Új hozzászólás Aktív témák

  • válasz szabonagyur #107383 üzenetére

    Ok, beszerzek magamnak egy integráltas DELL E szériát. Sohase mondtam, hogy elvakult vagyok, tehát így megérett a dolog egy új szemléletváltásra (egyszer Acer Predátort is muszáj lesz megnéznem, letesztelnem, de nem most).
    Na szóval ... milyen gépet vegyek? :DDD (ezt a kérdést teszem fel magamnak 5-6 éve)

    (1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
    Ez lényegtelen, de legyen mondjuk Január első fele (azért lényegtelen, mert úgysem boltit veszek, s nem is Mo-ról fog megtörténni a vásárlás, így az időpontot tekintve minden beszerezhető (kivéve új IBM T61P :O ))
    (2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
    200.000Ft - e fölötti összeg csak akkor lesz elképzelhető, ha konkrétan csak az adott notebookon fogom tudni elvégezni minden szükséges feladatom, illetve csak akkor, ha 1, max 2 hónapig ki szeretnék próbálni valami ultramodern játékot ... de maximum 220.000Ft legyen a mostani keret ((ha nagyon jó, lehet 400.000Ft-is, tehát picit szubjektív))
    (3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy tanulás szintjén)
    Böngészőben pl. egyszerre 60 oldal megnyitása - itt a ram fog számítani főleg; de ami valóban fontos: hasonló mint Killer Wi-Fi, vagy egyéb olyan WWAN-nal felszerelt notebook, ami LTE-t nemhogy csak gyorsan tudja fogadni, de a ping sem ugrálgat ide-oda, s a 30-40ms-ot sem lépi túl. Killerrel nekem Lenovo P780-on keresztül (ebben van 3G-s 25GB-os SIM-kártyám) sikerült --> [link]
    (4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
    Fallout 1-2, esetleg pár C64-es játék emulátorral ... de ha menne rajta az SC2 High grafikával FULL HD-n (külső monitorról megy mindenképpen), azt sem bánnám
    (5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
    11"-tól 15,6"-ig, 17"/18"-os csak akkor, ha komoly upgradelhetőségi lehetőségek adottak (BIOS modding) / MXM-es kártyacsere, processzorcsere, stb...
    (6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
    Nagyon kevésszer utazok (kéthetente), de akkor legalább bírjon ki 3 órát - 6 óra az extra lenne
    (7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
    Ha van kulcs, ok, de nekem is van, tehát költségcsökkentés címén ez nem kéretik
    (8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
    Legyen legalább 1 mSATA / M2.SATA a WWAN kártyának + 1×2,5"-es az SSD-nek (128GB nekem bőven elég, többi adat külső winchesterről megy, nem torrentezek)
    (9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
    1. Lehessen külső videókártyát csatlakoztatni. Hallottam, hogy Express Carddal ez lehetséges
    2. Akkumulátor Wi-Fi mellett bírjon 5 órát ténylegesen (böngészéssel főleg), tehát ne kamu standard mód, legalacsonyabb fényerővel, Wi-Fi nélkül egy Word dokumentumot nézegetve
    3. Alapjáraton ne zümmögjön a gépezet, szeretek éjjel zenét hallgatni
    4. Korrekt hűtése legyen

    (10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
    Természetesen használt is simán jó, ha nincsen letörve minden sarka, s nincsen semmilyen technikai problémája ebből adódóan, bár törött kijelzős is jó, simán ki/belegózok egy új panelt

    Köszönöm szépen!
    Bár ... úgysem lesz ilyen gép, azóta is keresem a nagy Őt.

    [ Szerkesztve ]

    Ha válaszolok / írok az üzenetedre, elvárom a választ. Egy minimális kommunikációs etikettet tartsunk be, még akkor is, ha nem érdekel az ajánlat.

Új hozzászólás Aktív témák