Új hozzászólás Aktív témák

  • zsb912

    csendes tag

    Sziasztok!

    Szövegíróként dolgozok, illetve szeptembertől kezdem az egyetemet, a Thinkpad T440s-em pedig, aimt imádtam, már az utolsókat rúgja, ezért szeretnék beruházni egy új gépre, Főként munkához és órai jegyzeteléshez használnám (tehát 99 százalékban gépeléshez és netezéshez). Amik számomdra a legfontosabbak lennének, az egy olyan aksi, ami 8-12 órát bír legalább (főként ezért is új gépben gondolkozom), illetve hogy ne fagyjon ki a 8. Opera tab megnyitásakor, tehát vagy 8 giga ramra és egy viszonylag jó processzorra is szükségem lenne. Talán annyit megjegyeznék még, hogy évek óta márkahű Lenovo felhasználó vagyok, nem szívesen váltanék, de ha van sokkal jobb opció, szomorúan bár, de nyitott vagyok a váltásra. Ja, és érintőképernyőset szeretnék, az tök nagy luxus, tetszik.

    1. Mikor lenne esedékes a vásárlás?
    Szeptember elején.
    2. A gépre szánt összeg forintban? (a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
    400k alatt szeretném megúszni.
    3. Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
    Munka és tanulás, google Docs, Opera.
    4. Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
    Max football manager lenne rajta, ahhoz csak ram kell, meg processzor :D
    5. Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
    14"-esekhez szoktam, de igazából mindegy. Érintőképernyősnek nagyon örülnék.
    6. Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
    Igen, sokat! Fontos, hogy könnyű és strapabíró legyen, mert sokat utazom és szeretem magammal hordani mindenhova, jó lenne, ha bírná az utazást.
    7. Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
    Windows jó lenne.
    8. Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége?
    8 GB RAM minimum + 512GB SSD
    9. Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
    HDMI, érintőképernyő, nagyon NAGYON fasza akksi.
    10. Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
    Az akksi miatt most elsősorban újban gondolkodnék, de ha tudtok olyan gépet, ami kielégíteni a fenti igényeimet, és tudok bele venni külön bivaly akksit amivel kihúzok 12 órát töltés nélkül, akkor azzal is nagyon boldog lennék én is, meg a pénztárcám is.

    Azt hiszem mindent leírtam. Előre is köszönöm szépen a javaslatokat!

    Üdv,
    Bence

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák