Új hozzászólás Aktív témák

  • válasz D®. GeNy@ #2106 üzenetére

    sokan azt mondják, hogy ilyen felhasználásra(game+mp3+film 5.1), ha az alaplapit használod akkor digit kimenettel ugyanott vagy mint audigy2-vel, de ez digit kimenet, tökre más mint analog-on
    sztem analogon jobb az audigy-k minősége mint általában az alaplapiak, szolgáltatásokban lehet hogy a mai alaplapiak már lepipálják azt a régi kareszt(alap driverekkel, és nem felhekkelt driverrel), kivéve persze EAX tudásban... amúgy ez tökre emberfüggő...
    nemrég volt nálam egy csaj, aki szerint a 100forintos fülese jobban szól, mint az Én Omnitronic diszkó fülesem (tudom nem a legjobb, nade a legalja piaci fülbedugós serceginél azért mégiscsak), aztán olyat mondott, hogy neki fontos a minőség, aztán észrevettem, hogy a zenék nagyrésze ami az mp3-ján volt 56kbps-es szutyszar volt... hámondom, ha fontos akkor fontos... szal ha valakinek nincs hallása akkor még az SB pro is király, mert úgyse hallja majd meg a 48khz-ről 22,1 khz-re konvertálást :DDD
    szal ha valaki 192-es mp3-at hallgat az se szempont, ha nincs füle az illetőnek...
    az eddigi tapasztalataim azt mondják, hogy egy átlagos alaplapi cuccnál jobbak a creative kártyái, jobbak ,mert kevesebb a felvett zaj, tisztábbak a hangok és dinamikusabb a hang, rosszabbak, mert sokesetben variálni kell a driverrel (nekem most valami legalja msi deszkám van, realtek 883 alaplapival) és könnyebb kezelni a driverét, mint annak idején az audigymét, ha bedugok egy dugót valamelyik aljzatba akkor megkérdezi, hogy mi ez és minek akarom használni (pl lehet akár 3 vonalbemenetem és egy mikrofon bemenetem is egy időben), nemtudom hogy a mai creative-ok mennyire felh. barátak ilyen téren, de a régi audigy-vel ez nem ment. Ha az ember szerencsés akkor még ASIO drivert is tud kovácsolni a mai alaplapi eszközökhöz. Szal ebben sem annyira gázos a dolog. De azt vegyük figyelembe, hogy most egy viszonylag új alaplapit hasonlítottam össze egy régi natív karit.
    Számomra jobb választás, egy külső karesz az alaplapinál. Mert, hangminőségben jobb és csak stereo-t használok fülessel, számomra nem kell a 7.1 vakítás(mai alaplapik mind tudják, nomeg ha kéne is a térbeli hangzás, 5.1 bőven megfelelne).
    Jelen pillanatban az alaplapit használom és egy Live! value-t kx driverrel megdobva. A live jobban szól, egyértelműen csak az ACPI be van kapcsolva BIOS-ban így recseg minden egyes oldal görgetésnél, vagy ablak váltásnál, ha kikapcsolom akkor meg ugye win reinstall :D
    ennyit tőlem, amúgy már sok vita/dumaparty volt erről a témáról itt ebben a témában, valaki így látja valaki úgy...
    de mondom, ha digi kimenetet használsz valami olcsóbb középkategóriás hangcuccal, akkor sztem bőven jó az alaplapi is...(de ez is csak fül kérdése)

    húde bazi fáradt vagyok ma... értelmes mondat nem sok született

    [ Szerkesztve ]

    Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

Új hozzászólás Aktív témák