Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Isual

    veterán

    válasz old_artist #25185 üzenetére

    (#25179) Hexaa: "Ha valami problémát találsz egy termékleírásban akkor nyugodtan dobj egy privit és utánanézünk/korrigáljuk ha igazad van.Nem kell egyből úgy beállítani minket mintha félrevezetésekből élnénk,mert pont az ellenkezőjét biztosítjuk." - Rendben, legközelebb így teszek, mindazonáltal már harmadszorra említettem meg itt a fórumban (amihez nyilván jogom van), hogy itt-ott lehetnek a valóságtól kisebb-nagyobb mértékben eltérő számok, mégsem köszönöm-öt kaptam, hanem mindig ehhez hasonló hsz-eket.
    Ez nekem kicsit visszás így, főleg azért mert nem azért írtam én ezeket, hogy azt a látszatot keltsem, hogy ti a félrevezetésekből éltek (erről szó sincsen, nem is értem hogy következik egyébként ebből ez), hanem magam részéről én ezeket mindig azért írtam, hogy a laikusokat (éppen akkor, aki volt) tájékoztassam, hogy nem feltétlen kell csak a számokat nézni (sőt), mert bizony nálatok (de egyébként még millió egy helyen, csak mindig titeket idéztek, linkeltek) ez fals (összehasonlító) eredményekre is vezethet. Nem ellenetek, a kérdezőért mondtam ezt, de valahogy mindig csak a savat kaptam utána... :U
    Részemről egyébként no hard feelings.

    ".Amúgy sajnos nincs sok időm fórumokat olvasni,de ahogy így elnézem kezded magad megutáltatni a néppel..." - Mivel nincs sok időd olvasni a fórumot, ezért a kép, amit rólam kaptál/alkottál egész biztosan nem reprezentatív, - habár tudom, hogy megosztó és sokszor nyers a stílusom - így tisztelettel visszautasítom a jó tanácsodat, de megköszönöm az észrevételed! :)

    (#25180) hamyka: "Hoxa fórúmtagunk igenis nagyon korrekt és a társa is " ... "gondoltam szólok hogy ők igenis korrektek " - kettő (egészpontosan kettő) hsz-szel feletted van egy hozzászólás, amit Én találtam írni -EZ - ahol nekem úgy tűnik lényegében én is ezt mondom... Ha ez nem elég, akkor fusd ezt át, nagyjából (túlnyomórészt) hasonló dolgokat találsz majd! ;)
    Köszönöm azért az észrevételed!

    (#25185) old_artist: Mivel elég személyes hangvételűre sikeredett ez a hsz, engedd meg kérlek, hogy hadd legyek én is az.
    Mérhetetlenül tisztellek és becsüllek azért, amit csinálsz és ami kritikai észrevételem volt/van/lesz a MG-val kapcsolatban az többségében sosem személyedet kritizálja, legalábbis nem közvetlenül, s akárhogyis sosem ez a célja.

    Ettől még mivel eléggé torzítottad a valómat, meg kell engedd, hogy magam védelmében elmondjam, hogy mi a valóság, amit egy szövegből kiemelt pár szó nem igen tükröz, sőt...

    "még ha NEC fanatikus is": nem vagyok NEC fanatikus, ennél próbálom objektívebbre formálni mindenkori szemléletemet, ami a monitorokat illeti, de valóban ez áll hozzám a legközelebb. Ez azért van egyébként mert a megérdemeltnél sokkal kevesebb figyelmet kap ez a kiváló gyártó és monitorai (főleg azok), s igyekszek amennyire tudom ez ellen dolgozni. Az EiZO-t a közhiedelemmel ellentétben nem utálom ennek megfelelően, sőt, nagyora becsülöm a gyártót és a termékeinek többségét, mindössze azokat a user-eket tolerálom kevéssé, akik túldimenzionálják a nevet és mókás fanatizmussal harcolnak érte ha kell, ha nem. S itt el is érkeztünk a következő személyes megjegyzéshez, amit még sajnos rosszul is idéztél: „akármit szedsz, állj le vele moströgtön! :D" - Nos a hsz egyrészt humort próbál belevinni a mondandóba, amit nyilván nem szó szerint ért, hanem éppen az imént említett egyedre bukkanva - aki nemtom hogy került ide és hogy talált meg pont engem - próbál tenni egy humoros megjegyzést. Gondolom olvastad, amit írt és merem remélni, hogy érzel némi inkompetenciát és szűk látóterűséget benne, ezt így nem akartam leírni, először csak "elbutáskodtam" (aki ismer és értette, díjazta is :B), aztán próbáltam így humorosan tudatni vele, hogy elég volt. (vond kolléga is próbálkozott)
    Így már remélem emészthető ez a dolog. Nade menjünk tova!

    "vagy csak az „Oázis Rulz” vagy „NEC fan”-ként írta" - NEC fan-t szerintem körbejártuk, az előbbi pedig szintén sajnos egy pontatlan idézet, ami szintén torzít és magyarázatra szorul. Egész pontosan: "as for this config: Oázis Rulz". Ez azért szerepel az adatlapomon, mert tavaly gyakorlatilag a kompett gépemet tőlük vásároltam, s elégedettségemet irányukba ezzel a "gesztussal" próbálom a PH!-zók felé is jelezni. Tehát ami a konfigomat illeti. Ettől még egyébként - a konfigomon túl is - ez a szubjektív véleményem, de ez nem tartozik senkire (múlt idő...), s ennek úgy gondolom semmi nyilvánvaló és durva jelét nem szoktam adni - ha nem így gondolod, akkor vess egy pillantást Te is hamykának írt rész utolsó linkjére. :)

    Na és jöjjön a hiba, a kifogásom, a fals info - nevezzük bárminek.

