Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • PROTRON

    addikt

    Üdv a topiclakóknak.

    Sajnos lekéstem a vonatról, így már biztosan csak drágán tudom megoldani amit szeretnék.
    Van egy régi építésű, első emeleti társasházi lakásom, másfél szoba (22+8 nm, 3.8m belmagasság), fölöttem rögtön padlástér.
    A lemez gázkonvektorok elöregedtek, egész télen alig bírtam aludni a pattogástól, van is némi fényjáték hátul (van honeywell érzékelő).
    Nyáron elviselhetetlen a hőség, tehát valamilyen klimatizálás mindenképp kell. Tehát van egy alapösszeg a fenti 2 tétellel kapcsolatban, amihez viszonyítok.

    Arra gondoltam hogy jó lenne olyan hűtő rendszer, amit télen fűtésre tudok használni, hogy ne kelljen konvektort cserélnem.
    Tehát valami olyan megoldást keresek legalább a nagyobbik szobába, hogy tudjak hozzá "B+Geo" tarifát igényelni az ELMŰ-nél, tehát egész évben olcsóbb legyen a számla, elfogadva hogy cserébe random 1-2 órára lekapcsol.
    Azzal számolok hogy csak a fűtési időszakot tekintve éves szinten 20k-t tudok spórolni, tehát a fenti 2 tétellel(konvektor csere+ sima klíma) összehasonlítva kb 5-600k környékére gondoltam szereléssel, de persze műszaki emberként rugalmas vagyok.
    Tudtok tanácsot adni hogy merre induljak? Akár megbízható kontaktot akivel egyeztethetek?

    Még további kérdésem hogy ha szerzek engedélyt a társasháztól, van-e egyéb akadálya annak hogy esetleg a tetőtérben dugjuk el a kültéri egységet(persze galamboktól elkerítve)? Ott ugye télen valamivel magasabb a hőmérséklet, továbbá hátha zajcsökkentés bónuszt is dobok a kockával.

    Köszi,
    Protron

    [ Szerkesztve ]

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

  • PROTRON

    addikt

    válasz theooracy #47030 üzenetére

    Köszönöm a tanácsokat.
    A mérőhely nem gond, épület villamossági cégnél vagyok mérnök gyakornok, a kollégák között pedig többnek is van regisztrált engedélye, szal főnökkel megvan beszélve hogy anyagköltségben megcsináljuk. Azért sem kezdtem korábban bele, mert még csak mostanra sikerült a közgyűlésen keresztül nyomni a teljes fővezeték felújítást, szal ősszel az meg lesz. Korábban mint szakmabeli nem mertem extra terhelést rákötni erre a hálózatra még azok után sem hogy a főelosztót már cseréltük és most már van olvadóbetét (korábban meg volt patkolva). :D
    Azt nem tudtam hogy fix időpontokban kapcsolja az ELMŰ, azt hittem hogy ugyanúgy random mint a sima B tarifa. Ez legalább tervezhető, mondjuk jobban örülnék ha 9-kor kapcsolnának mert akkor kezd igazán melegedni a lakás. :D

    A tetőtérben elhelyezésnél arra gondoltam hogy kapna saját, telített fém befoglaló "dobozt", ami megfelelő keresztmetszetű szellőztető csövezésekkel kapcsolódna a külvilághoz, tehát nem a tetőtér galamb f**sal tarkított levegőjével dolgozna.

    Egyelőre az is érdekelt hogy egyáltalán szoktak-e ilyet vállalni a cégek, tehát hogy társasházban 1 db kicsike lakáshoz hőszivattyút telepíteni...úgy néz ki erre a nyárra lesz egy mobil klímám, szal ki tudom várni amíg felszabadulnak ősszel a kapacitások.
    Meg hogy mekkora hangerőre számítsak egyáltalán? Mert magamnak nem vagyok, de szomszédaimnak se szeretnék az ellensége lenni (ezen a fronton legalábbis).

    Meg aztán az anyagiak...jó lenne ha az átfolyós gázüzemű vízmelegítő feladatot is egy füst alatt el tudnám intézni, de egyelőre nem akkora a meleg víz fogyasztási igény hogy az a havi 1-3 ezer huf elektromos áram fogyasztási különbözet földhöz vágjon.
    Meg hogy mekkora a különbség az egyes típusok között? Hőszivattyús elven működő "klíma", meg sima levegő-levegő hőszivattyú között?
    Pl a fentebb linkelt Gree Amber klímát elfogadják mint hőszivattyús egységet az ELMŰ-nél b-geo-hoz?
    Mert amit Te is klinkeltél weblap ott nagyon nagyon felületesen, semmit mondóan vannak megfogalmazva a kritériumok.
    Nem tudom megállapítani hogy egy papíron -15 foknál 4,1 SCOP-t tudó "klíma" megnevezésű, de egyébként levegő-levegő hőszivattyú egységet tényleg pusztán azért nem enged b-geora kötni, mert a nevében klíma szó van?

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

  • PROTRON

    addikt

    válasz baloghgabor #47037 üzenetére

    Pont ezért érdeklődöm, mert az ELMŰ honlapján a prospektusban a "B+GEO"-nál írja hogy lehet levegő-levegő hőszivattyúra is kérni, csak akkor a követelmények szigorúbbak. A klíma meg gyakorlatilag levegő-levegő hőszivattyú, csak -15 foknál is tartania kell a 4,1+ SCOP-t.

    Amúgy ha belegondolsz az hogy ez a tarifa nem biztosít 24/7-es ellátást nyáron, az még nem biztos hogy baj, elvégre pont 10 órától már tudja hűteni a lakást a legforróbb időszakban, tehát délután 4-ig...annyi hogy nyilván jobb lenne ha 10-ig nem melegedne fel a lakás, mert ebben az esetben lesz mit visszahűteni, de ha cserébe egész évben olcsóbb akkor össz. ár-értéket tekintve szerintem kijön a különbség.

    Még jó lenne ha HMV is játszana, mert a kémény bekötésű gázos vízmelegíőmre a kéményseprő rámordult.

    A "H" tarifa nem ősztől tavaszig, tehát nem szeptember 1-től május 31.-ig adja olcsóbban, hanem csak a hivatalosan elfogadott fűtési időszakban. Én idén asszem április 30-a környékén kapcsoltam végleg le a konvektorokat, mert éccaka hűvös volt, mivel itt a 13.-ban korábban láp vidék volt.

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

  • PROTRON

    addikt

    válasz Met #47106 üzenetére

    Tegnap az utcán sétálva zavart hogy derült fényes napsütés során miért éreztem azt hogy valami permet került a fejemre...fáradt voltam ahhoz hogy felnézzek volt-e arra klíma. :D

    [ Szerkesztve ]

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

  • PROTRON

    addikt

    válasz theooracy #47169 üzenetére

    Az adatlapján szerepel egy "Rated current" kifejezés, az jelzi hogy hány ampert kér állandósult, max üzem állapotban, tehát amikor hazaérkezel a 45 fokos kánikulában a felmelegedett lakásban és kell 30 perc hogy lehűtse.

    Felette a "rated input", az a legszélsőségesebb esetben pár pillanatra fellépő max kilengés mint elektromos fogyasztó.

    A 3x2,5 NYM-J vezeték, ami kettős szigetelésű tehát akár falon kívül is felragaszthatod, azt 16A megszakítóval szokták védeni általánosságban, nézd meg a táblázatodat hogy elég-e.
    De általában 10A "C" megszakító és 3x2,5 vezetékkel szokták a villanyosok szerelni az elosztótól, aztán a végén lehet hogy toldja a klímás 1,5-össel.

    Mi előtt még lehurrognátok, nem mindig lehet elérni "B" karakterisztikás megszakítót, pláne nem olcsón. :D

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

  • PROTRON

    addikt

    válasz Angel2014 #47302 üzenetére

    Ez nagyon tettszik : "Kedves Pannika" :D :D :D

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

  • PROTRON

    addikt

    válasz mpo #47304 üzenetére

    Mea culpa. Mea maxima culpa. :D

    Amúgy ma voltam kint egy helyszínen társasházi fővezeték felújítás felmérésével kapcsolatban és ahogy a panel ház tövében a gondolataimba merülve a járdán, közterületen sétáltam, épp felfigyeltem ahogy előttem lassítva leérkeztek vízcseppek a verőfényes napsütésben...nem volt kérdés hogy a fejemre céloz egy 6. emeleti klíma.
    De tű pontosan úgy beállítva, akkora puskacső hosszal hogy biztosan a járda közepére érkezzen a lövedék az arra sétáló feje búbjára. :D

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

  • PROTRON

    addikt

    Nem tudom ezzel találkoztatok-e de nem is annyira lassacskán vége az aranyéletnek:
    [link]
    Ez a Bp-en 36,3 ft/kWh általános minden napszaki áramár tényleg túl alacsony, ha nem is most és nem 60%-al, de mindenképp emelésre kell számítani, mert a különbözetet nem tudja kiköhögni teljes egészében a magyar ipar, olyan verseny hátrányt okozna.

    Szal az egy dolog hogy jelenleg nem kerül sokba egy klíma fogyasztása nyáron, de pár év és szerintem még energiatakarékos egységek esetén is keresni fogják az olcsósító megoldásokat a felhasználók. Ha évente spórolsz fűtéssel együtt 30-40k hufot, akkor már megéri az egyszeri 150-200k-s befektetés a második mérővel kapcsolatban, ha nincs kontakt olcsóbban megcsináltatni. ;)

    Na ezért terveztem én eredetileg B-GEO-val. ;)
    Persze továbbra is a fűtési idény jelenti a nagyobbik adagot a teljes éves üzemeltetési költségből, tehát már H tarifa is sokat fog számítani az emelések után (kb 30% kedvezmény).

    [ Szerkesztve ]

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

  • PROTRON

    addikt

    válasz borix #47329 üzenetére

    Értem én hogy valahol ki kell dühöngeni magad ha már 1 éven át zárva voltak a kocsmák, de nekem ehhez mi közöm?
    Inkább máson vezesd le, az se baj ha lány...vagy egyáltalán ember...ahogy kollégám szokta mondani. :D

    #47331 kchris78

    De a hőszigetelés nem mindig megoldható, pl társasházaknál, nálam is csak alpintechnikával lehetne az első emeleten, mert beépült a szomszéd telken egy társasház és az új lakók természetesen nem fogják megengedni hogy rajtuk menjenek keresztül a jómunkás emberek az álványukkal...maga a fal felülete kb 25 nm, 20. század elejéről kemény tégla, és nyáron reggel 8-tól délig telibe süti a nap, télire meg nagyon hiányzik a hőszigetelés.

    Marad a második mérőóra, ami 30% kedvezmény a tarifán és tutira nem fogják kivezetni, mert azzal túl nagy piacot veszítenének...ha elszáll az áramár, akkor a 30% forintosítva nagyobb összeget fog jelenteni a jelenleginél, pedig most is megtérülő.

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

  • PROTRON

    addikt

    válasz kchris78 #47334 üzenetére

    Majd az hogy a PAKS 2 alatti gőzerőműben beállítanak még 2 józsit lapátolni a szenet. :D
    Viccet félretéve.
    Nyáron azért általában akkor vannak a klímák csúcsra járatva, amikor hétágra süt a nap, tehát értelmesen lehetne naperőművekkel tervezni ezt a terhelést, ha nem csak a belső sötétség mutatkozna meg a verzírekben...

    Továbbá nem véletlenül van összeurópai távvezeték hálózat, télen és különösen téli éjszakán a tengerekben is feleslegesen termelnek áramot a szerencsés városok, amit helyben nem tudnak elhasználni azt szépen eladják.

    Nem a 30 évvel ezelőtti igényre kell tervezni és különösen nem kell mindenkitől elzárkózva egyedül megoldani mindent.

    [ Szerkesztve ]

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

  • PROTRON

    addikt

    válasz Hauptmann #47362 üzenetére

    Azért gondoltad így, mert nem figyeltél arra amit a kolléga beírt. ;)
    A szabványt teljesítő műanyag zárópecsételhető mérőhely tokozatot szerelték neki a korábban ott lévő fali fülkébe. A mérőhely tokozaton belül van maga a mérő óra.
    Ezt fejezte ki azzal hogy "a Henselt"....nem az órát írta, a Hensel az egyik szabványos tokozatokat gyártó cég neve.

