Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Flävius

    újonc

    Sziasztok!

    Mire fogod használni a gépet?
    Egy könnyed középkategóriás gamer gép lenne a cél. Nem kell fussanak rajta a jövőhónapban kidobott játékok. Könnyed kis old school bf3, csgo, wow.

    Milyen alkatrészekkel rendelkezel most?
    Egér, billentyűzet, monitor és egy SATA-s HDD amit meghagynék hátha passzol majd az alaplapba.

    Milyen alkatrészekre van szükséged?

    Processzor: AMD X4 FX-4300. Ismerős ajánlásával. Nektek mi a véleményetek róla?

    Videókártya: GIGABYTE Radeon HD 7750 OC 1GB GDDR5. Úgyszintén ismerős ajánlás.

    Alaplap: ---- Teljes mértékben odabízom.

    RAM:: ---- Ezt is odabíznám.

    Tápegység:: ---- Szintúgy.

    Mennyi a kereted rá?
    Igazság szerint fix keretet nem akarok szabni a dolognak. Ami kell bele hogy ne füstöljön ki nekem 1-2 év múlva az meg lesz véve bele. Ha nem is egyszerre de benne lesz. Meg lehet a részeket egyenként is venni, nem kérnek enni.

    Mekkora a monitorod natív felbontása? Milyen felbontáson játszol?
    A jelenlegi felbontás 1280x1024.

    Előre is köszönöm a válaszokat és tanácsokat! :R :)

  • Flävius

    újonc

    válasz dannyl #97332 üzenetére

    Igazad van, erre még nem is gondoltam! Megnézegettem a setupot amit írtál és egy kérdésem lenne.
    Ez a proci ehhez a videókártyához nem kevés? Nem hiszem hogy ki tudnám használni teljes mértékben a videókártyát. Esetleg valami más 4 magos procit tudsz ajánlani? i5 és quadcore között van e más ami ár/érték arányban jó lenne?
    Ha nem lenne semmi értelmes akkor esetleg socket 775 alaplappal (ddr3 ram foglalattal) intel quadcore-t tudsz e? Abból is 9xxx szériát. Mert ugye az alaplaphoz amit belinkeltél tudnék venni "bővítés" képpen egy i5-öt de az már 50-től indúl, ami meg már súlyos nekem. Mondjuk azzal olyan gépet csapnék össze ami kielégítené minden igényemet a játékokkal szemben.
    Hát ha mindenképp kell mondanom egy keretet akkor olyan 60-70 lenne erre a hónapra, szóval ha 70 alatt lenne akkor azt meg tudom venni rögtön, ha nem akkor max még egy hónapot szánnék rá.

    [ Szerkesztve ]

  • Flävius

    újonc

    válasz membrandj #97340 üzenetére

    Szerencsére én megragadtam ezeknél az "old school" játékoknál, így lehetséges hogy a konfig amit összeraktál nekem, most kicsit felesleges lenne, kihasználatlan. Viszont egy olyan kérdésem lenne hogy a g3220-ről azt mondják fórumokon hogy csak 1333Mhz- ig támogat, ellentétben a g3420-al amit sokan ajánlanak mert 1600-as memóriákat is támogat. Erről valami vélemény?

  • Flävius

    újonc

    Sziasztok!
    Tudnátok ajánlani egy laikus számára egy kezdő "gamer" laptopot? Tudom hogy ez asztali pc topic de hátha van itt egy két ember aki otthon van a laposok terén is. Számomra fő a mobilitás. Amennyire utána olvasgattam a dolgoknak, sehol sem ajánlanak U-s processzort, i5 alatt szintúgy nem ajánlják a vételt. Nem egy atomerőművet szeretnék venni, mégis aggaszt kissé a hűtés probléma. Sokan mondták hogy egyetlen egy nagy hátránya a gamer laptopoknak hogy nem tudják megoldani a hőelvezetést. A keret olyan 150-170 körül mozog, akár használtat bevállalok.
    Válaszotokat előre is köszönöm szépen! :)

Új hozzászólás Aktív témák