Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tatus88

    csendes tag

    Sziasztok,

    Új számítógépet szeretnék vásárolni de rég nem foglalkoztam hardveres témával úgyhogy egy konfigot legyetek szívesek összedobni nekem.

    1. A Gépet játékra szeretném felhasználni, esetleg 3D tervező programokhoz.

    2. Komplett gépet szeretnék, perifériák megvannak.

    3. A keretem a gépre kb 100-120k.

    4. A monitorom egy SyncMaster E2220, a netív felbontása 1680x1050

    A segítséget előre is köszönöm.

  • Tatus88

    csendes tag

    Sziasztok,

    Alább bemásolom a konfigot amit itt kaptam. Lenne egy-két dolog amire rákérdeznék és amiért ismerősök aggódnak, lehet elfogultak márkák iránt ezért gondoltam rákérdezek.

    -------------------------------
    Fiz. 4 magos AMD cpu és GTX 650Ti nVidia kari játékokhoz és tervezéshez
    + 8GB RAM:

    LAP: ASRock FM2A75M-DGS usb3 sata3 DVI Dsub ~ 16k
    CPU: AMD Athlon II X4 750K (3400Mhz FM2 Piledriver) BOX ~ 20k
    RAM: Kingmax DDR3 1600MHz / 8gb kit ~ 9k
    HDD: HITACHI 500GB 7K1000.C 7200rpm 16MB SATA2 ~ 13k
    VGA: GIGABYTE GV-N65TOC-1GI GTX650Ti 1GB GDDR5 PCIE ~ 39k
    ODD: Asus DRW-24B5ST SATA Fekete ~ 5k
    TÁP: FSP 400W 12cm FSP400 APN ~ 9k
    HÁZ: Sharkoon Vaya ~ 8k
    Gar: 2-3év, Készítette ShellK. / össz: ~ 119k

    ------------------------

    Alaplap: ASRock nem megbízható csak bajom lessz vele, mindenképp gigabyte!
    - Tényleg jobb vagy játékra ASRock? Kicsit drágább de megéri? Nem tudom hogy áll a gyártók közti harc.

    TÁP: Tudom hogy a rossz táp magával viheti az egész gépet ha baj van.
    - Eddig chieftech tápjaim voltak. FSP tápról mit lehet tudni? Érdemes-e egy pár ezer forinttal drágább tápra beruházni? Ez a táp konkrétan megbízható, ne aggódjak miatta?

    Volt még egy AMD vs Intel kérdés is de nekem mindig AMD volt. Általában 4-5 évig használok egy gépet és addig sose volt gond és úgy tudom játékra jobb is. DE azért itt is jelezzétek ha jobban járok intellel.

    Remélem jó helyen kérdezem, gondoltam itt hozzá értőbb emberek vannak. Én évek óta nem követem dolgokat. Előre is köszönöm a válaszokat. :)

  • Tatus88

    csendes tag

    Sziasztok,

    Itt kértem már korábban egy konfig ajánlót játékra. Azóta kicsit tovább gondoltam, meg a keret összeg is változik.

    Jelenleg így néz ki:

    LAP: ASRock FM2A75 PRO-4M
    CPU: AMD Athlon II X4 750K
    RAM: Kingmax DDR3 1600MHz 8GB kit
    HDD: SEAGATE 1000GB 7200rpm 32MB SATA2
    VGA: GIGABYTE GV-N65TOC-2GI GTX650Ti 2GB GDDR5
    ODD: Asus DRW-24B5ST SATA Fekete
    TÁP: FSP 400W 12cm FSP400 APN
    HÁZ: Sharkoon Vaya

    Rendben van ez így, kiegyensúlyozottnak tűnik? Elég a táp? Érdemes esetleg valamiből erősebbet, jobb minőséget venni hogy ne legyen vele baj később? Egy kb 10-20ezer forinttal drágább konfig beleférhet ha szerintetek megérné.

    Várom és előre köszönöm is az észrevételeket.

  • Tatus88

    csendes tag

    Sziasztok.

    Összeállt a játékra szánt konfigom a segítségetekkel.

    LAP: ASRock Fm2A75 PRO-4M
    CPU: AMD Athlon II X4 750K
    RAM: Kingmax DDR3 1333MHz 8GB kit
    HDD: SEAGATE 1000GB 7200rpm 32MB SATA2
    VGA: ASUS HD7850 2GB GDDR5 PCIE
    ODD: Asus DRW-24B5ST SATA Fekete
    TÁP: FSP 400W 12cm FSP400 APN
    HÁZ: Sharkoon Vaya

    Pár napon belül rendelném meg az Ipontól erre kiderült hogy nem elérhető az ajánlott táp.
    Mit ajánlanátok alternatívaként? Valami hasonló árú táp kéne ami elbírja a konfigot és megbízható.

  • Tatus88

    csendes tag

    válasz tikshow #27944 üzenetére

    Köszi ez egy elég szimpatikus táp és az ára sem vészes.

    Ennek akkor minden csatlakozója megvan ami kell nekem és elég hosszúak is hogy elérjenek mindenhova?
    Alsó tápos a ház és sokat hallom hogy nem elég a kábelek hossza. Nehogy pórul járjak. :D

  • Tatus88

    csendes tag

    Sziasztok,

    Szeretném a segítségeteket kérni egy új asztali számítógép összeállításában.
    Az első hozzászólásból ki indulva akkor pontokba szedve írom:

    1. - A gép játékra lenne használva

    2. - Teljesen új gép lenne, csak a monitorom maradna meg ha egy mód van rá.

    3. - Ezekre az alkatrészekre lenne szükség:
    alaplap, processzor, videokártya, Memória, ház, TÁP, HDD, CD író + billentyűzet/egér

    4. - Jelenleg 140.000 forint van a projektre.

    5. - A monitor egy ASUS VW 195U, ha minden igaz 1440x900as natív felbontás.
    - A natív felbontásban bevallom nem vagyok biztos, egy barátomnak lesz a gép és tőle van az infó.
    - Javasolnátok esetleg arra is egy cserét vagy azért elmegy még egy darabig? :)

    Most szögezném le hogy bár teljesen hozzá nem értő barátom engem kért meg a konfig összeállításában én már pár évvel le vagyok maradva a témában. Ugyanakkor szeretnék segíteni neki ezért fordultam profikhoz. :)

    Minden segítséget és javaslatot előre is nagyon szépen köszönök.

  • Tatus88

    csendes tag

    válasz Zsivaagoo #63913 üzenetére

    Nincs szerelem, ennyire nem kötném meg a kezetek. Gondolom nálam jobban tudjátok hogy melyik gyártótól mit érdemes/szabad megvenni.
    Én személy szerint voltam már elégedett AMD és Intel verzióval is, a videokártya meg aztán pláne semleges.

  • Tatus88

    csendes tag

    Sziasztok,

    Egy havernak állítok össze egy konfigot.
    A keret max 150.000 Ft. Játékra használná.

    Az Ipon-tól rendelném. Ezt állítottam össze:

    Alaplap: GIGABYTE GA-F2A88XM-HD3 1 db 14.808 Ft
    Processzor: AMD Athlon II X4 750K 3.40GHz FM2 BOX 1 db 19.354 Ft
    Memória: KINGSTON 4GB HyperX Blu DDR3 1600MHz CL9 KHX1600C9D3B1/4G 2 db 22.936 Ft
    Videókártya: GIGABYTE GV-N660WF2-2GD GTX660 2GB GDDR5 PCIE + Daylight 1 db 45.344 Ft
    Merevlemez: WD 1TB Caviar Blue 7200rpm 64MB SATA3 WD10EZEX 1 db 15.380 Ft
    Dvd író: SAMSUNG SH-224DB/BEBE fekete OEM 1 db 4.597 Ft
    Haz: COOLERMASTER FOR-500-KKN1 Force 500 1 db 10.973 Ft
    Tapegység : CHIEFTEC iArena 450W GPA-450S8 1 db 8.687 Ft
    Huto: COOLERMASTER Hyper 103 RR-H103-22PB-R1 1 db 6.680 Ft

    ------

    Szeretnék 1-2 hozzáértőbbtől véleményt a konfigrol.
    Mennyire van egyensúlyban? Valamiből érdemesebb lenne erősebbet, míg máshol gyengébbet venni?
    Táp elég lesz ehhez a géphez, illetve minden összepasszol?