    #47350 borix

    A számításod ott hibázik, hogy a jelenlegi, irgalmatlanul alacsony áramárakkal kalkulálsz, ennél csak nagyobb lesz forintban a különbség a következő években. Az egy dolog hogy egyelőre nem tudjuk mekkora mértékű lesz a növekedés, de figyelembe se venni az viszont egyértelműen hiba a gondolat menetben.
    Jelenleg csak a legkeményebb 3 hónapokat számolva egy átlagosan rossz szenárió esetén kb 24k a megtérülés, DE ott van a másik 3 "enyhébb" hónap, amik tovább csökkentik a megtérülési időt. Így az általad vetített, átlagosan 10 éves megtérülés máris lecsökkenhet 5 év alá. Nem a 300k-s szabványosítások a jellemzőek, nagy átlagban ennél kevesebből kijön, csak mindig azok páran akiknek épp drágán jött ki a leghangosabb.

    Továbbá azt sem veszed figyelembe, hogy nem mindenkinek van előrehaladott állapotban az épületgépészete, sokaknak mint nálam is, egyelőre gázkonvektoros fűtés van, ami jóval pazarlóbb. Jelenleg az általad számolt 3 kemény hónapban akár 23k/hó-ra felmehet ugyanarra a helyiségre vonatkoztatott fűtés költségem az elmúlt 3 év alapján és ehhez hozzá jönnek az enyhébb hónapok is.
    Így máris más a teljes rendszerre vonatkoztatott megtérülési idő.

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

  • PROTRON

    addikt

    válasz a_tesz #47381 üzenetére

    Srácok, köszönöm szépen a tapasztalatokat.
    Alapvetően úgy terveztem hogy tényleg beállítom az időzített kikapcsolást, hogy a napi 2x2 óra tervezett áramszünet ne okozzon gondot. ELMŰ ad lev-lev split hőszivattyúra B GEO-t, ha -15-ben is tartja a 4,1-nél nagyobb COP-ot.

    Nálam mint azt többször írtam, konvektoros fűtés rendszerről (lényegében kimondhatjuk hogy tönkrement, teljes cserét igényel) történik az átállás, úgy hogy egyébként is lesz szabványosítás, közös társasházi megrendelésként, így csak a kombinált mérőhely + extra vezetékezés felára ami extra összeg, esetemben.

    Eredetileg bíztam benne hogy valahogy a használati meleg vizet is meg lehet oldani egy füst alatt és akkor már különösen jó hogy nem kellene 3. mérő óra egy elektromos bojlerhez.

    De tény hogy jóval egyszerűbb, rugalmasabb ha csak "H" tarifa van, készülék terén is kevesebb megkötés.

    Ami az átkapcsoló automatikát illeti. Tényleg nincs kapacitás ellenőrizni, de az is tény hogy csak akkor biztonságos a használata, ha az átkapcsolás idejére teljesen megszakítja mind a 2 tápot 1-1 pillanatra, nehogy baj legyen. Ezt viszont nem szeretik a készülékek.

    Amúgy tényleg büntetnek ha valami rossz akaród felnyom, vagy bármilyen okból zavar van a belső hálózaton, mert mondjuk zárlatos a bojlered, megrázott és az egész társasház kap egy érintésvédelmi felülvizsgálatot...
    Belvárosban az egyik társasházban ahol felújították a méretlen fővezetéket, mindenhol le lett szabványosítva a mérő, a lakáselosztókkal, majd megrázta egy vezérelt mérős bojler az egyik lakót.
    Erre a kijövő elműs a katasztrófavédelmi előírásra hivatkozva kivette a főbiztosítót és otthagyta a teljes társasházat 3 napra áram nélkül, a hibajavítás és az új érintésvédelmi jegyzőkönyvig.

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

  • PROTRON

    addikt

    válasz mrmft #47832 üzenetére

    Ebben a kollégának adok igazat. Ha a felhasználó igényli hogy a normál munkamenet során ki lehessen kapcsolni, akkor ezt igen is meg kell oldani. A vészüzemmód az más.
    Miért nem jó az hogy többször villog a led visszajelzési céllal?

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

  • PROTRON

    addikt

    válasz bogabi #47868 üzenetére

    Ha én klíma szerelő lennek, biztos hogy csak akkor adnék pecsétet, ha a csövezéseket én csinálom ezáltal a közeggel kapcsolatban is én határozok és töltök ha kell, de legalább ellenőrzöm szerelés közben.

    Nem vagyok gondolat olvasó, de szerintem Itt a kolléga emiatt érdeklődik, pecsétet, garanciát szeretne.

    De egy olyan világban ahol a legtöbb szerelő csak akkor szerel-->ad pecsétet ha a teljes klímát Ő hozza és szereli....hát sok sikert. :)

    Szomszéd mesélte villanyszerelés terén, hogy elvállalta egy lakásban 1 gépnek a bekötését , (meg persze ad garancia pecsétet) a nem régiben villanyszerelt lakásban a behúzott kábelvégre, gondolta gyorsan kaszál 15k-t. Az eredeti szerelő az eltelt hónapokban már máshol dolgozott.
    A tulaj (haverja) mutatta mit kell bekötni és előtte mondta hogy mindent lenyomtak.
    Bekötötte, de semmi egyebet nem ellenőrzött le...felnyomták az ÁVK-t és a megszakítókat, pár pillanat alatt a lakás berendezéseinek a fele elszállt...laza volt a nulla a 3p+N ÁVK-n az elosztóban...ennyit a más utáni szerelés, pecsételésről...

    [ Szerkesztve ]

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

  • PROTRON

    addikt

    válasz waveson #47903 üzenetére

    Az elmélet a valóságban az hogy ha másik szaki rosszul csinálja és más után kell javítani akkor került volna 80 kilóba.
    Azért ilyen hibának ki kell derülnie garancia időn belül, hisz nála teljesen elszökött a közeg. ;)

    [ Szerkesztve ]

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

  • PROTRON

    addikt

    válasz rmihaly #47961 üzenetére

    "Kültérit nem teszünk padlásra, azt kintre kell tenni."

