Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Peterhappy

    őstag

    Sziasztok!

    Számítógép vásárlására adnám a fejem. Elég szűkösek a keretek, viszonylag alsóbb kategóriásra lőttem be a komponenseket, de igyekeztem úgy összeválogatni, hogy néhány év múlva (ha jóval lejjebb esnek az i5 procik és ddr4 ramok ára), csak egy-egy plusz kiadásra legyen szükség.

    MicroATX megoldásban gondolkodom. Az alaplapot leszámítva abszolúte szóba jöhetnek használt alkatrészek is. Nem szeretnék tuningolni. Monitor, hangrendszer, egér és billentyűzet van. Főként 1080 filmezésre esetleg később játékra használnánk a gépet.

    Eddig jutottam:
    - ASUS B150M-A
    - INTEL Pentium G4400 3.30GHz 1151 BOX
    - 2 x HyperX 4GB Fury DDR4 2400MHz CL15 HX424C15FB/4
    - MSI N720-2GD5HLP GT 720 2GB GDDR5 PCIE
    - WD Blue 1TB 7200rpm 64MB SATA3 WD10EZEX

    És az alábbi kérdéseim akadnának hozzá:

    - Tudnátok nekem ehhez egy ház+táp kombót ajánlani? A ház kinézete sokadlagos (bár ha lehet, ne rózsaszín legyen :) tápból viszont jó lenne valami csendesebb verzió. Illetve ha házból akad fekvő változat, nagyjából azonos áron, akkor tudnátok azt ajánlani?
    Optikai meghajtót 6 éve nem használok, csak vinyó, pen drive és újabban külső vinyó, így bőven elég a ház esetében egy darab 5,25-ös slot (még az se kell).

    - illetve egy olcsóbb, de jó (max. 5K) processzorhűtőt, vagy jó a gyári?

    - A minap hallottam, hogy nem érdemes már SSD-t a gépbe rakni. Régen volt ilyen WD Blue vinyóm, nagyon szerettem, de SSD-t soha nem próbáltam. Megérné emellé +15-20K körül még egy SSD-t beletenni? 120 GB-s verzióból melyiket?

    - találtam olcsóbban 2GB DDR3-as és 1GB DDR5-es videókártyát is. Megéri az 5K felár a 2GB DDR5 kártyát? Ha nem, jobban járok a 2GB DDR3-mal mint az 1GB DDR5-tel?

    - és általában: ha öt év múlva is ebben a gépben gondolkodom, max. egy-két upgradelt alkatrésszel, jó ha ebben a lapban gondolkodom vagy tudtok esetleg jobbat ajánlani?
    Jó lenne az alaplap+cpu+ram+vga kombót 70-75K alatt tartani + a procihűtő + a HDD + ház&táp

    LG 27MT77D monitor (1920 X 1080 Full HD a felbontása) és Logitech Z-4 hangrendszer mellé menne a gép, utóbbi miatt jó lenne, ha egy jobbféle integrált audio lenne az alaplapon.

    Elnézést a sok hülye kérdésért, sajnos teljesen kiszakadtam az IT világból, utoljára úgy húsz éve voltam naprakész, mikor még a Budapest Piacban mustráltuk hétről-hétre az Aq*a és a M*stral árlistáit :)

    Előre is köszönöm a segítséget és a türelmeteket és elnézést hogy így elnyújtottam, órák óta örlődöm... :)
    Péter

  • Peterhappy

    őstag

    válasz membrandj #108049 üzenetére

    Kedves Membrandj!

    Nagyon szépen köszönöm mind a türelmedet, mind a válaszodat! Nagyon sokat segítettél!

    Azt még hadd kérdezzem meg, tudnál esetleg fekvő házat is javasolni, vagy arról tegyek le inkább?

    Köszönöm szépen!
    Péter

    szerk: Megkerestem, ezt olvastam, szó szerint:
    "Az az ssd már nem ajánlott, kiadás óta már cserélgettek pár dolgot benne és sokkal lassabb, mint amikor a tesztek készültek. Elsőnek én is olyat akartam venni, még jó, hogy körbekérdezgettem ph-n."

    Viszont notebook topicban szerepelt, lehet hogy azokra helytálló az állítás és én néztem be, elnézést :)

    [ Szerkesztve ]

  • Peterhappy

    őstag

    Sziasztok,

    Laptopot szeretnék asztali gépre cserélni. Ami a "poén", hogy a helyére tenném, azaz a helyszűke miatt ITX házban gondolkodom.

    Monitorom, hangfalszett, billentyűzet és egér van.

    Eddig jutottam:

    Alaplap MSI B150I GAMING PRO
    Processzor INTEL Core i3-6100 3.70GHz 1151 BOX
    Memória HyperX 8GB FURY DDR4 2133MHz CL14 KIT HX421C14FBK2/8 2 db
    Videókártya MSI R5 230 2GD3H LP R5 230 2GB DDR3 PCIE
    Merevlemez WD Blue 1TB 7200rpm 64MB SATA3 WD10EZEX
    SSD HyperX 120GB FURY SATA3 2,5" SHFS37A/120G
    Optikai egység LG GH24NSC0 fekete OEM
    Ház COOLERMASTER Elite 120 Advanced fekete
    Táp FSP Hexa+ 400W
    CPU hűtő ALPENFÖHN Ben Nevis

    Ez így már most br. 200K és igazság szerint nagyon nem tudok és nem is szeretnék fölé menni. Azt tudom, hogy a 2*8GB memória nem szükséges és az alaplap tartalmaz videókártyát, illetve a ház tápot.

    Ami cél: viszonylag halk legyen a gép, a monitor alatt (egy kis gurulós dohányzóasztalban :DDD ) váltaná a notit. És jól szellőzzön vagy jól hűtse valami, a mostani noti vinyó sajnos pár óra használattal fel-felkúszik 50 fok fölé.
    Optikai egység nem fontos, 6 éve nem használok, csak úgy voltam vele, 4K-ért belefér...

    Amire használnám: elsősorban netezésre, 1080i filmezésre, néha játékra, de ez utóbbi esetben nem létfontosságú a legnagyobb felbontás és full hd, főleg stratégiai és sportmenedzser játékokkal szoktam (vagyis mióta meg vannak a Kölkök, nem szoktam :) ) játszani.

    Mindenféle tippet, ötletet szívesen veszek, akár tokkal-vonóval cserélve az egészet, csak "a méret a lényeg" :)

    Köszi,
    Péter

    szerk: hosszú távra vásárolnám a gépet, úgyhogy új alkatrészekben gondolkodom, számla, garancia stb, max a házat venném csak használtan.

    [ Szerkesztve ]

  • Peterhappy

    őstag

    válasz Pendra37 #118289 üzenetére

    Szia!

    Nagyon szépen köszönöm a részletes és hasznos választ!

    Megmondom őszintén, tavaly tavasszal már összeraktunk itt egy használható asztali konfigot, csak azóta jött az "igény", hogy ne foglaljon sok helyet, kvázi a laptop helyére kerüljön be az asztalka polcára, ezért az kiesett és fogtam, kicseréltem benne a házat és az alaplapot - a processzorhűtőre nem gondoltam :)

    Videókártyákhoz pedig nem értek, random kiválasztottam egy 2Gb-set a listából :)

    Használt laptopoktól kicsit tartok, ezzel is eléggé megszívattak, újat pedig nem vennék, mert irreálisan drágának tartom az asztalihoz képest őket. Plusz jelenleg is dokkolóval használom, nem tudom kihasználni a laptop-adta lehetőségeket, nagyon ritkán vonulok félre vele és kattintgatok a monitortól távol, de arra majd ez a gép is jó lesz, nem adom el.

    Ne nézz le, de még életemben nem hallottam erről a stick PC dologról... :O csak pislogok...

    Köszönöm a tippeket és a segítséget!
    Péter

  • Peterhappy

    őstag

    válasz SyMbioTe #118290 üzenetére

    Szia,

    Köszönöm szépen a segítségeket, nagyon jókat írtál!
    Jó ötlet a H110, megfontolom!

    A CPU hűtőt csúnyán benéztem, elismerem :)

    Köszettel:
    Péter

  • Peterhappy

    őstag

    Sziasztok,

    Egy ilyen konstrukciónak volna értelme?

    Alaplap MSI Z270-A PRO
    Proc INTEL Core i5-7500 3.40GHz 1151 BOX
    Memória CORSAIR 16GB Vengeance LPX DDR4 3200MHz CL16 KIT CMK16GX4M2B3200C16R
    Videók GIGABYTE GV-N105TD5-4GD GeForce GTX 1050 Ti 4GB GDDR5 PCIE
    Ház COOLERMASTER N300
    Táp BE QUIET! Pure Power 10 400W CM

    + processzorhűtő ~10K

    +SSD: ADATA 256GB Premier Pro SP920 SATA3 2,5" ASP920SS3-256GM-C (ez már megvan)

    +Merevlemez: vagy WD10EZEX vagy NAS.

    Meglévő monitor: LG 27MT77D

    Egyszer költenék rá, utána öt évig hozzá sem szeretnék nyúlni. Netezés, full HD filmezés, komolyabb játékokra, esetleg idővel komolyabb szoftverekre kell, ezért a 16GB ram és pl. a 3200MHz.

    Bruttó 250K a plafon (nem számolva az SSD-vel/NAS-sal), fontos lenne, hogy ne legyen hangos. (nem kell irreálisan csendesnek lennie) és hogy elég jó legyen az alaplapi hangkártya. Egy Logitech Z-4 2.1-es rendszert szeretnék rákötni és kihozni abból a maximum hangzást. Ha a választott alaplap ebben nem a legjobb, tudnátok ár/érték arányban egy nagyon jó hangkártyát vagy jobb lapot ajánlani?

    Tuningolni nem szeretnék.

    Szerk: illetve lehet, hogy rágyúrnék a Micro ATX méretre (nem tudom ez számít-e valamit: az alaplap esetében biztosan)

    Remélem nem hagytam ki semmit :)

    Előre is köszi,
    Péter

    [ Szerkesztve ]

  • Peterhappy

    őstag

    válasz tboy93 #121354 üzenetére

    Köszönöm a gyors választ! Azért gondolkodtam ebben a lapban, mert ez 3400 MHz-ig kezeli a ramokat.

    Körülnézek akkor lejjebb :) B verzió, hogy használt gépet veszek "feleennyiért" és legfeljebb 2-3 év múlva újból cserélek.

  • Peterhappy

    őstag

    válasz DR|FTK|NG #121355 üzenetére

    Szia!

    Köszönöm szépen a gyors választ!
    Az az igazság, hogy eddig épp a videókártyán spóroltam volna és úgy voltam vele, elég az i3 IGP-je.
    Most egy pici plusz forráshoz jutottam, ezért gondoltam, hogy legyen i3 helyett i5 és szánok a videókártyára, de nekem már ez a bruttó 50K is egy orbitálisan nagy foghúzással ér fel :DDD
    Annyira sokszor nem játszom, hogy ilyen videókártyát bevállaljak, csak láttam hogy ezt ár/érték arányban nagyon javasoljátok és gondoltam/reméltem, hogy ez még évek múltán is vállalható lesz :)

    Egyébiránt nagyon jókat javasoltál, átgondolom és összevetem egy-két használt gép ajánlattal és hamarosan újra jelentkezem (ezt nem fenyegetésnek szántam :) )

    Köszönöm és boldog nyuszit!

    Üdv: Péter

  • Peterhappy

    őstag

    Sziasztok,

    Gépvásárlás előtt állok. Igazság szerint több szempontból is tanácstalan vagyok, egyrészt mert nem tudom, rászánjam-e a pénzt komolyabb vasra, másrészt pedig mert nem tudom, ez a legalkalmasabb időpont-e a vásárlásra. Kb. szeptember közepén jönne, viszont ahogy olvasom, most jönnek az új processzorok, stb. és lehet, hogy érdemes lehet/lenne pár hétig még halasztani a vásárlást.

    1. Mire fogod használni a gépet?
    Elsősorban netezésre, 1080i filmezésre, néha játékra, de ez utóbbi esetben nem létfontosságú a legnagyobb felbontás és a full hd. Főleg stratégiai és sportmenedzser játékokkal szoktam játszani.

    2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
    ADATA Premier Pro SP920 2.5" 256GB SATA3 ASP920SS3-256GM-C

    3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
    Alaplapra, processzorra, memóriára és processzorhűtőre +ház és táp volna szükségem.
    Monitor, billentyűzet és patkány van.

    4. Mennyi a kereted rá?
    140k +/-10k G4400/G4560 konfig esetében
    180k +/-10k i5 7400 vagy Ryzer 5 1400 esetében

    5. Mekkora a monitorod natív felbontása? Milyen felbontáson játszol? Milyen csatlakozók vannak rajta?
    Monitor: LG 27MT77D-PZ 27"
    1920*1080 FullHD, HDMI csatlakozó

    +1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél?

    Micro ATX méretre lőnék, optikai meghajtót nem használok, csak SSD + 1db HDD lenne. USB jöhet dögivel :) Álló és fekvő ház is érdekel. Nem kell hogy brutál csendes legyen, de azért ne nyomja el este a halk zenét a ventillátor :)

    + vagy az integrált hangkártya legyen jobbféle vagy valami ár/érték arányban jó, megfizethető hangkártya érdekes lehet még. Egy erősítőt+ 2.0 stúdió hangfalszettet kötnék a gépre.

    Új alkatrészekben gondolkodom, de nem zárkózom el a használt, garanciális komponensektől sem.
    VGA-ra nem szívesen költenék, mert nem használnám ki. Piszkosul drága, és az i5 IGP-je tud jó eséllyel mindent amire nekem szükségem lehet.

    Ha úgy alakul, 2-3 év múlva kapna egy ráncfelvarrást és cserélném a ramot 2*8GB 3666 mHz-re (vagy afelettire) + akkor kapna egy VGA-t.

    Nem tuningolnék.

    Előre is köszönöm,
    Péter

  • Peterhappy

    őstag

    válasz membrandj #124113 üzenetére

    Szia,

    Nagyon szépen köszönöm a gyors választ!

    Akkor csak az a kérdés, hogy:

    G4560/G4600 + használt VGA

    vagy i5 7500?

    Ha előbbi, akkor úgy 30-35K használtan mit javasolnál, minek van valóban értelme és üti "csúnyán" az i5 7500 IGP-t?

    Nagyon köszönöm,
    Péter

  • Peterhappy

    őstag

    válasz membrandj #124130 üzenetére

    Köszönöm szépen. Most Football Manager 18 az etalon, de mivel ott nem szoktam meccseket szimulálni, ezért gondolom, hogy elég az IGP. Azon kívül Diablo 2 :) ha kirúgok a hámból, akkor Crysis 2 (és szeretném kipróbálni a 3-t).
    De kb. ennyi a gyilok. Hamarabb ülök le egy röplabda manager elé, mint a Half Life 2 elé. Kb :)

    Köszönöm a tippet, körülnézek a használt topicban és majd ahogy esik, úgy puffan... :)

  • Peterhappy

    őstag

    válasz ggbuffon1897 #124132 üzenetére

    Csak szoveges nezetben szoktam jatszani, ettol fuggetlen fontos es hasznos amit irtal, mert ezek szerint tobbet vartam-remeltem az IGP-bol mint illett volna.

    Koszonom,
    Peter

  • Peterhappy

    őstag

    Sziasztok,

    Nemrég ajánlottatok egy configot (amit ezúton is köszönök), azonban úgy hozta a sors, hogy picit tudtam növelni a rászánt pénzmagot, illetve a jövőbeni upgradet szem előtt tartva úgy döntöttem, bevállalnám az AMD vonalat.

    Kérlek legyetek szívesek megköpködni véleményezni, vállalható-e ez a konfig, illetve miként lehetne javítani rajta :) Előre is köszönöm.

    Alaplap ASROCK AB350M Pro4 1 db 25 240 Ft
    ASUS PRIME B350M-A helyett, de csak mert nincs igényem világításra, egyébként rugalmas vagyok, amelyiket javasoljátok!

    Processzor AMD Ryzen 5 1500X 3.50GHz AM4 BOX 1 db 54 113 Ft
    Nem szándékozom tuningolni, ellenben a magas órajelnek örülnék - ezért esett erre a procira a választásom és nem az 1600-ra. A négy mag egyelőre untig elég lesz.

    Memória G.SKILL 16GB Ripjaws V DDR4 3200MHz CL16 KIT F4-3200C16D-16GVKB 1 db 44 715 Ft
    vagy G.SKILL Trident, vagy CORSAIR 16GB Vengeance LPX DDR4 3200MHz CL16 KIT ha megéri a +5-10K felárat

    Videókártya
    Na ez nem jönne, ide kukáznék valamit átmenetileg az apróról max. 20-25K-ig és jövőre érkezne egy 1050Ti vagy 1060 a helyére - ide mit javasolnátok?

    Merevlemez SEAGATE BarraCuda 2TB 7200 rpm 64 MB SATA3 ST2000DM006 1 db 19 844 Ft
    Csak a dupla tárhely miatt, ha nem javasoljátok, akkor marad a jól bevált WD10EZEX

    SSD A-DATA SP920 256GB - ez már használatban.

    Ház FRACTAL DESIGN Define Mini C ablakos fekete 1 db 24 959 Ft

    Táp BE QUIET! Pure Power 10 500W CM 1 db 24 257 Ft
    vagy EVGA G3 550W ha megéri a +5K felárat.

    CPU hűtő DEEPCOOL Gammaxx 300 1 db 7 410 Ft

    A cél, hogy egy nagyon csendes, nagyon gyors gépet kapjak. Inkább rászánom most a plusz pár ezer forintocskát, de egy jó darabig nem kelljen semmire se költeni, leszámítva a jövő évi videókártya és a két-három év múlva esedékes proci upgradet.

    Szívem szerint pár dolgot összeválogatnék inkább HA-ról, de számla miatt bolti vásárlás szükséges. Tudtok esetleg az Iponhoz hasonló boltot javasolni, ahol szintén összeszerelnek, tesztelnek (bár tudom, hogy ez a videókártya nélkül nehézkes) és esetleg még olcsóbb is? :) Úgy tizenöt éve vásároltam utoljára boltban alkatrészt, akkor megfogadtam hogy soha többé...

    Előre is nagyon köszönöm a segítséget,
    Péter

    szerk: elütések javítása (már amelyiket kiszúrtam)

    [ Szerkesztve ]

  • Peterhappy

    őstag

    válasz SyMbioTe #124625 üzenetére

    :D

    Köszönöm a villámgyors beárazást!

    Meggyőztetek (nitro16, neked is köszönöm!), akkor 1600-as lesz és a CPU hűtő kimarad.
    A videókártyát megálmodom, egyiket sem ismerem, de akkor a kettő közül lesz valamelyik. És akkor marad az EZEX, az bevált és szerettem, inkább legyen 7200-es és csak 1 GB :)

    Még 1x köszi!
    Péter

  • Peterhappy

    őstag

    Sziasztok,

    Félve írom le, de talán gépvásárlás előtt állok. 2017-ben kétszer is segítettetek összeállítani egy konfigot, végül egyik esetben sem jutottam el a kasszákig - talán most végre... :)

    99%-ban filmezés, böngészés, Office van terítéken. Néha játszom, de nem brutális igényű játékokkal; ha egy Fifa szépen elfutna rajta, már elégedett lennék (a közeljövőben érkező Diablo 4-re nem látok esélyt) :D

    Kicsit visszaolvasva, az előző száz-százötven hozzászólásból igyekeztem összekaparni egy Ryzenes, mATX gépet. Egy 27MT77D-PZ monitor mellé kerülne, de azt lehet, hogy idővel nagyobb és/vagy jobb (gyorsabb, szebb képű) monitorra cserélném - de freesync stb. nem jönne szóba.

    Alaplap: MSI B450M MORTAR MAX

    Processzor: AMD Ryzen 5 2600
    alternatíva:
    - AMD Ryzen 5 1600
    - AMD Ryzen 5 1500X
    - AMD Ryzen 5 2600X
    - AMD Ryzen 5 2400G - arra az esetre, ha nem sikerülne most videókártyához jutnom.