    Előre is köszönöm a segítséget.

  • Tatus88

    csendes tag

    1. Mire fogod használni a gépet?
    Főleg játék

    2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel most?
    Semmi, (illetve egér billentyűzet van, ha idevesszük)

    3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
    Komplett gép és monitor

    4. Mennyi a kereted rá?
    200-250e Ft, + monitor

    5. Mekkora a monitorod natív felbontása? Milyen felbontáson játszol?
    Nincs Monitorom, HDban játszok jelenleg.

    A monitornak utána járhatok, ha itt nem foglalkoztok vele nem gond.

  • Tatus88

    csendes tag

    Sziasztok,

    A héten rendelem a gépem, előtte legyetek szívesek nézzetek rá.

    ----------------------------------------------------------------------------
    A kérésem játékra használt gép volt, kb 250es kerettel(+monitor), de ha érdemes most valamiből kicsit nagyobbat venni szorítok még rá.
    A célom Witcher 3 magas felé hajló minőségben lenne, esetleg jövőre az Oculus riftre alkalmas gép.
    Utóbbihoz úgy néztem nem lesz elég. Az GTX 970et igényelne, de az már elég drága...pláne gondolom ahhoz illő procival. (A fenének nincs gtx 960 Ti?)
    ----------------------------------------------------------------------------

    Alaplap ASROCK H97M Pro4 1 db 25.047 Ft
    Processzor INTEL Core i5-4590 3.30GHz 1150 BOX 1 db 60.748 Ft
    Memória HyperX 8GB FURY DDR3 1866MHz CL10 KIT HX318C10FK2/8 1 db 17.431 Ft
    Videókártya ASUS STRIX-GTX960-DC2-2GD5 GTX960 2GB GDDR5 PCIE 1 db 69.607 Ft
    Merevlemez WD Blue 1TB 7200rpm 64MB SATA3 WD10EZEX 1 db 16.006 Ft
    Ssd HyperX 120GB FURY SATA3 2,5" SHFS37A/120G 1 db 18.353 Ft
    Dvd író SAMSUNG SH-224DB/BEBE fekete OEM 1 db 4.585 Ft
    Haz INWIN BR661 Dragon Slayer ! 1 db 19.738 Ft
    Tapegység CHIEFTEC CTG-550-80P 550W BOX 1 db 18.287 Ft
    Monitor DELL P2314H 1 db 61.333 Ft

    Véleményezzétek mit változtatnátok esetleg, mi nem jó.
    - A tápot nem itt ajánlottátok, FSP-t ajánlottatok, de arról nagyon lebeszélnek...hagyhatom magam, jó ez is?

    - Érdemes lehet 4 GB verzió a GTX 960 ból? KB 10e forint a különbség.

    - Ház hűtése jó, elférek benne? Esetleg ajánlhatnátok párat amibe elférnek az alkatrészek.

    Előre is köszönöm az időtöket.

  • Tatus88

    csendes tag

    válasz dannyl #94330 üzenetére

    Köszönöm a választ. A táp kérdés mindig nehéz számomra, át is tettem a tápegységes topicba. :)

    VGA: Használtam nem szeretnék venni, mind1 miért. Akkor már inkább majd eladom a 960at egy év múlva még garanciával és ráköltök egy erősebb VGAra. Az nem járható?
    Tudom nem feltétlen logikus, lehet kapni még garanciás kártyákat...de nem értek annyira hozzá hogy megtudjam állapítani mennyire van széthajtva a kártya amit veszek, inkább biztonságra játszom.
    +10 ezrem lehet vga-ra...de a kérdés hogy megéri-e? 2-3 FPSről beszélünk vagy 10-12?

    Más hozzáfűzés a gépről? Ha a házat váltanom kell, bármely microATX-ben elfér minden?

