Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Sraff

    tag

    válasz HavocS #50036 üzenetére

    A vályog nem igazán jó hőszigetelő. A nagy tömeg miatt nagy a tehetetlensége, de a szigetelőképessége közepes. Főleg, ha a vízszigetelés nincs megoldva alulról (a vizes/nedves fal nagyon jó hővezető).
    Ha a födém/padló nincs szigetelve, akkor én azzal kezdenék (padlót csak akkor, ha a fal vízszigetelése rendben van). Szerintem a hő több, mint 50 %-a azokon keresztül távozik.

  • PROTRON

    addikt

    válasz HavocS #50036 üzenetére

    Szia
    A klímák terén laikusként szerintem jó lenne ha egyéb paramétereket (a több minden sose kevesebb) is elárulnál a konkrét helyiségekről ahhoz hogy megfelelőt tudjanak ajánlani a kollegák.

    A "H" tarifával kapcsolatban valóban kell a gyári szám ahhoz hogy az energiakereskedőt jóváhagyja, de azért az eu-s minőségi tanúsítványok azoknál a típusoknál ahol találni, elegendőek ahhoz hogy meg tudd állapítani elfogják-e fogadni vagy sem.

    Amúgy a klímák nem tudják mire kötötted őket, nem fognak hisztizni ha konnektorról vannak etetve.
    Annyi hogy a hirtelen megugrások miatt én mindenképp saját áramkörre raknám, amin semmi más fogyasztó nincs és 10A-es megszakítót neki, bár valamiért a gyártók már a 3,5kW névleges hűtő klímákhoz is előszeretettel írkálják a 16A-ost, pedig ha nem kapcsolgatod folyamatosan ki-be nem fog nagyon sokszor 4A-nél többet kérni.

    Aztán nekem itt a topicban nagyon írkálták hogy ha komfortos érzést akarsz akkor ne kapcsolgasd, hanem valami normálisabb hőfokot állíts be és hagyd hogy magától elérje az egyensúlyi helyzetet...onnantól kezdve kevesebb energiával és alacsonyabb fordulatú ventikkel is hozni tudja a kívánt hatást.

    Persze ez az elmélet nem kalkulál azzal hogy 4 óránként szellőztetni kéne homeoffice-ban amikor is ha 10 perc helyett 20 percre felejtem nyitva az ablakot már buktam is az egyensúlyomat. :D

    [ Szerkesztve ]

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

  • gyuszos

    tag

    válasz HavocS #50036 üzenetére

    A kádár-kockás házak ritkán voltak 50 centi feletti vastagságúak. Persze lehet a tiétek pont vastagabb.
    Ettől függetlenül a hőszigetelése pocsék, még közepesnek sem mondható.
    Kizárólag a fal "lélegző" tulajdonsága miatt nem szokták "becsomagolni", mert amennyiben a vizesedés teljesen kizárt, és nincs mindenféle műanyag alapú festékkel rommá "vakolva" belülről, akkor bizony a vályog által biztosított "klíma" igen kiváló. (nem szigetelésről, hanem élhetőségről van szó)
    Szóval ha megtartjátok olyannak amilyen egy igazán jó vályogház, akkor annak az ára a fűtésben fog jelentkezni.
    Mikor ezeket építették még az volt a cél, hogy éjjel ne legyen 5°C-nál kevesebb a szobában....ma már mások az elvárások.

  • tibibi

    őstag

    válasz HavocS #50036 üzenetére

    Ha gázzal nem tudod kifűteni akkor klímával még annyira se.Ahogy írták előttem a vályogház szigetelése lófütty a tiéd U = 1,133 W/m2K ezzel szemben egy 30cm tégla 10cm szigeteléssel U = 0,228 W/m2K mint látod hatalmas a különbség. Esetleg rásegítésnek lehet jó a klíma,de 5-600 ezres befektetést megér vajon? Ráadásként mindenhol meg fog jelenni a penész :U ahol nincs folyamatos fűtés.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák