Új hozzászólás Aktív témák

  • Isual

    veterán

    válasz #67688960 #42341 üzenetére

    Mai sasszem lézerrel lehet 2.0-ás vízust is csinálni, hogy született embernek mennyi a max, azt nem tudom, de 1.5-öt simán eltudnék képzelni. Mondjuk 2-es vízus meg minek... nincs gyakorlati (evolúciós) haszna, de meglehet csinálni.

    A másik dolog ennél a témánál meg az, hogy egy dolog az elmélet meg a számok. Nekem van egy HTC One X telefonom, 4.7" - 720p és nemtom hány cm-ről már ez is "retina" kategória. Ergo nem láthat az ember pixeleket. Ergo semmi értelme az új One-nál a Full HD felbontásnak. És mit ad Isten, kipróbáltam és szép mindkettő, de a One, 4.7"-on 1080p-vel szebb. Nem placebó, először azt hittem, de tényleg még egy fokkal finomabb a kép, pedig elvileg nem kéne, hogy lássad. De mégis látod, vagy megvan az érzet. Egy felbontás felett biztos nem lehetne különbséget tenni a kettő között vaktesztben, de egy felbontásig meg az elmélet ellenére szubjektíve megvan az az érzet, hogy az egyik a másiknál jobb, pedig már mindkettő "retina". Nem tudom miért, valaki mondja meg, én örültem ennek a legkevésbé, mert azt hittem, hogy elég a 720p 4.7"-re és a One már overkill és felesleges, de sajnos úgy tűnik nem...

    [ Szerkesztve ]

    Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

Új hozzászólás Aktív témák