    Hmm...én is szeretném a fölöttem lévő társasházi tetőtérbe rakatni a tetőhöz minél közelebb, teljesen körbedobozolt formában, a levegő áramlás szempontjából megfelelő keresztmetszetű és elhelyezésű rácsozott/rostélyozott be és ki csövezésekkel. Engedély az más kérdés.
    Milyen egyéb dolgokra kellett volna még gondoljak? Akkusztikában nem nyerek?
    Köszi.

    #47977 hárásó

    Akik nagyon elégedetlenek ok a fogyasztással vagy a hőérzettel?

    [ Szerkesztve ]

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

  • PROTRON

    addikt

    válasz rmihaly #47983 üzenetére

    Szia,
    Köszi hogy ilyen korrektül leírtad.
    A tervem:

    A társasház fsz+1 emelet, majd jön a padlástér.
    Én az elsőn lakom, az udvari sarokban tehát a lakásom "L" alakú, előttem fordul a függőfolyosó.
    Konkrétan a magam fölé raknám, az egyik válasz falam(ami 35 cm széles) tetejére, amilyen közel csak lehet a tető széléhez. Tehát ha valami általad jelzett épület probléma alakul ki én leszek az első akit érint.

    Az egész kültéri körül saját zárt (akár fém) doboz kialakítása tervezett, alulról is zárva, lakatolt ajtóval a karbantartáshoz. Így kivédve mind a tetőtér galambsz.tól terhes levegőjétől és egyéb portól. Mivel a belső sarokba kerül így elvileg a tűz eseti és füst aerodinamikát sem befolyásolja.
    A "beszívó" csövezés a saját lakásom előtti függőfolyosó fölötti födémből kerülne kialakításra, a saját ajtóm előtt. Megint csak nem fog a tetőtér levegője bejutni, persze kap rácsozást és szűrőt hogy madarak meg egyebek se menjenek be.
    A kipufogást pedig a tetőn kidugott "kéményen" keresztül végezné, a szokásos eső+madár +szűrő védelemmel ellátva. Megint csak kivédve hogy a tetőtér aerodinamikába beleszóljon az én készülékem, továbbá a levegő se tud beszorulni így elvileg gomba sem nagyon keletkezhet.
    A kondenzvíz elvezetés, akár a doboz alsó fém tálcájáról is, történhet az eresz csatornába, de nem vagyok ellenére hogy belevezessük a saját konyhai lefolyómba. A beltériből lehet amúgy is a konyhába lesz vezetve.
    A további, csövezésből eredő beázások is engem érintenének először, de amúgy megoldható hogy a doboz aljában egy biztonsági lefolyó nyílást nyissunk az előszobámba. Bár ez a fűtés számlán meglátszódna.

    A legnagyobb kockázat ha feltörik a padlásteret majd a dobozomat és ellopják a cuccot hogy eladják 10 üveg borért mialatt én épp elutaztam. :D

    Más téma:
    Előző oldalakon én is próbáltam erre célozni, csak egyesek eltrollkodták.
    Tehát a jelenlegi áramdíjak biztos hogy a választások után emelkedni fognak akárki is nyer, csak persze a lefizetett sajtósok általi propaganda lesz vicces.
    A növekvő áramdíj mellett télen biztos hogy látványos lesz a különbség azzal kapcsolatban hogy kinél van "H" tarifa kinél megy sima nappaliról.
    Az hogy 15-20 év múlva milyen technológiák lesznek, a következő 10 évben nem fog vigasztalni senkit. :D

    Amúgy egy dolog hogy az áram árának utána néztetek, de a gázzal mi a helyzet? Ott nincs ekkora difi jelenleg? Csak mert agyon van propagálva hogy kazánnal és radiátorokkal olcsóbb a fűtés a jelenlegi gáz árak mellett, csak nehogy aztán kiderüljön hogy ott is hiányzik pár szorzó a valós piaci viszonyokhoz képest. :D

    [ Szerkesztve ]

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

  • PROTRON

    addikt

    válasz pjen #48015 üzenetére

    Mivel a szabadtérből jön a levegő, azért bízom benne hogy nem kell majd hetente felmásznom, a nyitott falú PC-m ventijeit sem kell hetente takarítanom, de persze tudom hogy gyakrabban kell "karbantartani" mint ha nem lenne elzárt dobozban.

    [ Szerkesztve ]

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

  • PROTRON

    addikt

    válasz #01758976 #48019 üzenetére

    Oké, akkor íme az én adataim:
    40 m2, másfél szobás garzon lakás, konvektoros fűtésekkel a 2 szobában, átfolyós gázos vízmelegítő(tehát HMV is gáz), gáz rózsák de elektromos sütő.
    1 személy, a nagyobbik, 22 nm szobában életvitel, homeofficeban.
    2018 január és 2021 január között, tehát 3 év alatt 3000m3 gázfogyasztás a mérőóra szerint
    ---> 300k huf. Még 1x leírom: 40 m2, 1 személyre, homeoffice.
    Az tény hogy elmaradt a konvektorok karbantartása, az javítana a hatásfokon, de már 3 éve is csere érettek voltak, így van CO érzékelő.
    Klíma mindenképp kell, így mellé a kazános fűtés és HMV-re költeni kéménybéleléssel még ha csak 1 padlástéren keresztül kell vezetni mert legfelső lakó vagyok biztos hogy drágább mint egy felsőbb kategóriás fűtő klíma + elektromos bojler, így hogy nekem szerencsém van a H tarifa kiépítésével kapcsolatban. Ez az én esetem, nem mindenkire érvényes.

    Persze a hátsó falam üres tűzfal, elbontották az épületet onnan, szigeteletlen, ahogy a padlástér irányába is...szal emiatt fogyasztok ennyire sokat, hiába vannak hatékony ablakaim.

    [ Szerkesztve ]

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

  • PROTRON

    addikt

    válasz Atis45 #48024 üzenetére

    Ameddig nem volt klímám, addig azért nem mertem ilyet meglépni, mert tartottam tőle hogy nyáron bent reked a meleg. Továbbá a nem az adott környezethez megfelelően kiépített belső szigetelés elősegíti a penészedést és egyéb nyalánkságokat.
    De igen, a klíma utáni első tél eredményeit követően meglátom hogy mi legyen, szomszéd álmennyezetezett a galériája fölött, csak ugye az ehhez szükséges alapanyagok árai is felmentek mialatt a klímára gyúrtam anyagilag, amire mindenképp szükségem van.

