Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Nocens

    csendes tag

    Üdvözlet!

    Tudnátok ajánlani egy alaplap + processzor + grafikus kártya kombót 150(+-15)k-ból?

    A gépet játékra, film nézésre, videoszerkesztésre és renderelésre fogom használni

    A monitorom natív felbontása 1920*1080 a játékokat akora felbontásban tolom, amekkorán nem laggol.

    A többi alkatrészt az ajánlásotok alapján fogom a géphez igazítani, azokkal ne foglalkozzatok.

    Köszi a segítséget

  • Nocens

    csendes tag

    Üdvözlet!

    Az volna a kérdésem, hogy milyen házat, és hűtést vegyek a következők mellé:

    Alaplap: ASRock Z77 Pro3
    CPU: Intel Core i5 3570K
    Vga: Sapphire Radeon HD7950
    Táp: FSP 550W 80+ Raider

    Ezen felül a házban lesz még 2-3 merevlemez + dvd író.
    A gépet alapvetően játékra fogom használni, a későbbiekben szeretném majd húzni.

    A házra kb 5-20ezret szánok.
    Férjenek bele a dolgok kényelmesen, ne legyen ronda, de ne tüzijátékkal ünnepelje minden bekapcsolást.

    A hűtésre annyit szánnék amennyit kell.

    Válaszotok előre is köszönöm!

    Nocens

  • Nocens

    csendes tag

    Üdvözlet.

    A régi gépemben szeretném kicserélni a processzort és az alaplapot.
    Elsősorban játékra lesz.

    Első körben egy Intel Core i7-7700K-ra és egy ASUS ROG STRIX Z270F GAMING-re gondoltam.
    A kérdésem az, hogy ez reális e, vagy 160-170 ezerből ki lehet hozni valami jobbat? (nem lényeges, hogy intel legyen)

    A második kérdésem, hogy milyen hűtést szerezzek a processzorhoz, ha a későbbiekben húzni is szeretném? (itt az ár nem annyira lényeges, inkább az, hogy ne forrjon el)

    A harmadik pedig, hogy a mostani fsp raider 550 tápom elfogja e bírni (van még benne 3 Ventillátor, 2 HDD, 1 SSD, egy GeForce GTX 970 és 16 GB memória), vagy abból is újítsak egyet, ha igen milyet? (az ár itt sem számít, a lényeg, hogy megbízható legyen)

  • Nocens

    csendes tag

    Sziasztok

    A gépem meglehetősen elavult, és szeretném valamelyest korszerűsíteni.

    A processzorral, és az alaplaplappal kezdeném (ami rögtön magával vonja a ddr3-as memóriám cseréjét is), de a későbbiekben a többi alkatrészt is cserélném (mindíg ami épp a szűk keresztmetszet).

    1. Mire fogod használni a gépet? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok? Elsősorban mely játékok?

    -Videó vágásra
    -Photoshopra
    -3D modellezére
    -játékra (Stellaris, lol, Total war, és végletekig modolt Minecraft)

    2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?

    Hosszútávon nem kívánok megtartani semmit.
    Ha kiderűl hogy a ház vagy a táp nem kompatibilis az új alkatrészekkel, akkor azokat is cserélem, de azt majd megkérdezem akkor.

    3. Milyen alkatrészekre van szükséged?

    -Alaplap
    -Processzor
    -Memória

    4. Mennyi a kereted rá?

    Amennyiben lehetséges a processzor + alaplapot szeretném 100-150k ból megoldani.
    A memóriát pedig 16GB-ot 30K körűl.

    Első körben 2 opciót nézegettem:

    Intel Core i3-12100F 4-Core 3.30GHz LGA1700
    +
    GIGABYTE B660M DS3H DDR4

    illetve a

    AMD Ryzen 5 5500 6-Core 3.6 GHz AM4
    +
    ASUS TUF GAMING B550M-PLUS

    Van esetleg valami jobb ajánlatotok?
    Ha nincs a 2 közül melyiket tartjátok a jobbnak?

    Memóriát még nem néztem. Nem igazán tudom, hogy mik köztük a különbségek (még ott vagyok leragadva belőlük, hogy a nagyobb GB jobb. De láttam, hogy mostmár valahogy nagyobb hangsúlyt kapott a MHz is.)

    Köszi előre is a válaszokat.

Új hozzászólás Aktív témák