Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • szabi0314

    csendes tag

    Sziasztok!
    Segítséget szeretnék kérni! Szeretnék venni egy igazán ütős kis számítógépet! Tehát össze kéne rakni egy konfigurációt! Én nem értek hozzá és nem is én raknám össze hanem egy ismerős informatikus! De a konfigot nekem kéne kitalálnom! A paraméterek ezek lennének: Fussa a nagyobb és legújabb játék címeket pl. Assassin's Creed Origins , GTA5 , Battlefield 1 , és hasonló kaliberű játékokat! 1680x1050 felbontásban
    Lehetőleg 200 000 Ft körül legyen +/- 10 000 még belefér!

    Ja és a story: Már egyszer vásároltunk egy gépet 182 ezer forintért! kb több mint egy féléve! De akkor egy ismerős boltból vettük és rábíztam az ottani informatikusra (elvileg ő is vágta az ilyen témát) hogy az ő belátása szerint rakja össze! Jó is volt egy darabig futott rajta minden! De aztán mindig volt vele valami baj,nyűg! Először mindig túlmelegedett és leállt aztán amikor ez megoldódott(tápcsere és plusz ventilátor) mindig lefagyott valamiért (kimerevedett a képernyő) Már kicserélt benne mindent újra telepítette a gépet! Az ő belátása szerint már megpróbált mindent de nem oldódott meg! Most döntött úgy hogy vissza veszik! Én meg akkor gondoltam bepróbálkozok megint egy másik gépel de most egy másik konfigurációval hát ha akkor nem lesz baj vele későbbiekben!
    A mostani konfigom(amit leakarok cserélni):
    CPU: AMD FX-6350 – 30.234 Ft
    Alaplap: ASRock 970 Pro3 R2.0 – 21.494 Ft
    GPU: Sapphire RX 470 4GB OC – 65.050 .
    Memória: Kingston 4GB DDR3 x 2 – 9.879 .- x 2 = 19.758 Ft
    Ház: HZC-CST 181 ház 450W tápegységgel – 9.119 Ft
    SSD: 120GB Kingston UV400 - 17.943 Ft
    HDD: 1TB Toshiba 7200 32MB SATA3 – 14.740 Ft
    ODD: LiteON CD/DVD/DVD-DL/DVDRAM író/olvasó – 4.397 Ft
    Összesen: 182.735. Ft

    A segítséget előre is köszönöm! :)

    [ Szerkesztve ]

  • szabi0314

    csendes tag

    válasz palfitom #129392 üzenetére

    Szia! Köszi a hasznos tanácsaidat! :)
    Így nézne ki akkor az új konfig! Örülnék ha átnéznéd és még segítenél egy kicsit a csiszolgatásban! :)

    CPU: Ryzen 5 1500X / 1600 (nem tudom az 1600-as kb. csak egy 5 ezresel drágább! De szerinted megéri? Sokkal jobb?)

    Alaplap: MSI B350 PC MATE (Ez az alaplap biztos kitudja használni a 3000-3200 mhz-s memóriákat? Tudom oda van írva az oldalra hogy igen de már olvastam olyat másik alaplapoknál hogy ugyan úgy oda volt írva hogy 3200 mhz támogatás és csak 2600 mhz támogatott valójában! )

    GPU: Sapphire RX 470 4GB OC

    Memória: Patriot Viper 4 8GB (2x4GB) DDR4 3000MHz PV48G300C6K (Itt csak annyit kérdeznék hogy mi az a "QVL-ről"? Meg hogy írtad hogy a "Samsung chipes memóriák jól mennek a platform alatt"! Akkor mondjuk egy Corsair Vengeance LPX 8GB (2x4GB) DDR4 3200MHz CMK8GX4M2B3200C16 ami szinte ugyan annyiba kerül de 3000 mhz helyet 3200 mhz-es nem menne olyan jól ezen a konfigon mint amit te ajánlottál vagy ez is tökéletes lenne?