    "(pl. Isual) utána nézne pl. a prad teszteknek..." - megtettem, kb 1 éve.

    "ha valaki nem biztos egy weboldal tájékoztatásában, akkor vegye a fáradságot, hogy utána olvas a neten (gugli a barátod)" - ezt még azelőtt megtettem, hogy az ominózus hsz-emet bepötyögtem volna a telómon. :)
    "akik nem szeretnek olvasni bővebb infókat" - kb 1 éve olvastam.

    "érdemes elolvasni az EIZO hivatalos oldalát a színmegjelenítéssel kapcsolatban " - talán ez is megvolt, de ebben nem vagyok biztos...

    "nem csak vaktában kijelenteni..." - a fentiek tudatában ez már cáfolatot nyert.

    " kíváncsian várom - Isual-tól, hogy a „jó árra”, a „több szín megjelenítésre” és a „garanciára” vonatkozóan milyen fals infók szerepelnek a monitorguru honlapján" - Sok egy kicsit a cinizmus, de akkor megmagyarázom. Ezek közül - ki is emeltem itten - én csak a középsőre reagáltam, az a hülyeség, az a fals, a téves, a nemigaz (legalábbis elméletem szerint, mert most kicsit elbizonytalanodtam ;) ).
    Tehát a "több szín megjelenítés"-sel - amely logikusan gondolkozva azt akarja jelenteni, hogy a standard színmegjelenítésnél (sRGB-nél) több szín megjelenítése (=wider gamut) az egy jó dolog az EiZO Foris FS2331 monitor esetében - lehet a bibi.
    Miért?
    Szerintem azért mert ez szerepel a honlapon: "98% sRGB, 90% ISO, 92% NTSC wide gamut" (NTSC CIE 1931 szerint)
    Na most már itt van egy ellentmondás a 98% sRGB és 92% NTSC (CIE 1931) wcg között. De ha wide gamutos = több színt tud megjeleníteni, akkor még okés is lehet, csakhogy:
    - "In contrast to the FX2431 FS2331 here possesses no "WCG" version. The color space of the device should therefore towards sRGB" - Isual utánaolvasott egy éve és emlékezett - teszt.

    - "Samsung cPVA LTM230HP01 1920x1080 25ms 3000:1 300 178/178 16.7M (6-bit+Hi-FRC) 71% (NTSC CIE 1931) 74.1% (AdobeRGB) 100% (sRGB) 4x CCFL" - mielőtt írt Isual, gyorsan ráguglizott a "monitor panel part database-re" és meglelte a szóban forgó c-PVA panelt, látja hogy hopp ez valóban nem wide gamutos (a honlap állításával ellentétben), s megnyugodott, hogy jól emlékezett arra, hogy ez sRGB-s.

    - EiZO hivatalos dolgokat már nem volt időm olvasni, de elolvastam őket, s az EiZO nem ír gamutot olyan szépen sokrétűen, mint a weboldal, úgyhogy nem igen tudom, annak mi és mikori lehet a forrása, de a fentiek alapján az egész biztosan kijelenthető, hogy az EiZO FS2331, C-PVA paneles monitora nem wide gamutos, nem fedi le 92%-ban az NTSC (CIE 1931) színteret, s nem képes "több szín megjelenítésére", mint egy "mezei" (sRGB-s) monitor. Az sRGB-s lefedettség azonban helytálló, a prad tesztje szerint is nagyjából 97-98%-ban fedi le az sRGB színteret.

    Vagy valamit rosszul gondoltam?

    Ha nem, akkor én magam részéről egy jó idpre kiszemélyeskedtem magam, remélem beismered, hogy az ottani adat hibás és Isual-nak igaza volt, hogy akár megtévesztő, félrevezető is lehet (hiszen épp ez történt), s nem személyes sértésnek, hanem egy kritikus észrevételnek könyveled el, s ha időd engedi - és szerinted van jelentősége, akkor - javítod.

    A megnyilvánulásomat stilisztikailag nem kívánom megvédeni, valóban nyers volt (ezt el is ismertem), ugyanakkor a rá kapott két jelző az számomra több, mint nyers volt, s én ilyet nyílt fórumban senkire nem használtam (s nem is tervezek), legalábbis itt biztos nem (tahó, bunkó). De ez már úgyhiszem nem érinti a MG-t, csak a vita itteni lélektanával kapcsolatban mondtam el.

    Hirtelen ennyit gondoltam reagálni erre a helyzetre, sajnálom hogy így alakult, a jövőben igyekszem kerülni az ilyen szituációkat, mindenesetre azt nem tartom normálisnak, ami (egy kritikus megjegyzés a honlap egy valóban hibás értéke miatt) itt nekem osztályrészem már nem először ehhez hasonló szituációkban.

    Béke!

    Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

  • < CyberBob >

    őstag

    válasz old_artist #25185 üzenetére

    Köszönöm a gyors és kimerítő korrekt választ (persze nem is vártam mást). A weboldalatok eddig is jó támpont volt a leendő monitorom kiválasztásához valamint ismerősöknek is ezt ajánlom ha vásárlás kerül szóba és ez a jövőben sem fog változni. Az említett Eizo monitor pedig az új árával és tudásával nagyon jó vételnek tűnik és komolyan gondolkozok a megvételén. Persze megvárom a új szériás Dell monitorokat is, mert ahogy te is írtad jobb a színvisszaadásuk. Szerintem nem sokára benézek hozzátok egy rövid "tesztre" addig is jó munkát és kitartást a fórumozáshoz. :)

    Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

Új hozzászólás Aktív témák