Új hozzászólás Aktív témák

  • nyunyu

    félisten

    válasz pengwin #39984 üzenetére

    Tudsz esetleg ajánlani valamilyen jó taktilitású, de csendesebb kapcsolót?

    Lilák?

    Zealio Purple volt az első lila kapcsoló, ami az MX Clear piacát vette célba 1-2 éve (ha már nem lehet kapni MX Cleart, mert Cherry évek óta b*szik gyártani. :W)

    Azóta minden nagyobb MX klóngyártó kijött a saját lila verziójával: Kailh Pro Purple, Outemu Purple, Outemu Ice Purple.

    Ezek között nincs legjobb, mindegyiknek megvan a maga erőssége, hátránya.
    Zealio: Gateron "minőség", eltúlzott ár
    Kailh Pro Purple: állítólag nem elég taktilis, viszont egyenesebben jár, mint a konkurencia
    Outemu Ice Purple: nekem tetszett volna, pláne, hogy adnak hozzá extra hüvelyeket, így utólag forrasztás nélkül bármilyen másik Outemu Ice kapcsolóra lecserélhető, de az ára majdnem Zealio,
    Outemu Purple: elérhető áron van.

    Esetleg Gateron Brown, ami a legtaktilisebb MX Brown klón, de nekem túl puha, jobban szerettem az MX Blue vagy Brown keménységét. (MX Blue Gateron Brown stemmel nagyon bejött)
    De hát ugye Gateron, nem túl stabil kapcsoló házzal, így össze-vissza dülöngél a kupak rajta.

    Elvileg lassan kapható lesz a Gateron Silent Brown is, ami ugyanúgy hangtompított, mint az MX Pink.

    Saját 62? grammos Outemu Purplejaimat még mindig lusta voltam beépíteni, és használni, mert elvesztettem a fonalat, hogy milyen billzetet használjak melóban.
    - XD84? Nem merem otthagyni, mert túl drága, viszont 2 üveg sörnyi helyet foglal a hátizsákomban.
    - MX 1800? Nem túl hivalkodó, de ha nekiállok kapcsolóilag, kupakilag pimpelni, akkor megint drága lesz.
    Stock állapotban eléggé rühellem a vékony kupakjait, meg a susogós MX Blacket. Legalább egy o-ring kéne bele, hogy komfortosabb legyen, de attól még mindig nehéz megszokni a numpad fölé tolt Ins/Del hatost. (Home/End a legrosszabb, ahelyett mindig Ins/Del-t ütök :()
    - 2 hete majdnem rendeltem egy XD96-ot alu házzal együtt, de aztán rájöttem, hogy a Melody96 háza jobban néz ki, de azt kb. 1 hónap múlva lehet csak kapni. Na azt megint csak nem merném otthagyni.
    - Frankencherryt nyilván nem viszem be.

    [ Szerkesztve ]

    Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

Új hozzászólás Aktív témák