Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Klímamester

    csendes tag

    válasz Mercutio_ #3726 üzenetére

    Én azt gondolom, hogy sem a túl nagy céggel nem jó csináltatni egy kis lakossági klímát, sem a túl kis cégekkel , vállalkozókkal.. A nagy cégnél az egyedi ügyfélkezelés soha nem olyan közvetlen, mint egy kisebb vállalkozásnál, az esetek nagy részében nem is találkozik a z ügyfél a cég vezetőjével. Egy kis vállalkozásnál pedig igenis jelentős a veszély, hogy gyorsan eltűnik a színről, tavalyi évben csak Budapesten 400-nál több klímás vállalkozás adta vissza az iparengedélyt, és ezeknek 90 százaléka egyéni vállalkozó volt.
    A másik kardinális kérdés, hogy milyen is az a vállalkozás. Az én szememben egy bt., kft. vagy Ev. nem számít klímatechnikai szakcégnek, ha gyakorlatilag semmi mást nem tesz, csak üzemeltet egy weboldalt. A szóban forgó cég pontosan ilyen volt, két-három évig csak klímaárusok voltak. Az ég világon semmi szakmai tapasztalatul nincsen műszaki téren, aki pedig jelenleg szerelő náluk, annak az utóbbi három évben ez a negyedik helye, és eddig mindenhonnan elküldték.... Ha ez valakit vonz, hát lelke rajta, de én egészen biztosan körülnéznék még, mert vannak sokkal komolyabb múlttal, hozzáértéssel, referenciával rendelkező cégek a piacon.

Új hozzászólás Aktív témák