Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Lacces

    őstag

    Sziasztok!

    Majd gépfejlesztés lenne.
    Jelenleg ez a gamer opció:
    AMD Athlon II 250 (2x3.0Ghz)
    ASRock UC68 (AM3-at támogat max)
    DDR3 1333mhz 4GB
    ATI HD Radeon 4670 1GB.
    (Ez a konfig eladásre menne)

    Két irányvonal között vergődöm (úgy gondolom mindkettő erősebb, mint a jelenlegi):
    1. Trinity-s
    AMD A10-5700-as APU
    +Alaplap + DDR3 1600mhz-es memória.
    Előnye: Nincs dedikált vga, így sokkal kevesebbet fogyasztana a rendszer, 4mag.

    2. Intel+vga.
    Intel Pentium 630G / Core i3
    AMD HD Radeon 7670-es vga + DDR3-as memória.
    Előnye, hogy erősebb lenne a rendszer grafikailag, szerintem. Plusz úgy gondolom, hogy akkor memóriát elég bővíteni, és nem teljesen lecserélni.
    Esetleg itt figyelne be még a HD 6850-es is ha nagyon meghúzom a nadrág szíjat, de ez esetben Core i3 (legújabb generáció) menne melléje. Meg számításaim szerint a fogyasztás ugyanott lenne, mint a jelenlegi konfig.
    Viszont itt az lenne a kérdésem, hogy van-e olyan alaplap vagy valami amikor ha nem játszanak a gépen, csak neteznek, akkor lekapcsolja a vga-t és csak a cpu-ba beépített gpu-t használja?

    Ebből is látszik, hogy platform csere lenne Karácsonyra. A hardvereket itt szerezném be hardverapródon...
    Nekünk nem kell az a full erős gép játékra, mi jól elvagyunk közép kategóriával is, vagyis tesómék. Meg ezzel is nyomatták a BF3-at, Crysis-t stb. és nem panaszkodtak :).

    Trinity-st pénztárcabarátabb megoldásnak érzem, de nem tudom, hogy mennyire lenne tartós. Valahogy a PH-s teszt, annyira nem győzött meg.
    Intelesnél erősebb konfigot kapnék, fogyasztás ugyanannyi lenne, mint most (közép vga-val)

  • Lacces

    őstag

    válasz Intelligencs #20645 üzenetére

    És miért pont ezt, és miért nem az A10-5700-as? (nekem ez azért szimpibb, mert mégis csak 65watt, a másik meg 100watt, és ugyanaz a gpu, és csak néhány %-al több a cpu sebessége).
    Amúgy köszönöm a választ :R , én is inkább hajlok rá :). Majd lesem a youtube videókat, hogy meggyőzem magam. :).
    A jelenlegi konfigot biztosan üti.

  • Lacces

    őstag

    válasz #98593280 #20678 üzenetére

    Köszi a linkeket, bár én nem láttam, hogy film és esetleg netnél takarékosabb lenne.
    Bár még arról kellene infót szereznem, hogy hogyan működik a vga-tk közötti váltás az, ha mondjuk dVga is van az alaplapon, és ha csak filmet nézek, vagy netezek, akkor lekapcsolja a dvga-t. Na akkor viszont egyértelműen a Trinity vonal a járható.
    5700-ra vagyok vevő :D :). Nem,nem, nincs tuning :). A wattok száma legyen alacsonyan. Öcsémék felváltva játszanak a gépen... reggel 7-től hajnali 4-ig :D. Szóval kell az energiatakarékos rendszer.
    Akkor kezdem vadászni a hardveraprón az alkatrészeket ;] . Most már másik topicba megyek.

  • Lacces

    őstag

    Hali,

    Kellene egy kis segítség gép összerakáshoz. (Én már jó pár éve nem nagyon követem a hardvereket)
    1. Mire fogod használni a gépet?
    Személy szerint, nem én fogom használni a gépet, hanem öcsém :).
    Használat: Egyetem - Tervezőprogramok (amire egy Gépészmérnök hallgatónak szüksége lehet). Ez az elsődleges funkció, amiért én vennék neki gépet. Másodlagos: LOL játék.(De ez csak opcionális - hogy elüsse az időt... Otthon van egy A10-5700-as APU-s játékgép 8GB, SSD-vel, szóval ha komolyan játszani akar, akkor az otthoni.) Harmadlagos a film, net, irodai.
    2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel most?
    - Tápegység (van rajta pata és sata is itt a tápegységről leírás, igaz noname.
    - Ház
    - Billentyűzet van, és egy PS2-s egér is.
    - Monitor is van (Vga, dvi)
    3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
    Haszált piacról szemeztem ki az árakat, innen a hardverapróról, azokat írtam be zárójelbe.
    - Alaplap (6k-8k-ig néztem ki)
    - Proci (12k Pentium G2020-at néztem ki)
    - Memória (5-6k 4Gb ram)
    - HDD (5k 320Gb-osokat)
    - VGA (ez olyan opcionális, ez később is ráérhet, ha nem akkor egy 6k - ATI HD4670 kezdetnek ha jó a CAD proginak, ha nem nyugodtan mondjtáok meg :R )
    - Fejhallgató
    4. Mennyi a kereted rá?
    Max: 40.000, de a 30.000 Huf is nagyon baráti lenne számomra :)

    II. varáció:
    Az AMD APU-ra építeni fel egy konfigot. De itt ugye drágább minden...
    Proci: A8-5600K lett kinézve ami olyan jó 24k Huf
    Alaplap: 10k Huf
    Ram: 8k Huf (1866mhz-es csak kellene hozzá... a vga rész kihajtására)
    HDD: 5k Huf
    Itt két aggályom is van:
    - ár
    - CAD progi esetleg nem olyan gyors, mint az Intel CPU esetében? (De ezt nem tudom)

    A válaszokat előre köszönöm. :R

    [ Szerkesztve ]

  • Lacces

    őstag

    válasz tranceplanet #44450 üzenetére

    Hmmm... Pontosan milyen tervezéshez kell ez az erőforrás? Én adtam építésznek kölcsön a laptopot, ami ettől gyengébb konfig (Core i3, 3GB ram, 5400rpm-es merevlemez) és tudott vele haladni, állítólag csak egy 2 emeletes házat tervezett meg vele...
    Lehet ez a keret harmat gyenge, de én ennyivel tudom támogatni, többel nem.

Új hozzászólás Aktív témák