Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Arkennys

    addikt

    Sziasztok!
    Régi gépem már megélt jó pár évet a kezeim alatt, és bár eddig semmi baj nem volt vele, egyrészt már-már kevés a teljesítménye, másrészt mostanra már néha akadnak hibajelenségek. Mielőtt végleg kihalna, még karácsony előtt tervezek venni egy másikat.
    Mindenből újat szeretnék, és a maximális ráköltésem 100, leges legfeljebb 110 e ft. Igazából azért írok csak ide, hogy szerintetek a beírásra kerülő alkatrészekből összerakott gép megfelel e 3D-s tervezési feladatokra és 3D-s modellen végzett analízisek végzésére, valamint néha játékra (ilyen 3-4 évvel ezelőttiekből vannak főleg, amikkel szoktam játszani, ez a jövőben sem nagyon fog változni, a legfrissebb általam favorizált játék a left 4 dead 2 ).
    Annyit kérek, hogy ilyen 3ezerért ebből és ebből van jobb ajánlásokkal ne bombázzatok, hiszen e téren mindig mindennél van jobb pár ezerrel többért (bánom is, hogy kispénzű lévén ez a maximum, amennyit ki tudok sajtolni erre a célra, de muszáj, hogy haladni tudjak a dolgaimmal, ami gép nélkül nem menne). Tehát következzék az alkatrészlista (néhol kérdéssel fűszerezve):
    videokártya: ASUS EAH6670/DIS/1GD5 HD6670 1GB GDDR5 PCIE (tudtommal
    megy crossfire-ben a processzorral, amennyire utánanéztem)
    processzor: A8-3870k
    alaplap - ASROCK A75 Pro4
    Ház és táp: LCPOWER 7032B 420W (remélem, elég ekkora táp a rendes működéshez, mit gondoltok?)
    memória - GEIL 8192MB EVO CORSA DDR3 2133Mhz CL10 KIT GOC38GB2133C10ADC
    processzorhűtés - SCYTHE Ninja 3 Rev. B (ezt ajánlások alapján néztem,
    de érdekelne a ti véleményetek bíznék, a lényeg, hogy ne engedje
    nagyon melegedni a processzort, amennyire hallom, a gyárival hajlamos
    eléggé megszaladni a hőmérséklet...és ne legyen drágább az említettnél))
    winchester - WD 500GB Caviar Black 7200rpm 64MB SATA3 WD5003AZEX
    Optikai: Pioneer DVR-219LBK SATA Fekete OEM
    Köszönöm az igyekezetét előre is minden válaszadónak.

    Si vis pacem, para bellum - Ha békét akarsz, készülj a háborúra

  • Arkennys

    addikt

    válasz #98593280 #21689 üzenetére

    Tudok az FM2-ről, de amennyire néztem a teszteket, nem lett annyival jobb, hogy nekem megérje, ezért gondolkoztam a Llano-ban, és amellé egy kártyában, elvileg a kettő együtt lehagyja az A10 es plusz kártya nélküli teljesítményét. Tápnál meg mint mindegyiknél, már hallottam jót is rosszat is rá, szokásosan :D
    Van aknek 3 éve gond nélkül megy, más szerint meg rossz. Ugyanígy a HKC-vel is, stb.

    Az megoldható még, hogy ismerőstől veszek egy seasonic 400w-osat, amellé valami házat, ha az megoldásképp jobb lenne.

    Egyébként meggondolom a dolgokat még, úgyis egy 2 hét, mire a pénz utolja is összecsorog.
    SSD-t nem is vettem számításba, eddig is évek óta ki bírtam várni azt a fél percet max, mire felállt a rendszer használatra :) De köszi a javallatot.

    Si vis pacem, para bellum - Ha békét akarsz, készülj a háborúra

  • Arkennys

    addikt

    válasz #98593280 #21700 üzenetére

    Llano-t 23-ért garanciális újat tudok szerezni, ezért az stabil pontnak számít.
    Egyelőre egy viszonylag erős gép kell, minél hamarabb. Később majd esetleg lesz mód cserélgetni ezt-azt, apránként, mikor már elég csak azt, amit okvetlen szükséges. Most, hogy mindent kell, nincs rá módom.

    Tápot illetően asztalimban is codegen van. Erre volt pénzem, eddig nem volt gond vele, remélem, nem is lesz.
    Seasonic ügyben írtam annak, akiről tudom, hogy van neki szintén új olcsóbban.

    SSD-ból meg...mindenképp kell a HDD a hely miatt, SSD akkor az eddigiek mellett minimum plusz egy tizes lenne (tekintve, hogy különálló ház-táp kombóból vlt már egy márkás páros, de ahelyett kerestem egyben levőt, amiatt az 5 e ft különbség miatt, hiába, ha szorít a cipő, akkor nincs mit tenni).

    Később esetleg lesz SSD is mellé, egyelőre megteszi a HDD, ahhoz vagyok szokva, megteszi.Az öreg, rég újrarakott asztalim is használatra kész kb másfél perc után.

    Si vis pacem, para bellum - Ha békét akarsz, készülj a háborúra

  • Arkennys

    addikt

    válasz #98593280 #21705 üzenetére

    Ha egyik napról a másikra kell a gépbe táp, mivel másnapra már össze kell dobnod 3D-s tervet és hozzá jegyzőkönyvet, és nincs is másik géped (akkor még nem volt laptop sem) akkor megnézem, hogy kivársz x napot a postára, megbeszélésre, ami attól függ, mikor ír vissza a hirdető. Helyben ez volt annyiért, amennyi tellett rá. Erről ennyit részemről is, mivel látom, a körülmények nem érdekelnek, eldöntöd hogy valaki ha nem veled egy véleményen van, menthetetlen. Gratula :)

    Egyébként első hsz-emben direkt kértem úgy emlékszem, hogy a párezerrel több és ilyet vegyél kommenteket nem kérnék, csupán annyit, amire írtam, elég lesz e a gép. Elég lesz, úgy gondolom. Tehát köszi mindent.

    Si vis pacem, para bellum - Ha békét akarsz, készülj a háborúra

  • Arkennys

    addikt

    válasz trufa12 #21706 üzenetére

    Te meg asszisztálj még :D
    Ha ennyi hozzászólásod volt az ügyhöz, hát mélyen köszönöm...
    Érdekes mód itt még nem sikerült normálisan megegyezni h valamit másképp látunk valakivel, mint most a le menthetetlenezés. Akármekkora infótudorok vagytok, azért az emberi kommunikációt sem illenék elfelejteni :)

    Na mindegy. Nézek házat, és hozzá Seasonic tápot már megbeszéltem, 400 as amennyire nézem, elég hozzá. Viszlát, kedves emberek :)

    Si vis pacem, para bellum - Ha békét akarsz, készülj a háborúra

  • Arkennys

    addikt

    Üdv. Videokártya váltás lesz, és a gépben a processzor (A8 3870k) crossfire-ben a HD 6670-el tud maximum együttműködni. A kérdésem az lenne, hogy grafikai programok, 3d tervezés és néha játék szempontból nagyobb teljesítményt hogyan nyújtana? Egy jobbfajta HD 6670-el crossban, vagy egy grafikai maggal nem együttműködő, de magában HD 7770 es kártyával? (ennél erősebbre nincs pénzem, így kérek mindenkit, ezt a problémát fejtse ki ahelyett, hogy gyűjts még, stb )

    Si vis pacem, para bellum - Ha békét akarsz, készülj a háborúra

  • Arkennys

    addikt

    válasz miresz #25751 üzenetére

    Köszi mindkettőtöknek, akkor sztem 7770 es lesz belőle. Egyébként 6670 esből egy ddr5-öset gondoltam, mint írtam, valamit ami ebben a kategóriában erősebbnek számít :)

    De akkor jó lesz a külön 7770-es, aztán megmarad a procis videovezérlő tartaléknak, VGA hiba esetére :)

    Si vis pacem, para bellum - Ha békét akarsz, készülj a háborúra

Új hozzászólás Aktív témák