Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • maxime

    csendes tag

    Sziasztok! Segítséget kérnék, mert egyáltalán nem igazodok ki a betű- és számkombinációs adattengerben, amit egy-egy laptop adatlapján feltüntetnek.

    (1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? 2 hónapon belül
    (2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit) 130-160 ezer Ft
    (3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén) irodai munka, fotószerkesztés, internet, film, játék nem.
    (4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel? ---
    (5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? kültéren is szeretném használni, ha belefér, normál méret, hogy lehessen dolgozni rajta
    (6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? Szeretném hordozni, de alapvetően nem utazás közben használnám, hanem csak magammal vinném A-ból B-be. Viszont van ahol csak mobilinternetes lehetőség jöhet szóba, szóval jó lenne, ha a net ilyenkor is gyors lenne. Nem tudom, hogy ez gép függő is vagy csak szolgáltató függő.
    (7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.) Windows
    (8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e? optikai nem fontos, tárhely és memória passz, gondolom, minél több annál jobb. Van 1TB-os külső merevlemezem, szóval az adatokat tudom tárolni máshol. A lényeg, hogy gyors legyen a gép, ne kelljen várni egy-egy gombnyomás után, hogy betöltődjenek az adatok, oldalak.
    (9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…) nem tudom mire jó az eSata, USB portot használok, webkamera nem fontos
    (10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával) elsősorban új

    Örülnék, ha írnátok olyan tanácsot is pl. hogy ilyen procit ne, vagy erre figyeljek. Ugyanis nézegettem a laptopokat, és ugyanolyan áron ugyanazzal a márkával többféle is van, és csak 1-2 valamiben térnek el, én nem tudom, melyik jó, vagy melyik nem.
    Előre is köszönöm!

  • maxime

    csendes tag

    válasz maxime #129261 üzenetére

    Lemaradt: magyar billentyűzet, és jobb oldalt jó lenne a numerikus rész is.

  • maxime

    csendes tag

    Sziasztok! Kérlek segítsetek, 73 éves édesanyámnak keresek laptopot.

    (1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? Most
    (2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit) 140-170 e Ft
    (3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén) böngészés, facebook, filmnézés
    (4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel? -
    (5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? Normál méret, jó láthatóság.
    (6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? Ritkán
    (7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.) Nem kell
    (8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e? SSD és annyi RAM, amennyi szükséges, optikai meghajtó nem kell.
    (9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
    (10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával) Új gép

    Eddig 3 Lenovot ajánlottak neki, de én nem vagyok meggyőződve, hogy ezek lennének neki a legjobb választás:
    Lenovo IdeaPad S340-15API 15.6" HD laptop, AMD RYZEN 3-3200U, 4GB, 128GB SSD, AMD Radeon Vega3, Windows 10, Magyar billentyűzet, Kék
    LENOVO L340-15API 81LW0044HV BLACK NOS
    LENOVO S145-15API 81UT00DLHV BLACK W10

    Megköszönöm a mielőbbi segítséget.

  • maxime

    csendes tag

    válasz Csápájev #159557 üzenetére

    Köszönöm, megnézem.

    Nekem korábban azt mondták, hogy az AMD procit felejtsem el, maradjak az Intelnél. Nem tudom, ez mára mennyit változott, ill. egy átlag-alap felhasználónak számít-e. Az én 3 éves laptopomban i3-as a proci, én mint laikus felhasználó nem érzékelek semmit.

  • maxime

    csendes tag

    válasz maxime #159556 üzenetére

    Sziasztok! Továbbra is szeretnék segítséget kérni, sürgős lenne.
    Próbáltam keresni, ezek közül esetleg?

    HP 15
    DELL Inspiron
    vagy elég lesz a Lenovo IdeaPad is ?

    Melyiket javasolnátok édesanyátoknak? Vagy van jobb megoldás ebben az árkategóriában?

