Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Brandynew

    őstag

    válasz yuing #135258 üzenetére

    Bár nem nekem szólt a kérdés, de a válasz egyszerű. Szinte minden gyártónak vannak olyan szériái, amelyek a laikus számára a teljesítményükhöz képest gyanúsan olcsó gépeket kínálnak.

    Ilyen pl. az Asus X és GL-es sorozat, a Lenovo Ideapad, az Acer Aspire (az Acernek jelenleg csak 1-1 modellje van, ami nem az "ócska" kategória) stb.

    Ha összehasonlítasz pl. egy azonos hardverű "GL"-es és egy azonos hardverű "G"-s Asust, akkor azt látod, hogy ugyanaz a teljesítmény a "G"-s Asusnál sokkal többe kerül, mint a "GL"-es Asusnál.

    Ez azért van, mert a laptop más elemein spóroltak: a gyenge műanyag miatt a gép deformálódik, hajlik; a gyenge hűtés miatt folyamatos throttling van, tehát hiába van "bika" processzor/VGA, a BIOS visszaveszi az órajelet; a billentyűzet hullámzik, nem vesz be minden leütést; a monitortartó zsanér nem bírja tovább 1-2 évnél, reped, törik, esetleg nyikorogni kezd; a kijelző színei torzak, nem a valóságot tükrözik stb.

    Nem tudom, hogy hol ajánlották neked ezeket a gépeket, azt tudom elképzelni, hogy valamelyik áruháznál, ahol a legnagyobb árrésű gépeket próbálják eladni, esetleg valami pistike-féle oldalon, vagy a szomszéd informatikus srác.

Új hozzászólás Aktív témák