Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • McDog

    aktív tag

    válasz Arkennys #21685 üzenetére

    A kérdésidre válaszolva:
    A tápegységnek az Enermax oldala szerint elégnek kell lennie.
    Az adott VGA kártya megy crossfire-be a procival
    A proci hűtő nagyon jó választás.

    Egy új gépnél egy SSD-re még szerintem áldozz, sok időt megspórolsz, gyorsabb....

    [ Szerkesztve ]

  • #98593280

    törölt tag

    válasz Arkennys #21685 üzenetére

    Az lcpower táp az egy ipari hulladék, nehogy megvedd.
    A LIano jó elképzelés, de a most megjelent FM2-es Trinity még jobb, erősebb, felhasználói és játékprogramok alatt is. Oliverda teszjében sokat olvashatsz erről: katt

    amit ajánlanék, 2x4GB 1866-os RAM. Itt számít, a játékok is gyorsabbak ha 1866-ost használsz és persze be is kell ezt állítani a bios-ban, magától nem ezen fog elindulni, hanem 1333-on, ptt pedig vmivel lassabb. A cpu fizikai 4 magos, nem sokban marad el az ivy 3220-tól.

    LAP: ASRock sFM2 FM2A75 PRO4-M HDMI usb3 sata3 ~ 17k
    CPU: AMD FM2 A10 5800K 3,8GHz A10 Series  ~ 32k
    RAM: Kingston DIMM DDR3 8GB 1866MHz CL9 (Kit of 2) XMP HyperX ~ 12k
    HDD: SEAGATE SATA3 Barracuda 500GB/16MB - ST500DM002 ~ 14k
    VGA: Integrált AMD Radeon™ HD 7660D ~ 0k
    ODD: SONY AD-7283S-0B SATA Fekete OEM LabelFlash ~ 5k
    TÁP: FSP 400W 12cm FSP400-60APN ~ 9k
    HÁZ: Sharkoon Vaya ~ 8k
    OTH: SCYTHE Kaze Slip Stream 12cm 800rpm házventi ~ 2k

    Gar: 2-3év, Készítette ShellK. / össz: ~ 100k

    A gyári AMD hűtőt le kell szabályozni, 30-50%-on már halkabb.
    Terhelve még nem néztem, ma meg fogom:)
    Ha mégis Neked hangosnak tűnne, később is vehetsz rá egy 5-6 erzes cooolert.
    Bár én először inkább egy 60GB-os SSD-t ajánlanék,
    az a win7-et nagyon meggyorsítja és 12eFt-tól már kapható

    Az 5800K-t könnyen lehet húzni is, mert lock mentes, viszont 100 watt a tdp-je.
    Amennyiben takarékosabb konfigot akarsz, de majdnem ugyan ilyen erőset,
    akkor válaszd az a10-5700 -as APU-t, mert az csak 65 wattos.

    [ Szerkesztve ]

  • #98593280

    törölt tag

    válasz Arkennys #21697 üzenetére

    Mennyibe kerül a LIano? 25eFt ... A Trinity 30.
    Amennyiben a LIano mellé veszel egy HD6670-et, az +20eFt, szóval 45eFt-nál tartasz, szóval nem értem miről beszélsz... persze hogy a LIano + HD6670 erősebb a Trinity-nél. Viszont a Trinity + HD6670 meg erősebb a LIano + Trinity-nél. Más kérdés, hogy mondjuk megéri-e a +5 eFt-ot vagy nem. Ha azt vesszük, hogy a Trinity kb. 20%-al drágább, viszont 22%-al erősebb IGP-ben, ráadásul nyitott platform, jön bele új APU és az A10-5700 csak 75 watt tdp, akkor szerintem megéri.

    Ami a tápot illeti: a "van akinek 3 éve megy gond nélkül"-t már soxor hallottuk és ők általában vissza is térnek rövidesen, hogy elszállt, meghibásodott, nem cserélik garanciában, leégett, instabil, lefagy, nem indul és utólag igazat adnak nekünk. Nem kívánom Neked, hogy Te is ebbe a cipőbe lépj, én ezért írtam, de amúgy nagyon nem érdekel milyen hulladék hkc-t, mtech-et, kodegent, lcpowert, deert veszel magadnak...

    SSD: nem csak a felállásról van szó. Egyrészt kötve hiszem, hogy vinyóról fél perc alatt áll fel a rendszered, SSD-ről áll fel ennyi idő alatt kb. HDD-ről van hogy több perc is lehet. Másrészt az SSD nem csak a windows indítását gyorsítja, ez csak egy csepp a szénakazalban. A windows alatti munkákat, tevékenységeket, szoftvereket is gyorsítja, minden kattintásra gyorsabban történnek az események, mint hdd alatt, többek között azért, mert kicsi file-ok olvasásánál nagyságrendekkel gyorsabb mint egy merevlemez. Nem utolsósorban a low fps-t is növeli játékok alatt.

    Ezenkívül 10eFt egy 40-60GB-os.

    (#21699) PNP: Milyen VGA?

    [ Szerkesztve ]

  • #98593280

    törölt tag

    válasz Arkennys #21703 üzenetére

    23 és 25k között 2 eFt van:)
    Egyébként szó nem volt róla, hogy nem bolti új árban szerzed be az alkatrészt, ezt legközelebb ne felejtsd megemlíteni, másnak is szól...

    HWaprón 3eFt-ért lehet venni minőségi FSP tápot.
    Ennyit a kodegenről és az ennyi pénzem voltról.

    Szerintem menthetetlen vagy:) én lezárom az ügyet részemről, peace :R

  • trufa12

    addikt

    válasz Arkennys #21708 üzenetére

    Viszlát (hagyd el a süllyedő hajót )

    am én igazán nem olvastam a témának utána.:)
    mert nekem meg erre nincs időm
    elég gondom van
    ez a téma am nem érint ilyen mélyen mindenki megoldja a saját problémáit

    én amúgy nem ítélkezem :D

    csak jó szívózni , de tudom én am nem hülye sok ember , erre volt lehetőséged stb érthető .

    [ Szerkesztve ]

    Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

  • #98593280

    törölt tag

    válasz Arkennys #21707 üzenetére

    Emlékeztetnélek rá, hogy 100-110k-t jelöltél meg, tőlem pedig ebben a HSZ-ben kaptál egy kereken 100k-s ajánlatot, minőségi FSP táppal, a LIano-nál erősebb Trinity-vel és 2x4 GB 1866-os rammal.

    Következésképpen én nem írtam "pár ezerrel több" és hasonló kommenteket...

    Ami a menthetetlenséget illeti, én megpróbáltam. Nagyon sokszor megpróbáltam már. Nem számoltam, de talán már lehet több 100 vevő, akinek elmondtam, hogy ne vegyen szar tápot. Hogy aztán hányan fogadták meg és cselekedtek helyesen, azt nem tudom. Ellenben ha senkinek sem modtam volna, akkor biztosan több hulladék táp fogyott volna a boltokból.

    A beszerzésről: nem tudom hol van Neked a helyed. Lehetséges, hogy a lakóhelyeden nem lehet minőségi tápot venni raktárról? Amennyiben így van, akkor ez elfogadható indok. Ellenben csak átmenetileg, mert miután én sikeresen beszereztem volna a minőségi tápot, túladtam volna használtan a régi vacakon, hwaprón. Szóval ez még nem indokolja, hogy több éven keresztül életveszélyes táppal hajts egy konfigot.

    A gratulációról: valószínűleg 378 db vevő köszöni meg nekem, vagy nekünk, hogy anno domini amikor a gépét vette, minőségi tápegységet ajánlottunk neki. Ezzel szemben kb. 34 db user áll, aki nem fogadta meg a tanácsunkat, nem hitt nekünk és "kik vagyunk mi és mit képzelünk magunkról, meg anyám gépébe is már 7. éve megy a kodegen" kijelentéssel eltűnt a színről. Az arányok nekem megfelelnek...

    #21713) csoki46 : Priviben elküldöm a srác nikkjét, én tőle vettem már párat, nem volt sohasem gond. Használtan amúgy valszeg 24 és 4 pines hosszabbító kelleni fog, mert ezek a 3-4-5 ezres tápok azért limitált kábel felszereltséggel és rövid kábel hosszakkal rendelkeznek. Digitaltrend-nél van egy ezresért 24 pin hosszabbító, 300 ft meg a 4 pines. 400-as Delta-ja szokott lenni, 5k körül, annak Csifi bele van és 12 centis halk venti.

    [ Szerkesztve ]

  • solfilo

    veterán

    válasz Arkennys #25749 üzenetére

    Grafikai programoknál és 3D tervezésnél nem tudom, hogy számít e egyáltalán a dual graphics. Játéknál viszont lenne szerintem előre lépés a 7770-el. Elvileg munkában is, mert a GCN architektúra (mint a 7770-es is) ki van gyúrva általános számításokra. De ehhez nem értek, csak írtam, amit olvastam korábban.

    Milyen a 6670-es amúgy? DDR5-ös vagy DDR3-as?

    solfilo

  • miresz

    veterán

    válasz Arkennys #25749 üzenetére

    Az 1 db 7770-essel jobban jársz. A 7770-es már GCN arhitectúrával keszül,kis fogyasztés,erős GPU. Mellesleg a 7770 jobban skálázodik,mint a hybrid cf.

Új hozzászólás Aktív témák