    Táp: FSP Hydro 500W Bronze PPA5006401 (Itt egy teljesen másikat választottam de hasonló az ára és szerintem jobb! Vagy nem?)

    Ház: Zalman Z1 NEO (nem tudom szerinted jó? Nekem jónak tűnik!)

    SSD: 120GB Kingston UV400
    HDD: 1TB Toshiba 7200 32MB SATA3
    ODD: LiteON CD/DVD/DVD-DL/DVDRAM író/olvasó

  • szabi0314

    csendes tag

    válasz dugo_ #129408 üzenetére

    Köszönöm a válaszaidat! Akkor már csak egy utolsó kérdésem lenne! :)

    Ha a memóriának a Patriot Viper 4 8GB (2x4GB) DDR4 3000MHz PV48G300C6K választanám akkor ez biztos jó lenne szerinted az alaplaphoz? Elvileg szerepel az QVL listán de azért szeretném ha egy hozzá értő is még egyszer áldását adná rá!

    Ja és még változtattam egy kicsit a konfig ezen részén mert ár érték arányban jobbak lennének szerintem annál amik most vannak! És még olcsóbbak is! Szerinted jól gondolom?

    SSD: 120GB Kingston UV400 17.943 ft helyett inkább egy ADATA SU800 128GB ASU800SS-128GT-C 13.980 ft

    HDD: 1TB Toshiba 7200 32MB SATA3 14.740 ft helyett inkább egy Western Digital Caviar Blue 3.5" 1TB 64MB SATA3 WD10EZEX 11.450 ft

    Továbbiakban akkor maradnának a:

    CPU: Ryzen 5 1600 Hexa-Core 3.2GHz AM4 53 140 ft

    Alaplap: MSI B350 PC MATE 23 207 ft

    GPU: Sapphire RX 470 4GB OC 65 050 ft

    Memória: Patriot Viper 4 8GB (2x4GB) DDR4 3000MHz PV48G300C6K (ha azt mondod hogy jó) 34.889 ft

    Táp: FSP Hydro 500W Bronze PPA5006401 15 900 ft

    Ház: Zalman Z1 NEO 10 671 ft

    LiteON CD/DVD/DVD-DL/DVDRAM író/olvasó 4 397 ft

    Összesen: 232.684 ft

    Igaz több mint 200 k de szerintem megéri az a + 30 k! Ugye?

  • szabi0314

    csendes tag

    válasz dugo_ #129411 üzenetére

    Persze a 2933MHz bőven elég lesz nekem szerintem! :) De akkor amúgy minden más stimmel szerinted? Jó lesz így a konfig ahogy most van?

  • szabi0314

    csendes tag

    Sziasztok! Azt szeretném kérdezni hogy a MSI B350 PC MATE vagy a MSI B350M GAMING PRO Alaplap jobb egy gamer számítógéphez?
    Itt a konfig amihez használnám:
    CPU: Ryzen 5 1600 Hexa-Core 3.2GHz AM4
    VGA: Sapphire RX 470 4GB OC
    RAM: Patriot Viper 4 8GB (2x4GB) DDR4 3000MHz PV48G300C6K (még lehet rajta változtatni alaplaptól függően)
    Ház: Zalman Z1 NEO
    TÁP: FSP Hydro 500W Bronze PPA5006401
    SSD: ADATA SU800 128GB ASU800SS-128GT-C

    Az MSI B350M GAMING PRO ról már olvastam rossz véleményt! A MSI B350 PC MATE ról viszont még nem csak dicséretet! Meg a MSI B350M GAMING PRO mATX méretű a MSI B350 PC MATE meg ATX!(Erről annyit tudok hogy az ATX nagyobb de nem tudom hogy ezzel most sokkal jobb lenne e!) De viszont a MSI B350M GAMING PRO nevében már benne is van hogy GAMING akkor én laikus létemre gondolom lehet hogy jobb lenne játékra mert vannak benne olyan pluszok vagy ilyesmi! (mert ugye játékra használnám legfőképp meg interneten való szőrfőzésre!) De ha esetleg hibás a széria vagy gagyi akkor lehet nem érdemes ezt választani! Ebben kérnék egy kis segítséget/útmutatást!

