Új hozzászólás Aktív témák

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz Zimmy88 #47678 üzenetére

    Az én véleményemre ne adj annyira, nem vagyok notebook szaki, de nemrég elhozta egy ismerősöm a Pavilion G6 gépét, hogy telepítsek neki oprendszert. Lakkozott, ocsmány, ronda, recsegő, ropogó, hupogó műanyag az egész, nem nézek ki belőle sokat. A párom korábbi Acer 5552G gépénél is fosabb, pedig ez már nagy szó, szegény Acer nagyon gyorsan széthullott.

    Amúgy a HP mint márka nem rossz, sőt. De ez a Pavilion széria... fujj.

    ---

    Más: Tegnap voltam laptop simogatóban. Megnéztem a Dell 35xx és a 7737 gépeket (sajnos 7537 nem volt, pedig az volna az igazi kiszemeltem). Elvileg szerdán már megjön a szalonba a 7537, rajta is vagyok az értesítőn. De még mindig nem tudom fizessek-e majdnem 50 ezerrel többet érte.

    190k - Dell 3537: i7-4500U + 8850M + 8GB + 1 TB HDD
    235k - Dell 7537: i5-4200U + GT750M + 4GB + 500GB HDD + Windows 8

    Jó persze abszolút nem egy kategória a kettő, de a 3537 mellett szólna a kiegyensúlyozottabb hardver és az olcsóbb ár. A 7537 mellett szól a billentyűzet világítás (bár ezért a minőségért nem adnék többet 5k felárnál, a 7737 alapján nem győzött meg) a kétségkívül sokkal jobb anyaghasználat és építés. De ahhoz a GPU-hoz kicsit gyenge az a CPU és ugyan az a fos kijelző van benne mint a 3537-ben. Az anyagminőség nálam nem kritikus ha már a 3537 is kibír heti egy nap hurcolászás mellett 2-3 évet.

    Viszont volt még amin megakadt a szemem: Lenovo U510. Ha lehúzom az igények listájáról a játékot (illetve ha elvagyok a régi klasszikusokkal, mert egyébként van erős PC is a háznál, csak akkor játszogatnék laptopon ha távol vagyok), akkor vajon megfelelő gép-e? Multimédia, szövegszerkesztés lenne a fő feladata. Viszont tartok tőle, hogy az i3-3217U proci gyenge lenne ha néha egy-egy videót meg kéne vágnom rajta. Amúgy a design nagyon bejön és a 140k árával sokat spórolhatnék. Egy SSD menne még bele, így jó pont az mSata port.

    Szerdáig még van idő eldöntenem, hogy akarok-e laptopon játszani mai játékokkal. Illetve ha igen, akkor meg akarom-e fizetni a 7537 felárát. De addig is jöhetnek vélemények. :)

    A Lenovo Z500-at váltó Z510 mikor jön és milyen konfigurációkban lesz?

Új hozzászólás Aktív témák