Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • SlausK

    tag

    Sziasztok,

    Elgondolkodtam egy asztali gép beszerzésén/megépítésén, hogy kiváltsam a jelenleg használt laptopomat (Dell Precision M6700, i7-3720qm, 16GB RAM, Quadro K3000M + external GTX 960 4GB).
    Főként játékra, olykor streamelésre és videóvágásra lenne használva és elképzelhető, hogy a jövőben még a programozás is a napi rutin része lesz. Monitorokból kettőt használok, melyek FullHD felbontásúak és nem támogatnak semmilyen *sync technológiát. Csatlakozás szempontjából Displayport és HDMI (utóbbi Mixed Reality headset miatt szükséges). Nem is tervezek magasabb felbontásra váltani az elkövetkezendő 3-4 évben. WiFi jó lenne, ha lenne beépítve.

    A következő konfigra gondoltam:
    - Alaplap: MSI B450 GAMING PRO CARBON AC

    - Processzor: AMD Ryzen 7 1700X Octa-Core 3.4GHz VAGY AMD Ryzen 5 2600X Hexa-Core 3.4GHz

    - Memória: Kingston HyperX FURY 16GB (2x8GB) DDR4 3200MHz HX432C18FB2K2/16

    - Tárhely: Samsung 970 EVO 500GB M.2 PCIe MZ-V7E500BW

    - Videokártya: SAPPHIRE Radeon RX 580 NITRO+ 8GB VAGY XFX AMD RX 590 FATBOY 8GB

    - Tápegység: Cooler Master MasterWatt 650W Bronze

    - Gépház: Cooler Master MasterBox MB500

    - Hűtés: Cooler Master MasterLiquid ML240L RGB 2x120mm VAGY Cooler Master MA610P 120mm + felülre 2 x Cooler Master MasterFan MF121L RGB 120

    A konfig összeválogatásánál figyelembe vettem az egyes elemek küllemét, hogy a végén minden passzoljon színben. Valószínűleg a meglévő 2 x 1 TB HDD-m is beleköltözne.

    Keret összeg szempontjából ez a konfig 350 ezer körül jön ki. Ennél többet nem is szeretnék rá áldozni.

    Amit nem tudtam kideríteni, de lehet itt valaki tudja, hogy ebbe a házba elvileg 160mm magas processzor hűtő fér be maximum. Ezzel szemben a TUF verziós házban elfér a 165mm magas is (videók alapján). Méretekben pedig nincs eltérés. Esetleg valaki rendelkezik ilyen házzal és megtudná nekem nézni?
    Vízhűtéstől picit tartok, pedig valószínűleg nincsen benne semmi ördögi. Ezért is tettem be opcióként.

    Kíváncsi lennék a véleményetekre és várom a javaslatokat esetleges alternatívákra.

    Előre is köszönöm!

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák