Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz iamthesonar #8678 üzenetére

    [oWn]f4te, iamthesonar, most egyben válaszolok Nektek, mert ugyanarról a témáról beszélünk.

    Ne aggódjatok, nem mondtatok semmi újat azzal, hogy a legtöbb vásárló egységsugarú júzer, akinek fogalma sincs a miértekről, ezért mindent fenntartások nélkül elfogad. :)
    Én most nem erről a rétegről beszéltem, hanem arról, aki nem teljesen fogalmatlan, de lehet, hogy mégis jobbnak érzi a lézeres egereket azoknál az optikaiaknál, amiket addig próbált, még ha annál az ominózus lézeresnél klasszisokkal jobb optikaiakat lehet is kapni. Ezért mondhatja jogosan, hogy "van egy lézeres egerem, és alapvetően eddig elégedett vagyok a lézeres egerekkel".
    De túl van ez a része tárgyalva, igazából a lényeg szempontjából ez most mindegy, hiába rágódunk azon, ki kit nevez hülyének.
    Szóval nem "kezdődik" semmi. :D

    De egyet magyarázzatok el: most hogy jönnek ide a Trust, A4Tech, Genius, "meg egyéb ilyen retkek"? Miért egyből a legrosszabb példát hozzátok elő? Nyilván ezekből a márkákból a legtöbb egy falhozb@szást érdemel csupán, nem elismerést.
    NEM retek kategóriából is BŐVEN van lézeres, pl. az általatok is sokat említett, és méltán elismert Logitech és Microsoft egerekből - ez miért ne lehetne adott esetben hasonlóan jó, mint egy optikai? És akkor említsünk egy drágább, jófélét.
    Persze lehet, hogy Ti már mindegyik típust próbáltátok, ezért van ilyen komoly összehasonlítási alapotok, ezt nem tudhatom, mindenesetre nem is vonom kétségbe.
    Nem is tudom ellenőrizni a játékok során tapasztalható megbízhatóságát/megbízhatatlanságát a lézeres egereknek, mert nem vagyok játékos, nem is nagyon izgat őszintén szólva, ezért elfogadom vita nélkül, hogy elképzelhető, hogy a jelenlegi kínálatban kapható, márkás lézeres egerek is alkalmatlanok a játékra.

    De idézem az általatok említett példákat:
    "Ne a Trust, A4Tech, Genius meg egyéb noname optikai/lézeres utángyártott, fröccsöntött műanyagdarabok legyenek már a mérce, hanem MS 1.1/3.0, Logitech MX-ek, SS Kinzu, 3G/3,5G-s Razer infra-k..."
    Ki beszélt ezekről? :F Minőségi egereket hasonlítottunk össze eddig tudtommal, mindkét kategóriából, legalábbis én eddig azt hittem, egyértelmű, hogy nem az olcsó recsegős-ropogós gagyiműanyag fostalicskákról beszélünk, amitől nyilván egyébként sem várnék sokat.

    "a haverom mondta es nala ki is probaltam es genius optikai egeremnel sokkal jobb volt trust lezeres ami neki van es en is ilyet akarok"
    Hát a gyökerekkel nem kell foglalkozni.
    Azzal én is egyetértek, hogy aki ilyen hülye, az meg is érdemli.
    Aki meg még ráadásul egyértelműen szart is ajánl a fentebbi, nem túl jó minőséget prezentáló gyártóktól egy fórumban, azt nyilván le kell oltani.

    De megismétlem, most én minőségi darabokról beszélek, amiktől elvárható a megfelelő teljesítmény. Egy kétezer forintos Trusttól nem fogom elvárni, hogy annak használatával én legyek a gizda pro FPS-player.
    Ahogy a saját Logitech Cordless Desktop EX110-emtől sem várom el hasonlókat, mert tisztában vagyok a határaival, és azzal is, hogy ez nagyon régi darab, ráadásul a két db AA-s elem miatt (tehát ez még csak nem is három A-s) még viszonylag nehéz is az egér, és eleve nem játékra tervezték.

    Remélem így már tisztább a kép. :)

    [ Szerkesztve ]

    Sk8erPeter

Új hozzászólás Aktív témák