Új hozzászólás Aktív témák

  • vlevi

    nagyúr

    válasz proci985 #5836 üzenetére

    "nem tudok 10ujjal gépelni"
    Na ez az, én emiatt ódzkodok az ergonómikustól. Legfőképp azért, mert ha itthonra vennék is ilyet, és próbálnám megszokni, akkor a melóhelyen verném a fejem a falba. Ott azért többet gépelek, mégha nem is vakon 10 ujjal. Nekem egyelőre bőven elég az a "kihívás", amit a Logi Mk250-en az elforgatott 6-os blokk jelent :D
    Szerintem programozáshoz alkalmatlan az ergonómikus izé. Nincsenek olyan hosszú, egybefüggő szövegek, aminél bármi előnye is kijönne.
    Aztán majd jópár év múlva, amikor "elkopik", akkor majd megint újfajta alakú, még-még-még ergonómikusabbnak kikiáltottat próbálnak eladni neked, és azt megint szokhatod meg :(
    Egyik ismerősömnek van ilyesmi, mert ő is szentül meg van győződve róla, hogy az milyen kényelmes, meg izé. Ezzel szemben a gombjai kemények, már-már szorulnak, ráadásul max. 2 ujjal firkál, szóval nála teljesen esélytelen az ergonómia
    Igazából abban sem vagyok biztos, hogy ez az ergonomikusnak kikiáltott valami tényleg az-e? Mert egy hagyományos, egyenes billentyűzeten, senki sem kényszerít arra, hogy olyan kifacsart módon tartsam a kezemet, mint ahogy a képeken látni. És szerintem senki sem gépel úgy.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák