Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tin_Shield

    őstag

    válasz ThorsHUN #34444 üzenetére

    Elvben igen. Gyakorlatban azért ettől több tényezős a dolog és a megvalósítás mikéntjétől nagyban függ. A belépő kategóriás DSLR-ek fázis alapú autófókusza elég egyszerűcske, sokszor csak egy AF pont használható (a profi gépeknél más a helyzet), és akkor még nem is beszéltünk a legnagyobb mumusról, a külön AF szenzor miatti gyakran előforduló front- és backfókuszról. Egy jó kontraszt alapú fókusz sokkal pontosabb, és a kezdeti ügyetlenkedések után mára már az esetek többségében elég gyors is. De a kontraszt alapú fókusz a működési elvéből adódóan nem alkalmas a követő autófókuszra. Erre a problémára születnek olyan megoldások mint a Panasonic "DfD", vagy az egyre többször alkalmazott szenzorra integrált fázis autófókusz. Ezek még a felső(bb) kategóriájú gépek privilégiumai.
    De ki lehet ismerni a kontraszt alapú fókuszt is, mindent összevetve az utolsó DSLR-emmel (Nikon D90) nagyságrendekkel több fókuszhibás képem született mint az Olympus MILC-cel.

  • tvamos

    nagyúr

    válasz ThorsHUN #34444 üzenetére

    Ha meg lett volna a Nikon 1-em, a hybrid af-fel, 10 éve, amikor a fiam született... sokkal több éles képet tudtam volna készíteni. Sőt, sokkal tobb képet, ugy egyáltalán. De nem volt.

    "Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

  • ati3x

    senior tag

    válasz ThorsHUN #34444 üzenetére

    Igen..

    A kontraszt AF-nek azért igencsak vannak előnyei. Az arcfelismerés, a teljes kép lefedettsége. Ugye a belépő DSLR-ek nagy része elég kis számú AF ponttal rendelkezik, azok is inkább a képmező kitűntett helyein, ez fokozottan igaz a kereszt szenzorok elhelyezésére. És igen, a front, és back fókusz. Szóval családi és gyerek fotózásra bőven jó egy olympus em10. Egy trükköt még be lehet vetni: Érintő kijelző esetén be lehet állítani, hogy a kijelzőre koppintással csináljon képet, és van egy olyan opció, hogy csak ekkor készít képet, ha éles a fókusz. Ezzel kvázi mozgó témára is lehet elég jól lőni. MFT rendszerben (EM10 pl) egy bármilyen 14-42 II-genes kitobi esetleg a pana 12-32 frankó. +az oly 45/1.8 fix, ami elég világbajnok képminőségben az árához képest meg pláne (nyitva is), és kicsi.. Meg az új pana 25/1.7 vagy a 20/1.7-es(ez utóbbi szintén kicsi). Ezek beltérre, gyengébb fényviszonyok közé. Van még a sigma 19-30-60-as sorozata, amik 2.8-as fényerővel indulnak, jó árban vannak, de viszonylag méretesebbek. (ezek opciók a sony a6000-hez is). Szóval vagy EM10 vagy a6000.

    Én Epl1-el kezdtem, lehetett vele élni, de az af sebesség valóban nem volt túl acélos, mert ugye ezek voltak az első genes gépek. De nekem úgy tűnt, hogy az első genes olympus 14-42 volt a szűk keresztmetszet. Most egy EM5 és egy Pana gm1 van. Azt kell, hogy mondjam a gm1 van legtöbbet használatban. 45/1.8-al és a 12-32-el szuper hordozható gép. És a fókuszálásra sem panaszkodom! Még egy 20-as kéne rá (ekv 40 fókusz jobban kézreáll nekem mint a 25/50). Van még 12-50-es obi (em5 kitobi) de a 12-32 sokkal kisebb ráadásul optikailag jobb is. (viszont a 12-50-en van makró elektromos fókusz, meg időjárás álló EM5el). Van még egy 7.5 samy halszem ami szintén "vidám" kis obi. Nomeg egy kazal manuál jáccós obi..

Új hozzászólás Aktív témák