Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tomio

    tag

    Ha szem kímélés a fő szempont (már szemüveges illetőről van szó) akkor milyen monitor ajánlott? Gondolok itt mind panel típusra (és akkor én keresek neki) vagy akár konkrét típusra.
    Nem játékra! Böngészés/olvasás, dokumentum szerkesztés, film. Ha a szín-visszaadásról van szó, az azért legyen jó...
    IPS? PLS? PVA? MVA? :F :F :F
    És a lényeg: nem csak mai bolti új jöhet szóba, hanem régi "legenda" is. Azaz egy pár éves nagyágyú pont úgy jó (vagy jobb!), mint egy mai bolti felső/felső-közép. Akár itt aprón is vagy pl http://monitorguru.hu/-n vagy vatera/jófogás/egyéb. Azt majd én is tudok keresni ha van ajánlás.
    Szemkímélés és szép kép a fő szempont. Játék egyáltalán nem jön szóba. Film-nézésnél nem tudom számít-e a "sebesség"/g2g/blur stb

    Köszönöm

    Linux, BSD, ReactOS, MenuetOS, Haiku-OS, Syllable... Van még több is! distrowatch.com/

  • tomio

    tag

    válasz deja vu #74018 üzenetére

    Nagyon köszönöm deja vu (Asus VZ249H elég jó vétel) a konkrét típus ajánlást :R
    Utánaolvasok. Csak a képminőség a fontos :K

    Terjed ez az "olvasó mód" ami az általad említett "Alacsony kék fény kibocsátás, pwm mentesség" megvalósítása :F

    Itt is vmi ilyesmi hangzik el mint amit én kérdeztem és jön rá egy tanács: "Arra figyelj, hogy széles színterű az a monitor.". Ami miért is fontos :F Miért kell figyelni rá?

    #74038 hsz is születhetett volna tőlem is: "Csak a kép minőségükről szeretném kikérni a véleményetek. Az hogy milyen állvány van alatta vagy hogy milyen gombok vannak rajta nem szempont..." De ott ez ami kicsit felhomályosításra szorul részemről: "A leginkább az érdekelne minket hogy melyik a kevésbé ips glow-os és melyiknek szebb a feketéje." Persze olvasom én... :K

    PWM mentes /flicker safe, flicker free/ (H-)IPS panel gondolom amúgy a legjobb választás a mai napig ha nem gamer szemmel nézzük a világot :U
    DVI/HDMI/DP mennyit számít? Mind digitális, nem analóg mint a D-SUB szóval egykutya képminőségre :F
    Nagyobb képfrissítéssel (Hz) szemkímélőbb mód érhető el vajon? Rontja a szemet az alacsony (esetleg érzékelhetően alacsony) frissítés miatti vibrálás? Én például "látom a 60Hz-et" sajnos :(( És még nem volt dolgom nagyon fölötte :(

    [Ívelt kialakítás hány zolltól javallott? Mettől nem jól belátható a kép?]

    Linux, BSD, ReactOS, MenuetOS, Haiku-OS, Syllable... Van még több is! distrowatch.com/

Új hozzászólás Aktív témák