    [ Szerkesztve ]

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

  • PROTRON

    addikt

    Csak úgy kíváncsiságból, mik a vélemények az ablak klímák jelenleg kapható példányaival kapcsolatban? Mennyire ajánlhatóak olyan környezetbe ahol a rendes split nem telepíthető (pl albérlet), de a mobil klíma nem az igazi? Gondolok itt tapasztalatokra, hatásfok, fogyasztás stb...a marketing brossúra nem nagyon érdekel.

    Pl itt van ez a példány [link], de ez így csak a felfele nyíló ablak esetén nyújt jó megoldást.
    De amúgy 2 emelettől fölfele ennek egy bukó ablakra át dolgozott verzióját eltudnám képzelni, persze az ablakhoz tartozó elemeknek jóval nagyobb mértékű áthidalhatóságot kell biztosítani...

    Amúgy bizonyos rendszerek, pl PC folyadék hűtésekhez kapni "gyors" csatlakozókat, amikkel feltöltött rendszer esetén is tudsz csövezést cserélni.
    Tudom hogy a klímák/légkondik sokkalta összetettebb rendszerek, de kísérletezett valamelyik gyártó ilyesmivel? Tehát hogy kikapcsolt, áramtalanított, de bekötött-feltöltött állapotban lehessen le-fel csatlakoztatni a külső a belső egységet?

    [ Szerkesztve ]

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

  • PROTRON

    addikt

    válasz nesa #48075 üzenetére

    Köszi hogy ezt leírtad.
    Viszont a teljes képhez kéne még 1-2 dolog, mivel csak annyit írsz hogy már csak tartalék szerepet tölt be, de azt nem írod hogy milyen jelenleg az akkusztikai és egyéb paraméterei. Tehát hogy egyébként ha nem kellene a nagyobb teljesítmény használnád-e még fő egységként, vagy mostanra már megérződik a használatán az öregedés, esetleg többet kér karbantartani...stb.

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

  • PROTRON

    addikt

    válasz #72755712 #48216 üzenetére

    És természetesen a nap sötét oldalára épített börtönükben Ő lesz a következő elítélt, akit az 1 mrd emberrel felhúzott csúzlival indítanak útnak. :)

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

  • PROTRON

    addikt

    Vááá nem tudok dönteni, segítsetek. :D
    Szóval még egyszer az alapadatok:
    -23 m2 szoba, 4 m belmagasság, felülről és az egyik 5 méter széles oldalon szigeteletlen;
    -Télen fűteni kell a klímával, minél olcsóbban;
    -Minél csendesebb legyen, ami még ár-érték arányban felveszi a versenyt 1 db gázkonvektor + 1 db sima nyári hűtő klímával. Tehát nem az 800k-1 millás darabok érdekelnek.

    Egyrészről a netes bolti adatlapok össze-vissza írkálnak: most akkor Daikin SENSIRA FTXF35C /RXF35C elegendő SCOP-vel rendelkezik a "H" tarifa csatlakozáshoz? Vagy melyik érték alapján kötekedhetnek?

    Ha nem számít a bekerülési költség különbségek, ami számít a csendesség, fogyasztás és az hogy biztosan kifűtsön télen, akkor
    -a Pana Ethereal KIT‐Z35‐XKE 3,5kW,
    -Pana Nordic CS‐NZ35VKE 3,5kW és
    -a fenti 3,5kW Daikin
    közül melyik a legbiztosabb megoldás a 3 kulcs kérdésben? Feltételezve hogy a Daikin is megkapja a "H"-t.

    Vagy van ebben a telepítéssel együtt fél milla alatti árkategóriában a nagyobb nevek közül választék ami szintén teljesíti a fenti 3 kritériumot?

    Köszönöm.

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

  • PROTRON

    addikt

    válasz cdl #48360 üzenetére

    Oké, köszönöm a segítségedet.
    Azt tudom hogy fentebb az Ethereal-benti egységéről jókat írtok csendesség terén, de a Nordic-nak mekkora a hangereje tapasztalatok szerint?
    Illetve a kültériek fűtés során mennyire hangosak? Csak mert társasház lakásként nem szerencsés hogy ha a szomszédéhoz hasonló sima Nord márkájú, eléggé hangos egységet rakatnék fel...már első telén éjszaka ha felébredtem valamire, nem tudtam könnyen visszaaludni annak a hangjától...persze a monotonítás segített, nomeg a hulla fáradtság. :D

    [ Szerkesztve ]

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

  • PROTRON

    addikt

    A Bogyisz klíma kft.-ről van valakinek negatív tapasztalata?
    Köszi.

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

  • PROTRON

    addikt

    válasz Nagya21 #48421 üzenetére

    Miután már lemarta? :D :D

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

  • PROTRON

    addikt

    válasz gyuszos #48426 üzenetére

    Laikusként kérdezem:
    Én is hallottam márka hűségről, de amennyire látom már nem a 90-es éveket írjuk, a gyártók nem értékelik a lojalitást. Én végül fűtésre optimalizált, tehát elvileg -20 fokic önálló fűtőként használható Panasonic Nordicot választottam az itt olvasottak alapján, 3,5-es, azaz fűtésre 4kW-os egységet. A készülékem ára jobb mint amit Te írsz és itt a topicban meg máshol is nagyon dícsérték.

    [ Szerkesztve ]

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

  • PROTRON

    addikt

    Grrrr....most hívott a klímás webshop+telepítő cég, hogy ugyan múlthéten nagyon ajánlgatta a Panasonic Nordicot, de most hogy komolyan emailben megrendelném rátelefonált a nagykerre és csak október végi szállítással tudják vállalni, csak hogy amitől bukfencet vetettem, hogy nem hajlandóak árgaranciát adni mert hogy a nagyker sem akarja bevállalni...mindezt úgy, hogy ez a cég telepítéssel együtt kért árajánlat esetén 25k-val drágábban hozza a készüléket, mint másik cég jelenleg általános érvényű akcióban (433 vs 408).

