Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zsulil

    újonc

    Sziasztok!

    Adott egy konfig és pár kérdés :)

    LAP: ASROCK B85M
    CPU: INTEL Core i5-4440 3.10GHz 1150 BOX
    RAM: KINGSTON 8GB HyperX FURY DDR3 1600MHz CL10 KIT HX316C10FK2/8
    VGA: Gigabyte R9 270 GV-R927OC-2GD 2GB GDDR5 PCIExpress
    HDD: WD 1TB Caviar Blue 7200rpm 64MB SATA3 WD10EZEX
    TAP: Chieftec 500W tápegység (CTG-500-80P)
    Ház:

    Nem vagyon nagy számítógép guru, ezért a fenti konfiggal felmerült pár kérdésem

    1. a videókártyára hallottam állítólagos panaszt, sokan visszaviszik, gyakran cserés, stb. - erről tudtok valamit?
    2. ajánlották h a memóriát inkább 2x4-ben vegyem meg, jobb elosztás stb. okot mondtak....
    3. utána néztem az alaplap csatiknak, de végül totál zavarodás.....hány ventit tudok rákötni? akár usb-en is lehet azokat? a kérdés azért merült fel mert így még nem tudtam házat választani, a kínálat meg nem kicsi
    4. egyben a kérdésem a házakkal kapcsolatban, ha pl gondolkodok egy 10-12K összegben (Cooler Master N300) az mennyira jó minőségű? vagy tegyek hozzá még valamennyit és biztosabb, hogy nem spóroltak az anyagon? (Bitfenix, Zalman,stb.)
    5. és végül utolsó kérdés, milyen optikai meghajtót javasolnátok, semmi extrára nem gondolok...

    Köszönöm előre is!

  • zsulil

    újonc

    Sziasztok!

    Kis segítséget kérnék. Új gépet szeretnék összerakni.
    Cél: játékra
    Keret: 250-300e

    Nekem most legnagyobb gondot az alaplap/proci/videókártya trió okozza. A célom, hogy "nyálcsorgatás" kategóriában menjenek a játékok, nyilván itt a videókártya a hunyó, de tapasztalat nélkül nem tudom mi "bírja" el ezt az igényem.

    Amit eddig összeírtam:

    RAM: 16 GB DDR3 SDRAM 1600 MHz Kingston HyperX Fury CL10 Blue kit (2x8GB)
    vagy
    16 GB DDR3 SDRAM 1866 MHz Kingston HyperX Fury CL10 Blue (2x8GB)
    - tanács alapján, nem tudom elég lenne egy 2x4GB is vagy jövőre nézve nagyobbat válasszak?

    SSD: 120 GB Kingston SSDNow V300 SSD (2,5", SATA3)
    vagy
    120 GB Kingston HyperX Fury SSD (2,5", SATA3)
    - itt megint tanács alapján, kb nagy különbséget laikusként nem találtam a neten...

    HDD: WD 1TB Caviar Blue 7200rpm 64MB SATA3 WD10EZEX
    TÁP: Chieftec 500W tápegység (CTG-500-80P)
    - persze ez függ a végeredménytől, talátam egy ilyen oldalt ahol kidobja a végeredményt, nem tudod mennyire "hatásos" - http://www.extreme.outervision.com/psucalculatorlite.jsp
    DVDR: Samsung SH-224DB/BEBE fekete OEM DVD író
    HÁZ: Zalman Z9 Plus

    Ami nagyon homály...

    VGA: Gigabyte R9 270 GV-R927OC-2GD 2GB GDDR5 PCIExpress
    - most már inkább azt hallom érdemesebb lenne 4GB-ban gondolkodni...

    CPU: i5-xxxx vagy még i7-xxxx

    - itt megint nem tudom mi a mende monda, hogy egy felsőbb kategóriás i5 és egy alsóbb kategóriás i7 között nincs különbség, de ahogy néztem az i5 megfelelne amire nekem kell, tuningot nem akarok, csak bírja a tempót - ha innen ajánlotok mennyire érdemes a gyári hűtőnél maradni? ismerősöm 1 éve azzal használja ő nem tapasztalt semmi hő/zaj problémát, de a fórumokon ennek akad ellenpéldája is? ha hűtő kellene, milyen típusú (és elférek a házban vele, plusz a ram-ok?

    Alaplap: H97/Z97 - ez nekem totál homály, hogy a ház 4 ventije menjen és minden csatlakozó amire
    szükségem van legyen, stb stb...már annyit átnéztem, hogy totál belekavarodtam, mennyire kell ez "gamer" legyen?

    Válaszotok előre is köszönöm!

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák