Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kelzsoca

    félisten

    válasz pjen #32449 üzenetére

    A klíma beltéri egysége egy elpárologtató, amire hűtés esetén kicsapódik a pára, vagyis a beltérben található nedvesség, ebből lesz a kondenzvíz, ebben a vízben a levegőben található por, szennyeződés, illetve különböző a lakásban található illatanyagok, penészspóra, baktériumok, vírusok, egyéb kórokozók is megtalálhatóak, ezek jó esetben távoznak a kondezvíz elvezetésen keresztül, azonban előfordul olyan, hogy ez a kondezvíz nem tud távozni a beltériből, és pangó vízként megmarad a rendszerben, ezt okozhatja telepítési hiba, és rövid, vagy hosszútávon bebüdösödik.
    A szennyeződés megtapadhat a fém lamellákon, illetve megtapad a mókuskeréken is, ez egy következő hűtés indítása után, a páralecsapódás közben feloldódik, és a szennyeződésben található illatanyagok a beltériból koncentrált formában távoznak.

    A házi orvosomál van egy Fisher.Minden nap reggel bekapcs,este ki.Rengetég ember,vegyszerek,mégsem büdös.

    Ezekben a helységekben nem élnek életvitelszerűen az emberek.

    ui: Ha már Fisher: Büdös klíma: mi okozza?

    Minden nap reggel bekapcs,este ki.

    Próbáld ki folyamatos működtetéssel mi történik.

    [ Szerkesztve ]

    https://vertigostore.eu

  • Gubu0101

    veterán

    válasz pjen #32449 üzenetére

    Én se trükközök,csak szomorú,hogy egy ~190 ezres kínai gépbe beletesznek egy ilyen funkciót,ami szerintem 80-90%-ban hasznosnak vélek,egy "nagy" japán márkában meg old meg tisztítószerrel akár havonta meg nyomasd sima ventivel,vagy ne :U Kezelésibe se ír semmilyen vegyszeres tisztítást,csak a porszűrőket kell,lehet a mindenféle vegyszeres tisztítás okoz olyan vegyi lerakódást ami egy idő múlva így üt vissza.
    De azért nyomassák ecetes tisztítószerrel stb,ez szerintem elég nagy hülyeség,mivel nem erre lett kitalálva sem fejlesztve,de ott a coopos zsíroldó,hajrá ;) :DD

    …ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

Új hozzászólás Aktív témák