  • maxime

    csendes tag

    válasz Scarabeus #159578 üzenetére

    Igen, nekem is a Dell a befutó. Az AMD-vel nem vagyok kibékülve, bár lehet, hogy ez hülyeség. Láttam, hogy az egyik benchmark (?) vagy milyen oldalon nagyon überelte az intelt, de...na nem tudok mást, mint hogy hát mert csak nem tetszik :D
    Köszönöm, hogy megírtad a véleményedet.

  • maxime

    csendes tag

    válasz Dhampir #159580 üzenetére

    Köszönöm!
    Néztem Vostrokat is, de jóval drágábbak. Most megnéztem a 3580-ast is, de 165 ezerért csak 4 GB RAM és 128 GB SSD van benne, ez elég lenne? A 8 GB RAM-mal már 195 ezer :Y
    Nem kevés a 4 GB RAM? Oké, hogy csak netezésre, filmnézésre kell, de nem lesz ez kevés 1-2 év múlva? Jó lenne, ha nem kellene emiatt cserélni rövid időn belül a gépet.

  • maxime

    csendes tag

    válasz vadászcsiga #159593 üzenetére

    Az a baj, hogy a laikus felhasználóknak, mint amilyen én vagyok, nem jelentenek semmit az adatok, hiába is nézek utána. 8 mag, 4 szál, ilyen hűtés, ennyire melegszik fel, stb. Én néztem a benchmarkot is, oké hogy a nagyobb pontszám jobbat jelent, de miben is? Nekem 3 éves i3 van, ami gondolom már a béka sejhaja alatt van a mostaniakhoz képest, ettől függetlenül 3 éve naponta dolgozok rajta, netezek és filmet is nézek, és nem vettem észre semmi változást.
    Szóval sokkal értelmesebb lenne, ha lenne egy tényleges ajánlott és frissített típuslista: neked konkrétan a megadott célra ezeket a gépeket ajánljuk, pl 5-10 db. Tudom rengeteg gép van és mindenki szabad idejében fórumozik. Ám lehet, hogy 1-2 ezer forintot sokan áldoznának egy olyan listáért, amiből csak választani kéne és nem kellene napokat böngészni a neten kifolyó szemmel és kihulló hajjal.
    Rengeteg időm megy el azzal, hogy magamnak és a családomnak keresem mindenféle ügyes-bajos dolgaira a megoldásokat a net bugyrait bújva. Rengeteget kerestem és olvastam 3 éve mikor magamnak kerestem laptopot és itt kaptam segítséget, azóta is azt a gépet nyüstölöm, imádom. (Ezúton is köszönöm az akkori segítséget)
    Ugyanígy mindenféle háztartási nagygépek beszerzése előtt, utazás előtt, orvoshoz menetel előtt! Magamnak kell kikutatnom, mi bajom lehet és célirányosan menni orvoshoz, laborba, a kutyáról nem is beszélve. Mindenhol felületesek, ha nem kérdezel, nem mondanak semmit, az eladókról ne is beszéljünk, boltban már nem érdemes venni gépeket, nem tudnak róluk semmit mondani, csak arra jó, hogy fizikailag megtapogasd, aztán a neten berendelni, mert úgy van 14 napod kipróbálni.
    Legutóbb kávéfőző automatát mentünk megnézni a Médiába, mert egyet kinéztünk a neten, hosszas utánaolvasás után. Jótt egy csaj, hogy azt ő nem ajánlja, és kiselőadást tartott egy másik márkáról, majd kiderült, hogy nem is eladó, hanem márkaképviselő, amit azért nem mondott el. Persze maradtunk az általam kiválasztott gépnél, amit azóta is istenítünk.

    Bocsi a hosszú litániát, de jó volt kiírni. :) Ja, és hozzáteszem, hogy én utánajárok dolgoknak, ha kell jogszabályoknak is. De mi van az átlagemberrel, aki csak bemegy a boltba, mert szeretne venni egy tabletet ballagásra a kisunokájának, vagy egy fűnyírót, mert a telket benőtte a fű. Rásózzák az éppen kapható, kétes minőségű, vagy éppen nem pont az adott célnak megfelelő terméket. Szomorú, és szerintem ez alapvetően nem a vásárlók hibája...

Új hozzászólás Aktív témák