Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • danii14

    tag

    Sziasztok, notebook vásárlás előtt állok és mivel már régóta nem követem az informatika világát, ezért teljes analfabéta vagyok ilyen téren. 120 ezer ft-ot szánnék egy újonnan vásárolt 15,6' normál méretű notebookra, filmnézésre és netezésre használnám, és örülnék, ha a 720p-s youtube videókat gond nélkül meg tudnám nézni. Játszani nem játszok, így értelemszerűen a gpu se fontos tényező számomra. Viszont számít, hogy korrekt, hosszútávon is jól működő akksi legyen benne és a hűtés se szálljon el, már amennyire fel tud melegedni netezés közben. Azért van még egy két apró kritérium, színre fekete, hdmi port és optikai meghajtó legyen benne és a hdd-t 500 gb alatt nem szeretnék. Op. rendszer megléte egyáltalán nem szükséges, bár ilyen összegért aligha adnak hozzá eredeti windowst. :) Gyártók közül egyáltalán nem tudok választani, mert egyszerűen nem tudom melyik a jó, a DELL-el szemezgettem, mert arra 3 év gari van, de lehet ez csak marketingfogás. Boltokat nem ismerem annyira, de csak olyan jöhet szóba, aminek Budapest is van üzlete és személyesen intézik a garanciás ügyeket probléma nélkül. A végére annyit szeretnék hozzátenni, hogy a laptoppal hosszútávra tervezek, kb. 4-5 évig szeretném használni, szóval remélem akkor is gond nélkül fog futni a chrome és az office.
    Szerk.: Inkább Intel párti vagyok

    Előre is köszönöm a segítséget! :R

    [ Szerkesztve ]

    Szívesen adok-veszek piros pontokat sikeres üzlet esetén! :)

  • danii14

    tag

    UP
    valaki valamit még? HP laptop esetleg ilyen paraméterekkel? árban lehet olcsóbb is, ha a paramétereknek megfelel :)

    Szívesen adok-veszek piros pontokat sikeres üzlet esetén! :)

  • danii14

    tag

    sziasztok!
    https://www.ditech.at/shop/details.php?art=208354
    mit gondoltok erről a gépről? illetve úgy általában az MSI laptopokról?
    Elsősorban grafikai programokhoz lenne használva. Illetve mennyi pluszt adna egy SSD a rendszernek? köszi :)

    edit: https://www.ditech.at/shop/details.php?art=205095
    Illetve mennyivel gyengébb a 940M kártya a GTX 950M-hez viszonyítva?

    [ Szerkesztve ]

    Szívesen adok-veszek piros pontokat sikeres üzlet esetén! :)

  • danii14

    tag

    válasz Khelben #98605 üzenetére

    Miért alkalmatlan munkára?

    Szívesen adok-veszek piros pontokat sikeres üzlet esetén! :)

  • danii14

    tag

    válasz Khelben #98607 üzenetére

    Azt hiszem nem voltam elég specifikus a használattal kapcsolatban. Öcsémnek kell a középiskolában, ahol gépigényes grafikai programokat használnak bizonyos órákon. Ez nem azt jelenti, hogy napi 8 órákat a gép előtt ül és csak azzal foglalkozik. Természetesen néha játszana is rajta, de inkább az a prioritás, hogy a grafikai programok elfussanak rajta, ami a tanuláshoz szükséges. A keret ~1000 euro így ennél felsőbb kategóriát nézni se tudnánk. Tulajdonképpen te csak esztétikai hibákat említettél (a processzort leszámítva), amivel előbb-utóbb mindenki találkozik, aki rendszeren használja a laptopját. Legalább is nálam jelentkezett, bár én elég sokat utazok, így a gépem is sokat viszem magammal. Mit gondolsz, ilyen felhasználáshoz megfelelőek lennének az általam belinkelt MSI laptopok? Vagy hagyjam ezt a márkát?

    [ Szerkesztve ]

    Szívesen adok-veszek piros pontokat sikeres üzlet esetén! :)

  • danii14

    tag

    Sziasztok! A segítségeteket szeretném kérni, hogy milyen laptopot vásárolják. Íme az elvárásaim a leendő masinával kapcsolatban:

    (1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? Akár most, de legkésőbb év végéig.

    (2) A gépre szánt összeg forintban? 160 - 200e huf.

    (3) Felhasználás? Tanulás, business használat. Office, Pdf, E-mail, Photoshop/Illustrator és casual netezés, filmezés.

    (4) Játék nem érdekes.

    (5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? 13,3 - 14,1 + FullHD + IPS elvárás.

    (6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? Ha nem is napi szinten, de azért szeretném hordozni, így a mobilitás (méret, súly, aksi) fontos tényező.

    (7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.) Teljesen mindegy... :)

    (8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e? Preferáltan SSD, de a HDD sem gond, mert úgyis cserélném SSD-re. A memóriából jól jönne 8 giga, főleg, ha integrált a vga. Optikai meghajtóra nincs szükségem.

    (9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…) A laptopot otthon egy 23,8-as FullHD monitorral fogom használni. Emellett szeretném, ha az akksi kibírna min. 3 és fél órát intenzívebb használattal - gondolok itt wifi + chrome + levelezés + office kombinációra, természetesen alacsony fényerő mellett.

    (10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával Mindenféleképpen új laptopot szeretnék vásárolni.

    Előre is köszönöm a segítségeteket! :R

    Szívesen adok-veszek piros pontokat sikeres üzlet esetén! :)

Új hozzászólás Aktív témák