Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Borisz76

    veterán

    válasz kenwood #32040 üzenetére

    Érdekes....mert én NAS-ról ( HDD ) másolok PC-re ( SSD ) és a sebesség az bizony 100-110 MB/s.
    De visszafelé is hozza a tempót !

    A gigabites hálózat elviekben 125 MB/s tud....de egyéb okok miatt kb 100-110 MB/s a ténylegesen elérhető.

    Egy mai modern HDD tud 120-200 MB/s is.
    Persze ez a szekvenciális írásra / olvasásra érvényes...azaz a nagy méretű fájloknál érhető tetten.

    Kicsi , apró fájloknál a fejpozicionálás miatt visszaesik a sebesség.
    Tipustól, HDD-től függően 30-80 MB/s -ra saccolom....

    Egy lemezes NAS esetén ...kb ugyanúgy mintha PC-ben lenne....ha nagyon tele a lemez, akkor az is okozhat lassulást.
    Általában elmondható, hogy egy 5-10 % szabad kapacitást érdemes hagyni a lemezen.

    A barátodnál a lassú másolásnak is biztosan megvan az oka.

    A Synology fórumban sokaknak volt / van DS118-a.
    A belépő modellek egyik leghasználhatóbbja volt.
    Sokan ajánlották is az 1 fiókos NAS-t keresőknek.

    A ketfiokos Synologyk nagyon dragak,es rengeteg nekunk felesleges featuret tartalmaznak.
    Pedig még 2 fiók is kevés bizonyos esetekben....
    Én alapból 4 fiókosat szoktam javasolni !
    De ha az 1 fiókos NAS-t is drágállod, akkor építs egy PC-t , vegyél egy mini PC-t és azt használd erre a célra.
    Sokkal erősebb vasat lehet építeni ugyanannyi pénzből.
    Csak a szoftveres részét kell megoldanod.
    Abban viszont nem tudok segíteni mert még sosem próbáltam.

    Valami olcsobb megoldast keresek, ha letezik ilyen.
    Igen, építesz...mint fentebb írtam is.

    Azt viszont ne feledd el, hogy egy épített NAS 9,4 W-nál biztosan többet fog kajálni :) ...mert a DS118 lemezzel, működés közben mindössze ennyit kér.
    Egy épített eszköz, nagyobb, lesz....lehet hangosabb is...és biztosan többet is vesz ki a konnektorból.
    Bár ez nem mindenkinek fontos.....többek között nekem sem lényeges, hogy a DS1215+ NAS-om éppen mennyit eszik jelenleg 8 db HDD-vel....

    [ Szerkesztve ]

    Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

  • Dr. Akula

    félisten

    válasz kenwood #32040 üzenetére

    Azt tudjuk hogy az Arm procisok torrentre nem valami acélosak, lehet hogy ennyit tudnak ha mellette még mást is kell csinálniuk. Pl. az AMD is nagyon szarul kezeli a másolást, asztali gépemben Seagate Ironwolfról (200 MB/s) van hogy csak 50(!) MB/s-el másol. Belső, PCIE 5.0 SSD-re...

  • MaCS_70

    félisten

    válasz kenwood #32040 üzenetére

    Borisz +1

    Nálam még a szép emlékű Zyxel 326 is stabilan forgalmazott 800-850 Mbps-mal.

    Ott a havernál valami más gond lehet, nem a NAS a szűk keresztmetszet.

    MaCS

    Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

Új hozzászólás Aktív témák