Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zsb912

    csendes tag

    Sziasztok!

    Október közepén-végén szeretnék venni magamnak egy laptopot. 150,000 körüli árban gondolkozok és igazából mindegy hogy új vagy használt, bár az aksi miatt az újat preferálnám. Szóval sokat használnám utazás közben, és a fő funkciója annyi lenne cikkeket írkálnék róla, neteznék, jegyzetelnék meg hát otthon a hd film lejátszása ne akadjon rajta. De a legfontosabbnak az aksit tartom - minél tovább bírná, annál boldogabb lennék vele. Játék nem fontos, illetve Football Managerezni fogok rajta, de azt még a mostani szarom is elviszi, úgyhogy azzal nem lehet gond. Ha valamelyik újabb FIFA minimum grafikán elmegy, az csak pluszpont, de ez nem igazi feltétel. Ja, és még annyi hgoy aképernyő minimum 14"-os legyen, nem szeretem a pici képet laptopon, arra ott a telefon :( Igyekszem végigmenni a kérdéslistán, remélem nem hagyok ki semmit, szóval biztosra megyek, lesz ami kétszer is szerepel:

    (1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? Jó eséllyel október 10 környékén ( :D ), de legkésőbb október végéig.
    (2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit) legfeljebb 150k-ból szeretném megúszni
    (3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén) - office meg netezés, viszont azt töményen, mert melóban és suliban is használnám.
    (4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel? Football Managereznék, amihez memórián kívül szerintem más nem kell. Illetve szigorúan pluszpontért ha lehetséges, akkor ha a Fifa18 elmegy rajta minimumon, az király. Vagy akár a fifa 14-15 is. De ez tényleg csak extra pontért, ha van olyan gép ami minden más szempontnak megfelel, csak a fifa lenne túl nagy falat, az is jöhet. A legfontosabb az, hogy az aksi minél továbbb bírja.
    (5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? minimum 14"-os, a többihez nem értek :D
    (6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?Sokat, nagyon sokat, igen, utazás közben is használnám, nagyon jó lenne egy nagyon jó aksival felszerelt laptop.
    (7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.) - Win 10-et szeretnék
    (8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e? RAMból 8 gigában gondolkozom, a többi egyáltalán nem számít
    (9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…) - HDMI mindenképp! más nem jut eszembe. De azért ez manapság elég alap, nem?
    (10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával) - Újat preferálnék, mert annak jobban bíznék az aksi használtságában (ami ugye nullán lenne), de amúgy meg amit ajánlotok :D

    Remélem tudtok segíteni abban, hogy milyen laptopot nézegessek és honnan rendeljek. Előre is köszönöm a válaszokat :D

    Üdv és pacsi,

    Bence

    ps.: Ebay daily dealjeit érdemes ézegetni, érdemes bízni az ottani eladók böcsölötösségében? Azt értem, hogy pénzvisszafizetési garancia van meg minden, de néha egészen gyanús árakon árulnak dolgokat ott; aztán lehet csak az én hozzá nem értő lelkemet szeretnék csúnyán becsapni.

  • zsb912

    csendes tag

    válasz zsb912 #135060 üzenetére

    Nem akarok türelmetlennek tűnni, csak félek, hogy eltűnök itt a nagy témázgatásban. Légyszi nézzetek rá erre is. Nézegettem pár oldalt, a lenovo-outlet.hu-t ismeritek?

    Link 1

    Link 2

    Link 3

    Ezek megérhetik az árukat? Használtan is fogja nekem bírni az aksi hosszú órákon át? Vagy hol lenne érdemes keresnem?

    Illetve privátban kaptam erről egy üzenetet hogy ez tök jó lenne nekem: link. Viszont a Dell laptopokról egyelőre nincs jó tapasztalatom. Ez érdemes lehet, vagy ebben az árkategóriában tudnék szerezni jobbat is?

    Tudom, hogy analfabéta vagyok a témában, légyszi szánjatok meg egy kis segítséggel. Előre is köszönöm a válaszokat.

    [ Szerkesztve ]

  • zsb912

    csendes tag

    Sziasztok!

    Szövegíróként dolgozok, illetve szeptembertől kezdem az egyetemet, a Thinkpad T440s-em pedig, aimt imádtam, már az utolsókat rúgja, ezért szeretnék beruházni egy új gépre, Főként munkához és órai jegyzeteléshez használnám (tehát 99 százalékban gépeléshez és netezéshez). Amik számomdra a legfontosabbak lennének, az egy olyan aksi, ami 8-12 órát bír legalább (főként ezért is új gépben gondolkozom), illetve hogy ne fagyjon ki a 8. Opera tab megnyitásakor, tehát vagy 8 giga ramra és egy viszonylag jó processzorra is szükségem lenne. Talán annyit megjegyeznék még, hogy évek óta márkahű Lenovo felhasználó vagyok, nem szívesen váltanék, de ha van sokkal jobb opció, szomorúan bár, de nyitott vagyok a váltásra. Ja, és érintőképernyőset szeretnék, az tök nagy luxus, tetszik.

    1. Mikor lenne esedékes a vásárlás?
    Szeptember elején.
    2. A gépre szánt összeg forintban? (a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
    400k alatt szeretném megúszni.
    3. Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
    Munka és tanulás, google Docs, Opera.
    4. Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
    Max football manager lenne rajta, ahhoz csak ram kell, meg processzor :D
    5. Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
    14"-esekhez szoktam, de igazából mindegy. Érintőképernyősnek nagyon örülnék.
    6. Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
    Igen, sokat! Fontos, hogy könnyű és strapabíró legyen, mert sokat utazom és szeretem magammal hordani mindenhova, jó lenne, ha bírná az utazást.
    7. Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
    Windows jó lenne.
    8. Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége?
    8 GB RAM minimum + 512GB SSD
    9. Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
    HDMI, érintőképernyő, nagyon NAGYON fasza akksi.
    10. Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
    Az akksi miatt most elsősorban újban gondolkodnék, de ha tudtok olyan gépet, ami kielégíteni a fenti igényeimet, és tudok bele venni külön bivaly akksit amivel kihúzok 12 órát töltés nélkül, akkor azzal is nagyon boldog lennék én is, meg a pénztárcám is.

    Azt hiszem mindent leírtam. Előre is köszönöm szépen a javaslatokat!

    Üdv,
    Bence

    [ Szerkesztve ]

  • zsb912

    csendes tag

    válasz zsb912 #172714 üzenetére

    Egyelőre ezeket néztem ki:
    [flex5 x360]
    flex5 2
    flex5 3
    Yoga 7

    Ezekkel a modellek van esetleg tapasztalata valakinek? Tudnátok mondani róluk p szót? Az aksitól tényleg el lehet várni azt, hogy legalább 6-8 órát kibírjanak netezés és írás mellett? Esetleg hasonló kategóriájú gépeket, jobb áron tudnátok javasolni?

    Előre is köszönöm!

Új hozzászólás Aktív témák