    Mondta még hogy a Daikinnak Ő szerinte nincs kifejezetten fűtésre optimalizált típusa, csak felkészíthető, az itt is olvasott extra fűtőbetéttel, de hogy szerinte még a Perfera sem kifejezetten optimalizált...

    Annyit mondott még, hogy utána néz a Nordichoz hasonló, "H" tarifás, 4kW fütést is tudó, fűtésre optimalizált klímák közül mik azok amikre tudnak árat vállalni jelenleg, tehát közeli a szállítás.
    Mondta hogy Gree, Fisher és Fujit tud elsőre nézni, mondtam hogy akkor legyen Fujitsu.

    Fujitsu-nak még egyáltalán nem olvastam utána, ott melyik az amelyik hangerő-fűtő teljesítmény-"H" tarifa-megbízhatóság terén legalább egyenértékű a Nordiccal? Aztán még nézhetem az árat...

    Köszi.

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

  • PROTRON

    addikt

    válasz feco70 #48537 üzenetére

    Én nem ragaszkodom a panához, ha hasonló összegért megkapom mástól ugyanazt (megbízhatóságban is) nyugodt szívvel hagyatkozom a topiclakók tapasztalataira...bár ahogy nézem az LTCA azért picivel drágább szal nem sok esélyt látok rá hogy Ők lesznek a befutók...
    Adok nekik egy esélyt hogy holnapig találjon korrekt Fujitsu ajánlatot, elvileg itt a topicban senki se írt rosszat róluk, még azok se akik előbb bekérdeztek ide...maga a cég elvileg 20 éve foglalkozik klímákkal.

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

  • PROTRON

    addikt

    válasz MC Pite #48539 üzenetére

    Elsőre a válaszuk: ASYG 12 KGTB / AOYG 12 KGCA

    Ezt is 450-ért, viszont ahogy nézem az LTCA és eközött pont az a különbség hogy ez fűtésben kevésbé használható, hamarabb elfogyhat az ereje. :S

    Meg Mitsuból: MITSUBISHI PROFESSIONAL MSZ-AP35VGK / MUZ-AP35VG

    [ Szerkesztve ]

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

  • PROTRON

    addikt

    válasz feco70 #48542 üzenetére

    Budapesten, 13. ker középső részén.

    Köszi MC Pite...nem vagyok megnyugodva.
    Másik "szakáruház" a Nordicra a beláthatalan ideig készlethiányos jelzést adja, és beajánlja a CASCADE VISION PRO CWH12VWP 4-es SCOP-vel mint ha egyenértékű lenne az igényelt példánnyal.

    Másik javaslatuk a hozzád is beérkezett LG F12MT Athena 512-ért, most meg már vérszemet kaptam, ha egyszer ott a teljesítmény 450 alatt miért fizessek fölé. :D

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

  • PROTRON

    addikt

    válasz pjen #48549 üzenetére

    Mivel eléggé hosszú napom volt, így maradt az üzenet küldés...remélem még nem futottam nagyon ki az időből.
    Amúgy eredetileg asszem azért nem találkoztam velük, mert a honlap szerint Panasoniccal nem nagyon foglalkoznak, most hogy már fujira is keresek feldobja Őket is. :)
    Köszi a tippet.

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

  • PROTRON

    addikt

    válasz Angel2014 #48574 üzenetére

    Szegények ott fogsz a nyakukban lihegni miközben nem is ők szúrták el elsőre. :D

    Autószerelő műhelyből:
    szerelés óradíja: 4.000
    Ha nézni akarod: 8.000
    ha hozzá akarsz szólni: 10.000
    Ha jobban tudod 20.000, akkor is ha végül Te bütykölöd meg. :D

    #48575 rigel:
    akkor a régire mint "kifutó" model, lehetne alkudozni hogy segítünk megszabadulni a beragdó készlettől? :D

    [ Szerkesztve ]

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

  • PROTRON

    addikt

    válasz gyuszos #48600 üzenetére

    "Lyukból csak kettőt ismer a férfi, mind az egyiket betapasztjuk a másikat meg kell tömni....minden más az furat."--Gépszerkesztés alapjai egyetemi előadás.

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

  • PROTRON

    addikt

    na kaptam másik cégtől is árajánlatot.
    De Mitsu-ból ugyanazt ajánlotta, csak 20-al drágábban,
    Annyiért, amennyiért minden más cégnél listaáron van, tehát nem kaptam egyedi árképzést mint telepítéssel együtt rendelő.

    Mint fűtő klíma ezt adták az igényemre: MSZ-AP35/MUZ-AP35
    Ugyanakkor a webshopjukban van egy ennél valamivel erősebb, nem számottevő különbségért: MSZ-FH35VE/MUZ-FH35VE

    A kettő közül az első tényleg elegendő lehet téli önálló fűtésre? Persze örülök hogy figyelembe vették hogy minél csendesebb típust keresek.
    Én azt gondoltam hogy majd a második típust fogják eleve megadni...az a gondom, hogy -15 fokig írják a garantált működési tartományt az egyszerűsített adatlapokon, míg a pana -25ig írta...
    23nm2, 4m belmagasság, szigeteletlen hátsó tégla fal, szigeteletlen födém fölötte padlástér.

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

  • PROTRON

    addikt

    válasz gyuszos #48922 üzenetére

    Ami még felmerülhet hogy ha a gyártó szerint nem azonosak a típusok(legalábbis nem hajlandó beismerni, aláírni), akkor ki garantálja hogy az ELMŰ elfogadja a szigorított "H" tarifához? Nem volt még ilyenem, nem tudom hogy az ELMŰS kiszálláskor mennyire mennek bele a beszerelt dolgokba. Pl ha semmit nem néz meg fizikailag, hanem csak az aláírt papírt kéri, akkor hogyan derül ki hogy nem csak átmatricáztunk valamit? :D

    Ugye a mérőhelyet és annak környezetét tüzetesen átnézik, nehogy "lehetőség" maradjon áramlopásra.
    Közben meg ha a lakásban nem nézi meg a "H" tarifához kapcsolódó kialakításokat, akkor simán megoldhatod hogy alacsony fogyasztású eszközöket rákötsz oszt télen nyersz vele...

