Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • proci985

    MODERÁTOR

    LOGOUT blog

    válasz vlevi #5837 üzenetére

    teljesen jogosak a meglátásaid.

    amit nem írtam: előző három hónapban gyakorlatilag ültem a gép előtt, csináltam a dokumentációt és kódoltam. közben elhasználódott a billem, emiatt kellett új.

    lehetőségek:
    - fillérekért venni egy másikat, viszont az olcsó modellek nekem picit nehezen jártak... igazából a kedvenceim a 15-20 évvel ezelőtti angol billes nagyonrégi csatolós klasszikus modellek voltak, amiket kb lehellettel lehetett használni pár év nyúzás után. hangja mint a géppuskának, viszont a könnyű járás miatt imádtam őket. viszont olyat már nem lehet kapni... 10 éve se tudtam venni, amikor az utolsómnak is lehalt az elektronikája. probléma: próbáltam pár ilyet, nehezen jártak, tetejében a Logi 6ks példányaival se voltam elégedett, és az már a kategória csúcsa volt.
    - venni valami gamert: Steelseries 7 mechanikus, lehet is kapni itt, viszont az 35k helyi áron -hm, szóval nem olcsó-, és épp a nagykerben sem volt. kisebb steelseriesek 15kért, leddel... hát a fene tudja, tapasztalat az, hogy ami gamer és ledes, az általában gyenge is. nekem meg említett okok miatt kissé más igényeim vannak.
    - venni egy MS/Dell/HP modellt. a probléma, hogy ezen gyártók átálltak ergonomikus modellekre is, és ha az ember nem oem, akkor leginkább azokat lehet kapni. illetve wirelessre, viszont én kötött párti vagyok (meg wireless bill van itthon, ha nagyon arra vágyok).

    extra igények: numpad kell, mert fpseket arról tolom;>. del, insert kell, viszont a kikapcsológombnak vagy kieső helyen, vagy kiszerelhetőnek kell lennie.

    ami még lényeges: sürgősen kellett, tehát a metódus a bemegyek a boltba és megveszem az első alkalmast volt.

    a bolt: első hely: van wireless, van sima, 6os pad, numpad, nehezen jár.
    második: olcsóbb cuccok, wirelesek, de hopp, mi az a hatalmas MS feliratú doboz ott alul?
    15k, szóval árban még ok (nem olcsó, de itt egy szakmai könyv is ennyi), drótos, viszont ergonómikus.

    eladó rámnéz (szerintem látszott picit gondolkodtan), közli ha nem válik be, akkor menjek vissza és kapok másikat. más alternatíva nem volt, szóval úgy döntöttem, kipróbáljuk. ha lett volna nem ergonómikus alternatíva, most egy hagyományos billen pötyögnék.

    ez volt tegnap.

    amit el lehet róla mondani:
    - billek jól járnak. a space is.
    - a gépelési sebességem lassú, viszont ez laptopra migrálásnál is megszokott. billkombinációkat (pl alt8) kicsit fura leütni, billek relatíve elmozdultak.
    - olyan, mintha az ember nem is egy bill előtt ülne, hanem valami egzotikus kontroller előtt. azért fíling.
    - kényelmes bőr csuklótámasz:C
    - nehéz, jól áll a helyén.

    eddig dokumentációt irogatok vele, ill fórumozok. valamennyi programozás még a héten van, jövő héttől több, szóval ez még kiderül. illetve jövő héttől megint megpróbálok áttérni 10 ujjra. typing of the dead azt hiszem:D

    eddig bejön a Natural Ergonomic 4000.:)

    ami majd gáz lesz, hogy a laborban hagyományos billek vannak, de talán ez annyira nem veszélyes.

    igazából előző hozzászólás is tapasztalatok megosztása miatt született. a gondolataid pedig teljesen jogosak a témával kapcsolatban.

    kifacsart kéz... vannak páran. nekem elég volt pár ínhüvelygyulladás a tavaszi szünetekben (C&C : Red Alert 3 napig egyfolytában;>), hogy megtanuljak ügyelni a helyes pozícióra.

    [ Szerkesztve ]

    Don't dream it, be it. // Lagom amount.

  • nyunyu

    félisten

    válasz vlevi #5837 üzenetére

    Na ez az, én emiatt ódzkodok az ergonómikustól. Legfőképp azért, mert ha itthonra vennék is ilyet, és próbálnám megszokni, akkor a melóhelyen verném a fejem a falba. Ott azért többet gépelek, mégha nem is vakon 10 ujjal.

    Ergonomikus billzet elobb-utobb raszoktat a vakon gepelesre, mert 2 ujjal potyogni rajta eselytelen :DD

    (Mondjuk meg mindig nem tudok 10 ujjal gepelni, holott mar vagy 10 eve nem nezem a billzetet gepeleskor.)

    Szerintem programozáshoz alkalmatlan az ergonómikus izé. Nincsenek olyan hosszú, egybefüggő szövegek, aminél bármi előnye is kijönne.

    Ha kodoltal volna Borland C++-ban, akkor nem irnal ilyen hulyeseget. :DDD

    Abban meg boven nem volt IntelliSense, meg GUIt sem lehetett osszeutni harom egerkattintassal, mint a mai csilivili, egerrel huzogatos fejlesztoi eszkozokben. (lasd Visual Studio vagy NetBeans, hogy .NETesek meg Javasok se maradjanak ki. ;])

    Aztán majd jópár év múlva, amikor "elkopik", akkor majd megint újfajta alakú, még-még-még ergonómikusabbnak kikiáltottat próbálnak eladni neked, és azt megint szokhatod meg :(

    Nekem fel napba telt megszokni az Ergo4000-et az L Cordless Comfort utan.

    Azt is csak azert, mert az L billzeten elforgatott hatos volt, mig az Ergo4000-ren rendes kiosztasu az Ins/Del.

    Egyik ismerősömnek van ilyesmi, mert ő is szentül meg van győződve róla, hogy az milyen kényelmes, meg izé. Ezzel szemben a gombjai kemények, már-már szorulnak, ráadásul max. 2 ujjal firkál, szóval nála teljesen esélytelen az ergonómia

    Na ja, ezert csereltem le az 5 eves, utott kopott Ergo4000-emet egy zsirujra.
    Teljesen mas gepelni rajta, mint a regin, ami mar nagyon kemeny+hangosan csattogott.

    Igazából abban sem vagyok biztos, hogy ez az ergonomikusnak kikiáltott valami tényleg az-e? Mert egy hagyományos, egyenes billentyűzeten, senki sem kényszerít arra, hogy olyan kifacsart módon tartsam a kezemet, mint ahogy a képeken látni. És szerintem senki sem gépel úgy.

    En egyszer probaltam egyenes billzettel forumozni itthon, ugy, ahogy Ergo4000-rel szoktam: fotelben hanyattfekve, labaim az asztalon, ket konyokom a karfan, olemben a billzet, asztalon az eger.
    Na ezt a testtartast kb. 5 percig birtam egyenes billzettel, annyira ki kellett csavarnom a csuklomat.
    Ergo4000-rel egesz nap birom az asztal elotti fetrengest, mivel az integralt hastamasz pont jo tavolsagra tartja el a billzetet, plusz a billzet torese miatt majdnem egyenesen tudom tartani a csukloimat.
    Sima egyenes billzettel kb. 70 fokkal kifele kellett forgatni a hashoz szoritott csuklomat, hogy egyaltalan gepelni tudjak.

    Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

Új hozzászólás Aktív témák