    A segítséget előre is köszönöm! :)

  • szabi0314

    csendes tag

    Üdvözlet!
    Nekem már van egy gépem.

    Konfigom:
    Alaplap: MSI Z370 TOMAHAWK
    CPU: INTEL CORE I5-8600K 3.6 GHZ
    Hűtő: ARCTIC COOLING FREEZER 33
    VGA: GIGABYTE AORUS GeForce GTX 1080 Ti Xtreme Edition 11GB
    RAM: KINGSTON HYPERX DDR4 16GB 3000MHZ CL15 DIMM (KIT OF 2) PREDATOR
    Tápegység: Seasonic FOCUS Plus 550W Gold
    SSD: ADATA SU800 128 GB M.2
    HDD: 2TB TOSHIBA P300 7200 64MB SATA3
    Ház: ZALMAN Z9 U3

    Az lenne a kérdésem hogy vajon miért lehet az hogy néha (olyan 5-10 percenként) FPS droppolnak a játékok ezzel a konfigal? Ja és ha maximumra állítom a grafikai beállításokat általában az FPS szám nem is éri el a stabil 60 FPS-t. És az benne a pláne hogy nem is kell a legújabb leg erőforrás igényesebb játékokra gondolni mert pl egy AC Odyssey -val is ezt csinálja. (az fps laggok a legidegesítőbbek) Szerintem ez egy elég ütős gép aminek nem kéne ilyet csinálnia... vagy rosszul gondolom? Lehet már érdemes lenne cserélni valamilyen alkatrészt benne hogy ne csinálja ezt? Ha igen mit mire?
    Egyenlőre csak egy sima FHD -és monitort használok.

    A tanácsokat és segítséget előre is köszönöm. ;)

    U.I: Nem a melegedés áll a droppok háterében szerintem mert amikor elindítom a játékot rögtön ezt csinálja úgy hogy még nincs is ideje rendesen bemelegednie a gépnek...

  • szabi0314

    csendes tag

    válasz palfitom #155720 üzenetére

    Köszönöm a gyors választ!
    Az a helyzet hogy azért annyira nem vagyok jártas ilyen területen ezért elmagyaráznád nekem hogy hogy tudom megállapítani azt hogy tuningolva van e a proci vagy nincs? És ha nincs akkor hogy tudom megpróbálni "all-core 4,5 - 4,8 GHz-en használni" ? Annyit tudtam megalapítani hogy a cpu olyan 4,07 GHz-en van (ha fut játék ha nem) Az MSI GamingApp programal a cpu gaming módra van állítva azt hiszem. Játék futtatása közben a cpu 100% kihasználtságon van míg a vga csak olyan 47%-on. Ha erdőben vagyok akkor olyan 55 fps körül van de ha már városba megyek akkor 45 körül... (plusz közben néha fps dropp ugye)
    És jól értem akkor hogy meglehetne valahogy oldani ezt a problémát elvileg úgy hogy nem kell semmit újabbra lecserélnem? (mert az nagyon jó lenne xd)

  • szabi0314

    csendes tag

    válasz palfitom #155736 üzenetére

    Értem. Durva hogy már i7 kell. Mert valami olyasmiket olvastam hogy az i7 és felette lévő társai még leginkább a munkához kell és a játékokhoz inkább az i3 nagyobb felbontáson meg i5 bőven elég. És ami most van a gépemben i5 8600k elvileg elméletben nem kéne valami gyenge procinak lennie. Nem? De ha ez a megoldás akkor mindenképp beinvesztálok majd egy i7-es procira.
    Csak kíváncsiságból hogy mi lenne az a bonyolultabb megoldás ami már alaplap-cserével járna?
    Egyenlőre amíg nem veszek egy újat kipróbálnám azt a tuningolást hogy hátha legalább az fps droppok megszűnnének. Csak az a baj hogy fogalmam sincs hogy kell ilyet csinálni és nem is tudom hogy merjek e belefogni semmi tapasztalat nélkül... :/