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

  • PROTRON

    addikt

    válasz 7Heads Drago #48959 üzenetére

    Pontosabban:
    A "H" tarifás mérő egész évben szolgáltat 24/7, ahogy a mindennapszaki általános tarifa is.
    Ezen belül október 15 és április 15 között mért "H" fogyasztást a szolgáltató olcsóbban számlázza ki.
    De április 15 után, a nyári hónapokban az általános tarifával azonos áron számlázza a fogyasztást.

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

  • PROTRON

    addikt

    válasz waveson #49132 üzenetére

    Annak persze hogy nem változott, mindenki a támogatási rendszer miatt a jobb típusokat keresi, hisz van ám pénz lóvéra. Aztán mivel azok elfogynak, na akkor fog a többi emelkedni. :D

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

  • PROTRON

    addikt

    válasz toome1985 #49145 üzenetére

    Én laikus vagyok a klíma témában. Mint érdeklődőt, engem lebeszéltek a Sensira-val történő önálló fűtésről, ahogy utána néztem tényleg úgy tűnik hogy nem ok nélkül ajánlották a kifejezetten fűtésre optimalizált típusokat.
    Persze ha van alapfűtés, akkor a-mellé nekem is ajánlották mint átmeneti időszakra.

    Viszont ahhoz hogy tényleg jó segítséget tudj kapni több adatra lenne szükség a paraméterek terén, nem elegendő a négyzetméter ( tudom a webshopok is csak ennyit írnak ki hogy 20-45nm, de attól még nincs igazuk, összetettebb a kérdés).
    Belmagasság; nyílászárók mennyiség-méretei - azok minősítése (fa/műanyag/extra jól szigetelő); szigetelés van-e alul-oldalt-felül....nem tudom mit szoktak még.
    Az mondjuk jó kiinduló adat hogy eddig mekkora elektromos fűtőtesteket használtál, mert ez alapján feltehetően nem 4 méter belmagasságról írsz. :D

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

  • PROTRON

    addikt

    válasz MC Pite #49153 üzenetére

    Igen én is szerettem volna NZ35-VKE, de a 3,5kW-osból csak október végére ígéri a forgalmazó a következő szállítmányt és a klímás nem akart árgaranciát vállalni az augusztus végi árajánlatra mert nem elég nagy cég.
    Így lett végül LTCA kicsivel drágábban, egyelőre wifi nélkül, de még meglátom.

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

  • PROTRON

    addikt

    válasz #04441088 #49287 üzenetére

    Megkértek téged hogy adjál egy teljeskörü műszaki szakvéleményt egy szarul elkészült friss épülethez, amit utána bíróságon kell tanúsítani?
    Nyugtass meg hogy nem bérelted ki. :D

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

  • PROTRON

    addikt

    válasz herdsman12 #49664 üzenetére

    Nu meg lett az én kis klímám is végül, fűtésre keresett példányok közül Fujitsu LTCA 3,5kW lett. Nekem bejön a beltéri futurisztikus dizájnja, a felfel nyíló előlappal, bár most sokáig nem fog mozogni mert folyton fent lesz. :D
    Mivel a gázkonvektoromat biztonsági okokból nem kapcsoltam be, így eddig fűtetlen volt a kéró az elmúlt szeptemberi "csípős" időjárás alatt, tehát a falak jól át-lehűltek.

    Szal eddig ott tartok hogy egy egész délutánt járattam 30 fokra (tehát max-ra) állítva egybe nyitva a 40 négyzetméterem és a beltéri venti 2/4 sebességen, ami számomra azért hangosnak tűnik, nem biztos hogy tudnék mellette aludni ha nem lennék hullafáradt egyéb okokból.
    A konyhai bejárati "kapumnál", ami szigeteletlen faajtó, 20 fokot mutat a hőmérő.

    Kérdés 1: fentebb mintha olvastam volna hogy nem jó ötlet állandóan legalacsonyabb fordulaton járatni, mert azt nem szereti a legtöbb típus...de ha a 2-es már hangos, nem lehet hogy ennél a típusnál az 1-es fokozaton is elég erős a venti?

    Amit nem értek még, hogy a kültéri ventilátora mintha folyamat maxon menne, akkor is amikor már éjszakára lejjebb vettem a benti cél hőmérsékletet.
    Vagy csak alapból hangosan búg a motorja tervezésből fakadóan?
    Írtátok persze hogy a fűtő klímák hangosabbak, de azért nagyon remélem ez magától fog változni, mert nem akarom hogy a szomszédok szóljanak érte.
    Persze bekapcsoltam a távirányítón az "Outer Low Noise" kapcsolót, de semmi különbséget nem hallottam.

    Azért a szomszédok fognak szólni, mert természetesen a fizikán belül az akkusztikát nem lehet átverni és én a szobámban semmit sem hallok belőle, de a konyhámban már igen.

    [ Szerkesztve ]

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

  • PROTRON

    addikt

    válasz rmihaly #49670 üzenetére

    Köszönöm a részletes és türelmes válaszod.
    Akkor adok neki pár napot. Viszont arra nem számítottam hogy a fullos üzeme ennyire hangos első indulás alkalmával.
    Hálószobában van...nappali is egyben. 23nm 4m belmagas.
    Estére beállítottam 24 fokra, akkor az ágynál 22ot tartott. Éjszakára levettem 22re es legalacsonyabbra a ventit, hajnalban 19 fokra ébredtem és hogy fázik a nózim. XD
    Nappalra visszanyomtam 24 fokra, megint 2es es becsuktam a szoba ajtot, meglatjuk mi lesz mire hazaérek szolnokról. De a 3-4 es fokozaton durván hangos a venti és 30 fokra állitva hűvösebb levegő jött mint 2es ventivel. Persze tudom hogy a gyorsabb levegő a bőrön hidegebb érzetet kelt, csak furcsa a mérték. Arra számítottam hogy drágább egység révén komfortosabb a használat.