  • Tatus88

    csendes tag

    válasz dannyl #94340 üzenetére

    Igen sikerült még jobban, köszönöm. :)

    A táp úgy néz ki Fsp raider 550 lesz. Nektek jobban hiszek, csak ezzel foglalkoztok.

    A kérdés az, ha nagy levegőt veszek vehetek GTX 970et abba a konfigba? kihajtja a környezet?
    Akár most, akár később. (vajon megéri a dupla árát a teljesítmény 960hoz képest?)

    Esetleg még azt tudom elképzelni hogy GTX 970, cserébe elhagyom most az SSD-t és nem a Dell monitort veszem hanem egy olcsóbb IPS LG-t.
    Ezzel az a bajom hogy ez a Dell egy olyan monitor ami sok éven át megfelelhet, túlélhet három videókari váltást is. :) Ti mit tennétek?

  • Tatus88

    csendes tag

    Sziasztok,

    Segítségeteket kérném. Az alábbi konfigot modernizálnám/illetve cserélném szerintem.
    Nem tudom mennyire használható fel bármi.

    Alaplap: Gigabyte M56S-S3 nForce560 Socket AM2 ATX
    Cpu: AMD Athlon X2 5200+ dualcore-64bit Am2
    Cpu-cooler: AMD cooler és hűtőborda
    Ram: 2Gb DDRII ram, Kingmax 800MHz
    Hdd: 320Gb Samsung Sata
    Hdd: 500Gb Samsung Sata
    Vga vez.: nVidia GeForce 8600 512Mb –dualdvi/tvhd
    Ház: Asus fekete-ezüst TAP FSP 400W FSP400-60GLN Active PFC
    Táp: Chieftec GPS 400AA-101A

    Ez egy 7 éves konfig, még "megy" de a CPU sosem volt szétszedve, pasztázva, csak a por lett kifújva.
    Ennek tudom be hogy most a nagy melegben negyed óra után újraindul. (hűvös napokok működik)
    -------------------------------------------------------------------

    1. Mire fogod használni a gépet?
    Film, netezés, játék (nem mai, kb 5 éves játékok pl Sims 3 ez se feltétlen maxon)

    2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel most?
    fentebb leírva, ha tudtok használni belőle bármit, illetve Bill, egér. monitor van.

    3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
    komplett gép, minden ami a gépházban van

    4. Mennyi a kereted rá?

    Nincs keret, de van már komoly játék gép itthon.
    Ez anyukámnak egy minimalista kis "simsezős" gép lenne. Nem fordítanánk rá többet mint feltétlen szükséges.

    5. Mekkora a monitorod natív felbontása? Milyen felbontáson játszol?

    1620x1080

    Előre is köszönöm a segítséget.

  • Tatus88

    csendes tag

    Szevasztok,

    1. Mire fogod használni a gépet?
    -Játék, általános felhasználás. A 60 éves anyukámnak lesz, netezik és Sims-ezik. Épp tönkrement 10 éves gépet cserélnénk. A cél Sims 4 futtatása, semmit több.
    2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
    Sata II. HDD van. Egy SSD-t szeretnék oprendszernek.
    3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
    -Gépházra és annak tartalmára, monitor, billentyűzet, egér van.
    4. Mennyi a kereted rá?
    120k
    5. Mekkora a monitorod natív felbontása? Milyen felbontáson játszol? Milyen csatlakozók vannak rajta?
    Monitor felbontása 1920x1080, VGA csati
    +1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél?
    Inkább intel/Nvidia, de hallgatok a jó szóra.

    Mint fentebb írtam egy 120GB SSD kellene, kb a legkisebb I3as, Pentium proci, VGA-ban GT1030ra gondoltam, de egy kicsit el vagyok veszve.

    A segítséget előre is köszönöm!

  • Tatus88

    csendes tag

    Szevasztok, új konfighoz kell segítség.

    1. Mire fogod használni a gépet? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok?
    Játék/single player (RPG/RTS semmi kompetitív)
    2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
    semmi
    3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
    Komplett gép
    4. Mennyi a kereted rá?
    300k monitorral
    5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat? (ez videókártya választásnál lényeges szempont)
    Új monitor kell
    +1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél?
    Nvidia, Intel - talán meggyőzhető vagyok.