  • szabi0314

    csendes tag

    válasz palfitom #155763 üzenetére

    Nem olyan régen olvastam azt xd 2019-es a cikk és a rendszerigény nevű oldal tette közé.
    Idézek belőle:
    „...nagy változáson ment át az Core széria, gyakorlatilag minden eddigi hagyományát felrúgta az Intel, mely leginkább az AMD Ryzen architektúra megjelenésének köszönhető. Emiatt játékra már az i3, i5 sorozat is bőségesen megteszi, míg az i7, illetve i9 komolyabb munkára ajánlott..."
    De most már én is látom hogy árnyékoltabb ez a dolog.

    A tuningoláshoz sajnos nem tudok segítséget kérni mert nincs ilyen ismerősöm aki ilyen szinten értene hozzá :/ Ja és egy komolyabb procira amúgy milyen hűtés lenne ajánlatos? (Amit mondjuk talán egyedül is feltudnék rakni xd )

    Igen én is ezt furcsálltam hogy nem csak a legújabb és legnagyobb erőforrásigényű játékoknál csinálja ezt hanem egy olyan kategóriával is amit úgy gondoltam hogy még bőven vígan kéne vinnie maxon 60 fps felett (de akkor ez az érzésem be is bizonyosodott ugye azon a videón amit linkeltél) Szóval lehet hogy tényleg nem stimmel valami a géppel...

    És te mit ajánlasz milyen szakembertől kérjek segítséget aki talán többet kitudna hozni belőle? Meg hogy megy ez? Be viszem egy ilyen számítógép szervizbe hogy nézzenek rá és otthagyom? Mi a garancia hogy akár nem cserlének ki benne valami hardvert valami rosszabbra?
    Bocsánat a sok kérdésért. És köszönöm az eddigi segítséget is :R

  • szabi0314

    csendes tag

    Üdvözletem! Egy kis segítséget kérnék a leendő gépem összeállításában.

    1. Mire fogod használni a gépet? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok?
    Játékra egyáltalán nem lenne használva. Inkább irodai munkára,böngészés, max filmnézésre.

    2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
    Nincs ilyen alkatrész.

    3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
    Gépházra és annak tartalmára.

    4. Mennyi a kereted rá?
    kb. 300k +/- De ebből lehetőleg a legjobbat/leggyorsabbat, legidőtállóbb gépet szeretném kihozni ami kielégíti azt a felhasználási területet amit használok ami az irodai munka, filmnézés, interneten való egyszerre sok új megnyitott lapból álló böngészés.

    5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat?
    Még nincs meg a monitorom de valószínűleg egy FHD 60 Hz -es lesz.

    Nem vagyok még annyira jártas ebben a világban de mintha úgy venném le hogy az én felhasználási területemre nem is feltétlenül kellene külön dedikált videokártya mert vannak olyan cpu-k amik rendelkeznek integrált videokártyával. Ezt jól tudom? Nekem vajon egy ilyen integrált kártyával rendelkező cpu is elegendő lenne? (Feleslegesen nem szívesen vennék egy drága gpu-t bele ha nem kell meg nem is használnám ki sose)

    A segítséget előre is köszönöm. :)

  • szabi0314

    csendes tag

    Üdvözletem!
    Összeállítottam magamnak egy konfigot és kíváncsi vagyok a véleményetekre hogy ez így jó e arra a felhasználási területre amire én szeretném használni.
    Ezt elsősorban egy szerver gépnek szeretném használni ami nálam annyit tesz hogy állandóan be lenne kapcsolva 0-24 ben hogy bármikor rátudjak én és mások is kapcsolódni távoliasztalon. Egyébként meg munkához tehát egyéb könyvelő programok futtatására és interneten való böngészéshez + adatok tárolására lenne használva. A lényeg hogy nagyon gyors legyen a gép és mindent simán zökkenőmentesen tudjon csinálni a nap 24 órájában. (Nem lenne ugyan állandóan használva de bármikor elérhetőnek kéne lennie távolról is)

    A konfig amit laikusan összeállítottam:

    cpu: AMD Ryzen 5 3400G
    alaplap: MSI B450-A PRO MAX
    táp: CHIEFTEC Smart 500W (gold 80+ os)
    ram: G.SKILL Aegis 16GB (2x8GB) DDR4
    ssd: Samsung 970 EVO Plus 250GB
    hdd: Seagate BarraCuda Compute 2TB
    ház: SilentiumPC Signum SG1

    Videókártyát nem néztem bele mert direkt olyan cpu-t választottam ami elvileg rendelkezik vele. Bár az igaz hogy nem tudom hogy az milyen erős... De gondolom az én felhasználási területemnek csak nem kell valami hű de erős vga...

    Ha maradna ez a konfig akkor a vége így 201 000 ft lenne. Ami nekem árban még megfelelő lenne. Bár nem tudom lehetne ezt olcsóban is kivitelezni úgy hogy megfeleljen minden elvárásomnak? Nem igazán tudom hogy milyen követelményei vannak egy ilyen szerver gép szerűségnek...

    Köszönöm előre is a segítséget!

  • szabi0314

    csendes tag

    válasz palfitom #163722 üzenetére

    Értem. Akkor inkább ezt az inteles verziót választom ha azt mondod hogy nekem az jobb lenne...
    Zalman M3 helyet inkább egy Zalman M3 Plust házat választanék mert ha jól látom ahhoz 4 db venti jár a 2 helyet de nem olyan sokkal drágább.
    Az lenne a kérdésem hogy ha már így inteles lesz a gép akkor nem kellene külön egy cpu hűtő is? Úgy tudom hogy az intel cpunál szinte mindig szokás venni egy külön hűtést is mert szart sem ér a gyárija az amd gyári hűtőjével szemben. Vagy az én felhasználásomhoz felesleges egy külön hűtés?
    Meg ennél az ssd nél nem kéne egy jobb? Vagy amit írtál az is elég gyors lenne?
    Meg még az lenne a kérdésem hogy ha az iPon-nál rendelem meg az alkatrészeket akkor össze is rakják a gépet nekem? És ha igen akkor ezért kell e fizetni és ha igen akkor mennyit? Bocsi a sok kérdésért... 😅

  • szabi0314

    csendes tag

    válasz SyMbioTe #163734 üzenetére

    Értem. Köszönöm a választ tőled is. :) Innentől akkor mindkettőtöknek írok tovább. Tehát palfitomnak és neked is.
    Szóval akkor ha jól értem még a cpu nak sem kéne egy jobb hűtés és elég lesz a gyári is ha nem zavar a hangja? Mert amúgy a gép menni fog 0-24 ben állandóan megállás nélkül mert egy szervergép lesz és ezért gondoltam a háznál meg a cpunál is hogy azért talán kell neki a jobb hűtés... De ha ti mondjátok hogy nem szükséges én elhiszem nektek 😃

    [ Szerkesztve ]

  • szabi0314

    csendes tag

    válasz palfitom #163739 üzenetére

    Ahan. Értem és köszönöm a segítéséget mindkettőtöknek. Aztán úgy gondoltam hogy az i3 helyet inkább azt az i5-10400 cpu -t fogom választani mert még belefér a keretbe de csak jobb gondolom ha az időtállóságot nézzük. És gondolom akkor annak is elegendő lesz a gyári hűtője nekem... A hangja amúgy nem annyira szignifikáns mert egy irodában lesz majd a gép.

Új hozzászólás Aktív témák