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

  • PROTRON

    addikt

    válasz seolwon #49701 üzenetére

    Lehet óvatosan begyújtok a gázkonvektorba arra az időre amíg előmelegítem a falakat. :D
    De azért éccakára lelövöm, mert zavar a látható repedés a hátuljában, nappal talán időben meghallom ha jelez a CO mérő. :D

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

  • PROTRON

    addikt

    válasz pjen #49732 üzenetére

    Szerintem úgy érti hogy belvárosi társasházi környezetben, ahol utcai fronton nincs nagyon udvar. ;)

    [ Szerkesztve ]

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

  • PROTRON

    addikt

    válasz waveson #49775 üzenetére

    Bocs hogy belevau, de almát almával hasonlítsunk össze.
    A cirkós rendszerednek is kellett volna adni időt amíg rendesen beáll a komplett rendszer a korábbi, lekapcsolt állapotok után.
    Akkor lesz mérvadó, ha hagyod járatni 2-3 napot és akkor hasonlítod össze ha külső klíma szintén épp hasonló mint amikor a klímák esetén végeztél felmérést.

    Egyébként a cirkós rendszer összetettsége miatt igazad lehet hogy átmeneti időszakban jobb a klíma, mivel rugalmasabb lehet. De a jelenlegi adataid egyelőre nem kellően reprezentatívak ilyen objektív megállapításhoz.

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

  • PROTRON

    addikt

    Najó, kis segítséget kérek, mert már elvesztem.
    Szeretném leadni az elektromos szolgáltatónak a szükséges papírokat hogy áldásukat adják a "H" tarifához. Lehet már kérdeztem, akkor elnézést és elfogadnék egy linket a korábbi válaszhoz mert szuper szexuális életem van, sz.pat a meló és ba..ogat a főnök...

    Valaki aki mostanság, az elmúlt 1-6 hónapban adott be készrejelentést az ELMŰ-nek Budapest-en vagy környékén, pontosan miket kértek klímával kapcsolatban?

    A készülék szettem: Fujitsu AOYG12LTC/ASYG12LTCA

    A kitöltött "H" formanyomtatványt a klímatelepítő cég a pecsétjével ellátta és megküldte.

    Elvileg az MGT kér még olyat hogy "Minőségi tanúsítvány".
    Erre a klíma telepítő telefonosa azt mondta hogy az "adatlapot kérhetik, meg a matricát az energia tanúsítványról"...ez nekem nagyon úgy hangzik mint ha még életében nem intéztek volna ilyet. Az oké hogy mellékelem gyártó által kiadott az adatlapot, de ott bármelyik behazudhat akármit.

    Szerintem megtaláltam az euroventen ami ide tartozik ( tehát a https://www.eurovent-certification.com/en/ -oldalon).

    A gondom hogy a teljes "certification" nem csak az SCOP 4,6, valamint a "Standard heating"-ről nyilatkozik, ahol a COP 4,4...
    ...hanem -7 fokon is, ahol viszont a COP 2,97, úgy hogy a reklám szerinti "ezen a hőmérsékleten még leadja a 4 kW fűtési energiát" helyett már csak 3,54-et írnak.

    Tehát a gondom hogy akkor az elektromos szolgáltató mit fog nézni, mert egyébként az SCOP 4,6 és az új EON formanyomtatvány csak azt kéri hogy az legyen 4,1 felett klímák esetében (rendes hőszivattyú esetében a 3,4 is elég lenne).
    Csak az én MGT-ben meg zárójelben a "(COP)" szerepel...aztán lehet ők se értik.

    Most akkor melyik papír amit nyugodtan mellékelhetek hogy engedélyezzék a dolgomat?

    Az egyik ismerősöm meg tőlem kér segítséget, vak vezet világtalant, hogy az Ő telepítője se éri ezt a "Minőségi tanúsítvány" dolgot, mondjuk már meg mit szeretnénk.
    Neki egy Nord Balck Desert 2,7 kW egységet szerelnek fel, ami állítólag az adatlapja szerint tudja amit kell...Ő honnan tudja beszerezni a szükséges papírokat?

    Bocsi hogy hosszú lett és köszi ha valaki tud okosat. :)

    Szerk:

    Közben találtam egy olyat, hogy az új (és régi E.ON ) nyomtatvány is azt írja hogy a "COP levegő - levegő A2/A20" értéket kérdezik...
    jól értem ez a CondB, tehát a +2 fokos külső és +20 fokos belső hőmérsékleti COP kell nekik?
    Mert akkor az enyém 4,47

    [ Szerkesztve ]

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

  • PROTRON

    addikt

    válasz MC Pite #49798 üzenetére

    OKé, köszi a választ.
    Viszont Te EON-t írsz, nem véletlenül.
    Én korábbi ELMŰ-s területen lakom és még szept 1 előtt beadva az igény, tehát elvileg abban a rendszerben kell beadnom a cuccot. Így a klímás által aláírt lap nem olyan mint a Tied, nincsenek rajta azok a rubrikák mint a Te EON-os lapodon...most már a friss igényekhez ugyanaz a nyomtatvány van, csak hogy akkor minimum +100k-ba kerülne a "H" bekötésem.
    Épületvillamosságis cégnél vagyok, ahol van regszerelő kolléga, így azért adtam be a korábbi rendszerben, hogy az olcsóbb szekrénnyel+kialakítással dolgozhassunk a kollégával.
    Az új rendszerrel nem kicsit, hanem nagyon megszívattak mindenkit. Valakinek ez biztos megérte de hogy sem a szerelőknek, sem a fogyasztóknak, sem a szolgáltatónál dolgozó tervvéleményezők vagy ügyfélszolgálatosoknak nem jó az tuti. :D

    Szóval a kérdésem továbbra is él, hogy ha a lapon CE vagy Eurovent minősítési tanúsítványt és SCOP valamint COP A2/A20 értékeket kérnek, akkor a saját Fuji egységem kapcsán a fenti beírt honlapon megtalált adatlapot bemerjem küldeni?
    Ezt kérik és nem fognak elutasítani a -7 fokon csak 2,97 COP-vel?

    Illetve a haver Nord Balck Desert rendszerénél honnan lehet letölteni a megfelelő adatlapot?

    [ Szerkesztve ]

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

  • PROTRON

    addikt

    válasz tibibi #49805 üzenetére

    Nagyon szépen köszönöm.
    Naja, felmérések miatt van rálátásom a villamosenergia rendszer állapotára...nem is mertem volna belevágni a sajátomba, ha előző télen nem ellenőrzöm az épületünk terhelését. :D

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

Új hozzászólás Aktív témák