    Idáig jutottam, főleg korábbi HSZ-ek és google segítségével:

    Alaplap: Asrock B365M PRO 4
    Proci: Intel I5-9400F 2.9GHZ 1151 300 BOX
    Memória: G.Skill 16GB Aegis DDR4 3000 MHZ CL16 KIT
    VGA: Gigabyte GV-N1660OC-6GD GTX 1660 6GB
    Merevlemez: WD Blue 1TB 7200 RPM 64 MB SATA 3 WD10EZEX
    SSD: Kingston 240 GB A400 SATA 3
    Ház: Fractal Design Focus G
    Táp: FSP HEXA 85+ 450W

    Monitor:
    LG 24MP59G-P vagy DELL S2419HGF
    Még nem fix, Monitoros topicból várok valami tippet, de eddig ezeket néztem.
    Az LG az esélyes az IPS/freesync/ár miatt.
    Bármi is lessz szerintem max 24" és 1920x1080 fix.

    Ez így nem tudom mennyire életképes/ összepasszol. Nekem jónak tűnik, de nem értek hozzá különösebben. Előre is köszönöm a segítséget.

  • Tatus88

    csendes tag

    Szevasztok!

    Segítség kellene egy konfig összeállításában.
    Unokaöcsém első gépe. Sulihoz, de nyilván egy gyerek játszani is akar majd rajta így abból indulok ki. Egy belépő gamer cuccra gondoltam ami Full HD felbontáson evliszi az aktuális címeket. Elég a 60 Fps környéke, nem feltétlen maxos beállításokkal. Konzolon harcolnak az öcsivel. Monitor és perifériák is kellenek, ezeket levontam a keretből, de nincs még semmi kőbe vésve így van mozgástér.

    1. Mire fogod használni a gépet? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok?
    Játék, Single player inkább
    2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
    Semmi
    3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
    Komplett gép
    4. Mennyi a kereted rá?
    200k körül, némi rugalmassággal, de nem baj ha kevesebb
    5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat? (ez videókártya választásnál lényeges szempont)
    Még nincs, én egy DELL P2419H-ra gondoltam (Full HD, IPS, 60Hz, HDMI és Display port)
    +1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél?
    Nem, a lényeg az Ár/érték arány.

  • Tatus88

    csendes tag

    Szevasztok!

    A napokban rendelnék egy komplett gépet. Pár hónapja puhatolóztam a témában, de akkor még nem volt meg a fix keret.


    1. Mire fogod használni a gépet? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok?
    Középiskolás gyerek első gépe, sulihoz, netezni, kicsit játszani (gondolom amennyit csak engedik)
    2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
    Semmi nincs, teljesen nulláról indulunk
    3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
    Mindenre, de gondolom a sallangokkal itt nem foglalkoztok. (billentyű, egér, webcam)
    SSD legyen benne a rendszernek 240es+ 1 terrás HDD.
    4. Mennyi a kereted rá?
    300k-ról indultunk.
    Ebből lejön amivel ti gondolom nem foglalkoztok
    billentyűzet+egér+webcam+hangfal ~ 30k
    monitor momentán Samsung S24R350F ~ 44k még keresgélek
    Így 230k a keret, ha marad benne akkor minőségibb monitort keresek a plusszért.
    5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat? (ez videókártya választásnál lényeges szempont)
    1920x1080 (Full HD) lessz a felbontás. Nagyobbat nem akarok. Minden más rugalmas, még nincs fixen választva monitor. Nagyon örülnék ebből is javaslatnak.
    +1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél?
    Nincs elkötelezettség, csak a jó ár/érték arány híve vagyok.