    Memória: G.SKILL 16GB RIPJAWS V DDR4 3200MHZ CL16 KIT F4-3200C16D-16GVKB
    alternatíva:
    - CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16 KIT BLS2K8G4D32AESBK
    - G.SKILL 16GB Ripjaws V Red DDR4 3600MHz CL19 KIT F4-3600C19D-16GVRB (ez nem tudom, jó lenne-e az alaplapba)

    Videókártya: használt 1060 Ti HA-ról
    Pontosan melyik gyártót, melyik modell(eke)t, milyen paramétereket érdemes keresni?

    Merevlemez: TOSHIBA P300 3TB 3.5" 7200rpm 64MB SATA3 HDWD130UZSVA
    Itt kicsit megint bajban vagyok. Most egy 500 GB-s HDD-t használok (az SSD mellett) és az is untig elég, mert van egy 2TB-s külső vinyóm és ha marad elég pénzem, akkor most inkább egy NAS-ba ruháznék be. Amellett is van értelme második vinyónak?
    Ha igen, mindegy a kapacitása? Ahogy néztem, olyan kis különbségek vannak 1, 2 és 3 TB között, hogy inkább utóbbit tettem be, bár szerintem soha nem használnám ki.
    Mit javasoltok?

    SSD: KINGSTON 500GB A2000 M.2 PCIe M.2 2280 SA2000M8/500G
    alternatíva: KINGSTON 480GB UV500 SATA 3 2.5" SUV500/480G

    Ház: KOLINK Aviator M RGB
    Ezt igazából csak betettem, mert jól nézett ki, de ötletem sincs. Itt is örömmel veszem, ha tudtok esetleg ár/érték arányban sokkal jobbat mondani (keret: 20k).

    Táp: SEASONIC Focus Gold 450W
    alternatíva:
    - BITFENIX Whisper M 450W
    - BITFENIX Formula 550W
    - Seasonic Focus Plus 550 Gold (olvastam, hogy ez full-moduláris, de mivel reményeim szerint kb. ötévente cserélnék alkatrészt, nem tudom, megérné-e a felárat)

    Amiben még segítséget kérnék:
    - Processzorhűtő
    - Esetleg plusz ventilátorok a házba? A szellőzéstől kicsit tartok, jelenleg a szoba sarkába van eldugva a számítógépasztal (laptop, dokkolóval)
    - Igyekszem nagyon "ár/érték" arányban gondolkodni - van esetleg, ahol jobban járnék ilyen szempontból valamelyik alternatívával?

    Szinte ugyanazt tudom mondani, mint bő két éve :) A cél, hogy egy nagyon csendes, nagyon gyors gépet kapjak. Inkább rászánom most a plusz pár ezer forintocskát, de egy jó darabig nem kelljen semmire se költeni, ne kelljen a gépet folyamatosan szerelgetni, kiöregedtem én már ebből, az új technológiákhoz nem értek. :B

    Előre is köszönöm a segítséget!!!

  • Peterhappy

    őstag

    válasz palfitom #147971 üzenetére

    Szia,

    Hát ez szuper gyors válasz volt, köszönöm :R Bár csak miattam igazán nem kellett volna ennyire korán kelned :D

    Úgy döntöttem, NAS egyelőre mégsem lenne, így mégis menne a HDD.

    Az mennyire elborult ötlet, hogy most 3200G-t vennék és csak később a használt videókártyát (1060 Ti vagy akár még jobbat) és procit (3600 vagy akár még jobbat)?
    Legkorábban jövő nyárig biztos, hogy nem használnám ki sem a proci, sem a VGA adta extra teljesítményt, illetve megvárnám a Diablo 4 követelményeit, hátha lenne esélyem azt megugrani :) Kvázi teljesen felesleges lenne most mindkettő, addig pedig hátha menne lejjebb mindkettő ára.

    Alaplap: MSI B450M MORTAR MAX
    Processzor: AMD Ryzen 5 3200G (vagy 3600)
    Memória: CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16 KIT
    Merevlemez: TOSHIBA P300 3TB 3.5" 7200rpm 64MB SATA3
    SSD: Samsung 960 EVO 256GB M2 PCIe MZ-V6E250BW
    Ház: Kolink Citadel TG
    Táp: SEASONIC Focus Gold 450W vagy BITFENIX Whisper M 450W (ezt még nem tudom, talán a garancia dönt majd)
    Processzorhűtő: BE QUIET! Pure Rock (csak hogy "kompatibilis" legyen a plusz ventikkel :)
    Egyéb:
    - be quiet! Pure Wings 2 120mm
    - hűtőpaszta

    Így nézne ki. Ennek így lenne értelme, vagy nonszensz a 3200G miatt, még csak átmenetileg is?
    Jól sejtem, hogy másra nem lenne szükségem?
    Igyekeztem valamennyi tanácsodat megfogadni, köszönöm szépen eddig is, előre is! :R

  • Peterhappy

    őstag

    válasz Paxker315 #147974 üzenetére

    Köszönöm szépen a javaslatodat, mindenképpen hasznos volt és elgondolkodtató.

    Megmondom őszintén, az én játék szokásaim megmosolyogtatóak lehetnek számotokra. A HP 8560p notim integrált videókártyáját is csupán egyetlen játékkal tudtam megizzasztani eddig, a Crysis 2-vel :) OK biztosan próbálkoztam volna már modernebb játékokkal is, ha lett volna hozzá megfelelő vasam, de az utóbbi években annyira kevés időm volt játszani, hogy általában több idő ment el a játékok beszerzésével, telepítésével, mint az effektív játékkal.

    Szimpatikus az 1600, de ott nem sajnálnám a felárat a 2600-ra, sőt egyszer élünk alapon még a 3600-ra sem, bár tudom, hogy az már akkor kevesebbet fog érni, mire kihozza a futár (hazaérek vele a boltból).
    Én elsősorban a VGA-ra sajnálom a pénzt, az a számítógép azon része, amit én a legkevésbé fogok kihasználni (jó, a hat magra és tizenkét szálra kb. pont ugyanennyi szükségem van a Chrome tizenöt egyidejű tabjának megnyitásához...). A használt piactól kicsit tartok is, sok használt 1060 kártyát most nem is találtam, amire most ráugranék (Bp, 6GB, hosszú garancia, megbízható eladó stb.), de ez persze két nap alatt változhat.

    Azért is gondoltam átmenetileg a 3200G-re, mert akkor össze tudom szereltetni a gépet, nem nekem kell trükköznöm vele. Sok száz gépet összeraktam anno, de a CPU behelyezéstől valahogy mindig tartottam. Plusz megspórolnám a paszta árát :)

    Viccet félretéve a 3200G-vel előrehoznám a jövőre esedékes monitor és hangfal-vásárlást (a CPU+VGA pároson spórolt összegből) és azok ahelyett venném meg jövőre az erősebb procit és VGA-t.
    Ha van értelme.
    Ha nincs, akkor úgy lesz, ahogy Palfitom úr javasolta. Hülye lennék nem megfogadni egy Jedi lovag javaslatát :K

    Harmadjára csak leírom, mert eddig mindig elfelejtettem, bár nem sokat nyom a latba: nem tuningolnék.

  • Peterhappy

    őstag

    válasz Paxker315 #147978 üzenetére

    Köszönöm a tippet, megfontolandó, utánanézek az 580-asoknak is!
    Ha pedig tényleg ilyen egyszerű a szerelés, akkor bevállalom. Ez annyiból jó, hogy nem vagyok egy bolthoz kötve, össze tudom szedni több helyről az alkatrészeket (ahol több a garancia), és így élhet mégis a 3600-as vonal, nem kell bohóckodnom a 3200G-vel, csak akkor vásárolok, ha már vettem VGA-t.

    Bár azt még mindig nem tudom, nem járnék-e átmenetileg jobban ezzel a 3200G-vel :) Na lehet, hogy ezt pedig végül a monitorvásárlástól teszem függővé.

    Még egyszer köszönöm a segítségeteket :R

  • Peterhappy

    őstag

    Sziasztok,

    Elnézést kérek, hogyha mára sok lesz belőlem.

    Annyi történt, hogy az imént elcsábultunk egy 32" AOC Q3279VWFD8 monitorra, ami viszont FreeSync-es.

    Ennek tükrében is mehet az alábbi konfig, vagy akkor ez már kevés lesz?

    Alaplap: MSI B450M MORTAR MAX
    Processzor: AMD Ryzen 5 3200G
    Memória: CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16 KIT
    Merevlemez: TOSHIBA P300 3TB 3.5" 7200rpm 64MB SATA3
    SSD: Samsung 960 EVO 256GB M2 PCIe MZ-V6E250BW
    Ház: Kolink Citadel TG
    Táp: SEASONIC Focus Gold 450W
    Processzorhűtő: BE QUIET! Pure Rock
    Egyéb:
    - be quiet! Pure Wings 2 120mm
    - hűtőpaszta

    Elsősorban az átmeneti, Ryzen 3200G megoldásban gondolkodva, ha az esélytelen, akkor Ryzen 3600 + használt 6GB-s Ti1060 (vagy 4GB-s RX580).

    Előre is köszönöm a segítséget és elnézést a kavarásért, mentségemre váljék, a Feleségem kedvéért változtattam :B

  • Peterhappy

    őstag

    válasz SyMbioTe #148002 üzenetére

    Úgy lesz :K
    Ahogy olvasgattam este, áprilisban várható videókártya-áresés, akkor kap egy upgrade-t a gép.

    Nagyon köszönöm a segítségeteket :R

  • Peterhappy

    őstag

    válasz zfp #148029 üzenetére

    Hat hallod, ilyet se nagyon lattam meg, jo fej Szuleid vannak, le a kalappal elottuk :R

  • Peterhappy

    őstag

    válasz palfitom #148161 üzenetére

    Megjöttek a fizetések, ösztöndíjak :D

    Az elmúlt két nap beszereztem én is minden alkatrészt, tegnap este összeszereltem a gépet, első nekifutásra tökéletesnek tűnik minden, nagyon szépen köszönöm a segítségeteket! :R

    Ez lett végül:

    Alaplap: MSI B450M MORTAR MAX
    Processzor: Ryzen 3200G
    Memória: CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16 KIT
    Merevlemez: TOSHIBA P300 3TB 3.5" 7200rpm 64MB SATA3
    SSD: KINGSTON 500GB A2000 M.2 PCIe M.2 2280 SA2000M8/500G
    Ház: Kolink Citadel TG
    Táp: SEASONIC Focus Gold 550W
    Processzorhűtő: Arctic Esport 34 duo

    A proci tavasszal kap egy 3600-as upgrade-t és akkor érkezik videókártya is a gépbe.
    Processzorhűtőt azért változtattam, mert a Pure rock nem érkezett meg időben (igyekeztem minél kevesebb helyről beszerezni a cuccokat). Ezt kicsit elszúrtam, mert én hülye azt hittem, hogy azért van hozzá két venti, mert egy megy a procihűtőre és egy meg ajándék a házikóba :D így a Pure wings 2-t végül nem vettem meg, de azt majd beszerzem a napokban - vagy ha nem lesz gond a hűtéssel, akkor tavasszal, az upgrade során.

    [ Szerkesztve ]

  • Peterhappy

    őstag

    válasz palfitom #148174 üzenetére

    Köszönöm a tippet, akkor lehet, hogy mégis így lesz! Bár egyelőre nagyon alacsonynak tűnt így is a hőmérséklet, lehet hogy jó lesz így.

    [ Szerkesztve ]

  • Peterhappy

    őstag

    válasz palfitom #148177 üzenetére

    Igen :K
    Megnéztem tegnap este vagy öt cikket, öt videót és harminc képet, csak annyi eszem nem volt, hogy a gyártói oldalt megnézzem. Kicsit szét voltam már csusszanva estére, 11 után végeztem, akkor nekem már rég lövik a pizsit... :B

  • Peterhappy

    őstag

    válasz harambe93 #148190 üzenetére

    A létező legjobb indulattal írom, hogy ha egy misit rászánsz a gépre, akkor ne egy emag viszonteladótól szerezd be a Win10 kódot (kvázi kétes forrásból).
    Inkább tegyél mellé még pár ezer forintot és HA-n is találsz olyan eladót, aki új és használt (de garantáltan legális) licenszeket árul számlával, szerződéssel.

Új hozzászólás Aktív témák