a tartósság miatt. Próbanyomatot saját nyomtatóval is ki lehet nyomtatni (bár akkor a színhűség nem garantált).

    Viszont azok a 10k körüli "eldobható" HP/Canon nyomtatók pigmentes tintát használnak, ha nem tartalmazna túl sok színt a meghívó, akkor akár 1, max 2 készlet patronba bele is férhetnétek. Tartályosban a pigmentes nyomtató nagyon drága. Epsonnak is vannak pigmentes irodai nyomtatói, de összességében ez utóbbi megoldás 30-50k körül lenne. Digitális nyomdában speciális papírral együtt kevesebből kijönnétek.

  • PociAti

    senior tag

    válasz sisi22 #16619 üzenetére

    Az összefoglaló elvileg dinamikusan változó iromány, nem mindig követem mi van ott. Az általad említettek közöl csak a Br.DCP-1622WE multifunkciós. Az árukereső szerint egy csomó helyen lehet kapni, és legalább a felénél raktáron van.

  • PociAti

    senior tag

    válasz wurci #16618 üzenetére

    Volt hasonlóan üzemeltethető nyomtatóm (Epson WF-2750), sok jó tulajdonsága ellenére nem volt jó etetni gyári tintával, utángyártott meg nem az én műfajom. Hirtelen kellett egy nyomtató 1-2 hónapra, azért vettem. Aztán másfél évre rá vettem helyette egy tartályosat. Szerintem ez a kategória vonzza magával a kínlódást.
    Ha egyből tartályosat vettem volna, akkor összességében kb. 30k-val több maradt volna a zsebemben.

  • PociAti

    senior tag

    válasz sisi22 #16624 üzenetére

    "Kifuto DCP-1622WE"
    Mi van??? Miért lenne kifutó? Ne terjeszd a hülyeséget. Folyamatosan gyártják őket.

    Az újnak titulált L2710DN-es is már 3 éves. Hacsak nem Európa nyugati felén élsz, akkor a 10-es végű gépek kifejezetten kerülendőek. Nem a magyar piacra szánták őket, kellékek beszerzése hozzá problémás.

    Az üzemeltetést szerintem mindenki ki tudja magának számolni. Én nem, mert nem ismerem az egyének szokásait.

  • PociAti

    senior tag

    válasz sisi22 #16628 üzenetére

    Borzalmasan pongyola módon fogalmazol!
    Mit értesz ez alatt: "Brother weboldalan" ???

    https://www.brother.hu/printers/laser-printers/dcp-1622we
    vagy
    https://support.brother.com/g/b/producttop.aspx?c=hu&lang=hu&prod=DCP1622WE_eu

    Azt a zöldséget, hogy nem elérhető feltételezésem szerint nem a Brother weboldalán olvastad. És ami még valószínűbb, hogy átmeneti készlethiány, nem pedig a termék megszűnése. (Kifutott, mint ahogy korábban írtad.)

    Nem tudom miként használod a webes keresőket, de érzésem szerint nem jól. A korábbi L2710DN példán bemutatva a Brother L2000-es nyomtatókon bemutatva talán könnyebben megérthető.

    Nyomtató megnevezése, ország, country code (menüben a nyelv kiválasztása)

    MFC-L2710DN
    France 0905
    Germany 0953, Austria 0914
    Israel 0917
    Italy 0916
    UK 0904

    MFC-L2710DNR
    Russia 0948

    MFC-L2710DW
    Argentina 0A36
    Australia 0A06
    Belgium 0A08
    Brazil 0A42
    Canada 0A02
    Chile + Argentina 0A36
    France 0A05
    Germany 0A53, Austria 0A14
    Iberia 0A65, Portugal 0A18, Spain 0A15
    Israel 0A17
    Italy 0A16
    Mexico 0A46
    Netherlands 0A09
    Pan-Nordic 0A57, Denmark 0A13, Finland 0A12, Norway 0A07, Sweden 0A26, Others 0A50
    Switzerland 0A10
    U.S.A 0A01
    UK 0A04

    MFC-L2710DWR Russia 0A48

    MFC-L2712DN
    CEE-General 0988, Bulgaria 0932, Croatia 0981, Czech 0937, Hungary 0938, Poland 0939, Romania 0933, Slovakia 0986, Slovenia 0982, Others 0950
    Poland 0939

    MFC-L2712DW
    CEE-General 0A88, Bulgaria 0A32, Croatia 0A81, Czech 0A37, Hungary 0A38, Poland 0A39, Romania 0A33, Slovakia 0A86, Slovenia 0A82, Others 0A50
    Poland 0A39

    MFC-L2713DW
    Australia 0606
    New Zealand 0627

    MFC-L2715D
    Asia 0340, Asia/Singapore 0340
    Korea 0644
    Philippines 0321

    MFC-L2715DW
    Asia 0A40
    Gulf 0A41
    Korea 0544
    South Africa 0A24
    Taiwan 0523

    MFC-L2716D
    India 0345
    Vietnam/Indonesia 0329

    MFC-L2716DW
    India 0A45
    Turkey 1A25
    Vietnam/Indonesia 0A29

    MFC-L2717DW
    U.S.A 0B01

    forrás: https://www.manualslib.com/manual/1582425/Brother-Dcp-7090.html?page=320#manual

    Mint látható, egy azon nyomtató több különböző néven szerepelhet, országtól függően (és eltérő kelléket igényelhetnek). Vannak variánsok, (Duplex + WiFi: DW, Duplex Network: DN) amelyek csak egyes országba kerülnek, másikba nem.
    A nálunk kapható modell a Közép-európai régióba tartozik, a fenti listából kihámozható hová megy.

    [ Szerkesztve ]

  • PociAti

    senior tag

    válasz sisi22 #16634 üzenetére

    Hivatalosan Angliában nem lehet kapni DCP-1622WE nyomtatót.
    Ez még nem azt jelenti, hogy Magyarországon kifutó modell lenne.

    Magasabb GDP-vel rendelkező országokban (pl. Angliában) színes kijelzővel és sok funkcióval rendelkező nyomtatókat árusít a Brother, ezek üzemeltetése lényegesen magasabb, mint azoké a csóró országokba szánt primitív nyomtatóké, amiket gazdaságosan lehet üzemeltetni. Legjobb példa erre a hazánkban oly népszerű színes tintatartályos nyomtatók.

Új hozzászólás Aktív témák