    Saját szakállra nézegetve itt tartok: (pcx gépösszerakóban nézve)

    GIGABYTE B450M-H alaplap | 24.190 Ft
    AMD Ryzen 3 3200G YD3200C5FHBOX processzor | 31.090 Ft
    Gigabyte GTX1650 SUPER OC 4GB | 62.890 Ft
    Kingston 240GB SA400S37/240G SSD meghajtó | 10.490 Ft
    1TB 64MB WD10EZEX merevlemez 12.990 Ft
    Kingston 2x8GB DDR4 3000MHz HyperX FURY | 24.990 Ft
    Be quiet! 500W System Power 9 | 20.390 Ft
    Fractal Design Focus G FD-CA-FOCUS-BK-W | 17.690 Ft

    Nem tudom biztosan mennyire frankó ez esetleg kiindulási alapnak legalább. Minden javaslat érdekel.

  • Tatus88

    csendes tag

    válasz palfitom #156469 üzenetére

    Köszönöm szépen a segítséget!

    Minden nagyon tetszik, vásárlás lessz belőle szerintem még ma.

  • Tatus88

    csendes tag

    Szevasztok!

    Én is segítséget kérnék.

    1. Mire fogod használni a gépet? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok? Elsősorban mely játékok?
    Főleg játékok, inkább single player, pl Hogwarts Legacy
    2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
    semmi, a régi gép el lesz ajándékozva
    3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
    Gépház és annak minden tartalma. Perifériák és monitor van.
    4. Mennyi a kereted rá?
    Nincs szigorú keret mert nem tudom mi kell a célhoz, lentebb részletezem.
    5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat? (ez videókártya és processzor választásnál is lényeges szempont)
    2560 x 1440 - 144 Hz, Display port. Freesync és G-sync kompatibilis. (Asus TUF Gaming VG27AQ1A)
    +1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél? Nagyobb értékű komponensekből mehet-e használt, vagy mindenből bolti új kell?
    Új alkatrészek. Nem vagyok annyira benne, hogy legyen preferenciám. Bízom benne, hogy csak jót ajánlotok.

    Szóval nincs keret, mert arra gondoltam, hogy a Hogwarts legacy 1440p / 60fps, Ultra beállítások a cél.
    A játék hivatalos gépigénye: [link]
    Feltételezem, hogy ez a tényleges igény, ha ezt alul lőtték és inkább High-on megy majd mint ultrán annyira nem érdekel. Remélem, hogy 5-600k körül megláll a gép, de szembesítsetek a tényekkel, mert nem tudom felmérni.

    Nagyon szépen köszönöm

  • Tatus88

    csendes tag

    Szevasztok!

    Pár hete kértem és kaptam itt segítséget egy konfighoz. Most vásárlás előtt szeretném egyeztetni minden rendben van-e. Várom a véleményeket, hozzáfűzni valókat vagy akár csak egy megerősítést, hogy így mehet.

    Konfig:

    Alap: ASUS Prime B760-PLus D4
    Proci: Core I5-13400F 1,8GHZ
    Ház: Coolermaster MB511
    VGA: Zotac 3060 Ti 8Gb Twin Edge
    memória: Kingston Fury 32 GB Renegade DDR4 300 Mhz
    Táp: Seasonic G12 GC 650w
    HDD: WD Blue 4TB 3,5" 5400 RPM
    SSD: Samsung 500GB 980 M.2
    proci hűtő: Arctic Cooling Freezer I35

    A konfig a következő kb 5 évre van tervezve 2560x1440es felbontáson, játékra. Jelenleg a cél Hogwarts Legacy High/ultra beállításokon.

    Az alábbiakban bizonytalan vagyok:
    -VGA árak elég érdekesek, ez a Zotac árban sok sima 3060-nál olcsóbb így gondoltam megéri. Zotac VGA-val nincs tapasztalatom. Azt olvastam a hűtése ennek elegendő, ha nem akarom húzni, márpedig nem akarom.
    Van még a keretben tartalék, de nem tudom hogy megér-e plussz 40kt egy ASUS TUF verzió pl, pláne hogy arrafelé már akár 3070ek is bejöhetnek a képbe. Segítsetek az ideális kiválasztásában, ha ez nem ajánlott.
    -plussz ventillátorra van szükség a házban? Ha igen mit javasoltok és mennyit?

    Köszönök minden észrevételt, segítséget.

Új hozzászólás Aktív témák