Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Cancer

    senior tag

    Sziasztok!

    Új gép vásárlásán töröm a fejem. Mindenképpen az AMD felé húznék. Hosszas nézelődés után rájöttem, hogy az FM1-hez képest az FM2 nem ad annyi pluszt, míg az AM3 pedig nem annyival olcsóbb. Így az FM1-es tokozás-t választottam.
    Alaplapban az AsRock A75 Extreme 6-os lapja volt árban és tudásban szimpatikus. Remélem jó tuning alapot szolgáltat. (20.650.-)
    A processzor esetében arra gondoltam, hogy az A8-3870 ellenében elég nekem az A8-3850 (21.990.-). Hiszen csak 100Mhz a diffi amit reményeim szerint még gyári hűtéssel is tudok orvosolni. :) (Egyébként majd komolyabb tunnung lesz a cél)
    Memóriából retenetesen szimpatikus a Corsair Vengeance CMZ8GX3M2A-1600-C9 2x4GB-os páros. (10.250.-)
    Számítógépházból új kell. A legjobb egy Corsair 200R tetszene, de az még nem elérhető, így egy Thermaltake VN400A vagy a VN4000 jönne be. A lényeg, hogy rendes ATX lap bele férjen, jól szellőzzön, és van 2db 12cm-es ventillátorom, amit beletennék pluszban. (Corsair: -; Tt VN400A: 13.868.-; Tt VN4000: 12.929.-)
    Tápegységem "szerencsére" van. Bár korábban lett véve, egy 80+-os 400W-os Corsair a drága. :) Remélem elég lesz.
    Háttértárnak, hogy a programok indulása és futása is gyorsabb legyen, egy SSD-ről fog futni az OP rendszer és a programok. Sajnos a Corsair Force 3 GT 90GB-os verzióban mpst túl drága, s ahogy a teszteket néztem, a 60GB-os változat sem hoz annyival többet, hogy megérje az OCZ Agility 3 60GB-tal szemben. Így ez utóbbira esett a választás. (13.690.-)
    Mellé pedig egy Seagate Green 1,5TB szolgáltatná a tárolást. (18.650.-)
    A proci VPU-ját egy VTX3D HD6770 1 GB-os VGAval egészíteném ki.
    S végül egy Logitech MK520 Bill+Egér páros segítene az inputban. (11.824.-)

    A tunning mellé opcionálisan egy Thermaltake CLP-0597-es hűtőt szemeltem ki. (10.668.-)

    Ez így összesen 136.108.- HUF.
    Illetve szükségem lesz egy 64 bit-es Win7-re.
    Monitorként egy 23"-os Samsung szolgál 1920x1080-as natív felbontással.

    Nos, amire használva lesz:

    - Netmozi(HDMI-n Tv-re kötve), zeneletöltés, böngészés
    - Fotószerkesztés. RAW fájlok, PhotoShop (CS3)
    - Videószerkesztés még nincs konkrét program, de FULLHD videótartalmak (DSLR-rel rögzített) feldolgozása.
    - Eseti jelleggel játék. CoD MW1, Spore, FarCry1 esetleg némi újabból demo.
    - A tunning nem állna távol tőlem.

    ----------------------------------------------------------------------

    Hogy legyen összehasonlítás, a jelenlegi asztali gép: Valami Foxconn 478-as alaplap, 1 magos 3,2Ghz-es P4(HT), 2 GB noname ram, 80+160 GB Seagate HDD alaplapi VGA... Ezen az összeállításon Win XP-vel a netes filmnézés kb diavetítés. (15Mbit-es kábelnet) Ha esetleg van ötlete valakinek, hogy miért...(Ccleaner után egy 20 percig nem szaggat)

    De amit én használok!! 15,6" Laptop. AMD M320 2x2,1Ghz, 3 GB RAM, 320GB HDD, HD4570 512MB VGA. A fotó és videószerkesztés, valamint a játék jelenleg ezen fut.

    Ezt csak azért írtam, hogy egyszer-egyszer szép megnézni egy játékot max részletességgel, de nekem nincs szükségem Ultra High beállításokra.

    ------------------------------------------------------------------------

    Szóval amiért ezt a litániát leírtam, hogy szeretném kikérni a véleményeteket, hogy elegendően kiegyensúlyozott rendszert sikerült-e összeállítanom. Van-e egyes eszközökkel tapasztalototok, vagy van-e valami amivel jobb.
    Annyit szeretnék kérni, hogy ha van más ajánlatottok, akkor vegyétek figyelembe a az összegkorlátot. Illetve a 1,5TB-os vinyó el is hagyható, mert a jelenlegi 80+160GB sincs teljesen kihasználva, valamint van egy 320 + 2000 GB-os külső is.

    Az egyetlen gondom, hogy ha jól tudom, akkor FM1 prociból az A8-3870K a teteje. Tehát 6, 8 magosról nem is érdemes a későbbiekben álmodni...

    Az ügyvédem nélkül nem írok alá semmit...

  • Cancer

    senior tag

    válasz Cancer #20918 üzenetére

    Úgy látom, hogy aki nem olvassa el az első hsz-t és csak annyit ír, hogy "új gép kellene, mit ajánlotok?"..az előbb ér célba..

    De nem gond, biztos sokakat megijesztett a komplex fogalmazás. Inkább egyszerűsítek.

    Szerintetek ezekből melyik a legjobb választás?
    (VGA minden esetben (egyenlőre) HD6670)

    A8-3850
    A8-5600K
    X4 651K
    FX-4100
    X4 965

    Egy kivételével 22-25e-es kategória.

    Az ügyvédem nélkül nem írok alá semmit...

  • Cancer

    senior tag

    válasz tikshow #20987 üzenetére

    A saját hosszászólásomra írtam a választ, ahol elég konkrét elképzeléseket írtam. Amúgy köszi, jó a teszt, bár néztem egyet a tomshardware-en is és pont amiatt bizonytalanodtam el, hogy Bár először egy FM1-A8-3850-et néztem ki magamnak, de most hajlottam az FM2-A8-5600K-felé, viszont azt is néztem, hogy mind az A75, mind pedig A85-ös chipset max 4 magig támogatja a CPU-kat. Lehet, hogy hosszabb távon jobb lenne egy 970-es chipset AM3+-os alaplap Akár egy Phenom x4 965-tel, majd azt procicserével FX-8150-ig tudnám tolni...
    Kérdés, hogy (várhatóan) 4-5 év múlva jobb lesz-e cserélni az egészet vagy akkor még labdába rúg-e a (jelenlegi)csúcs FX?

    Az ügyvédem nélkül nem írok alá semmit...

  • Cancer

    senior tag

    válasz Crias #20997 üzenetére

    Igen néztem, hogy nagyjából egy teljesítményen vannak. Viszont FM2-ből már jóval drágább egy ilyen kategóriás alaplap.
    A Corsair RAM-ok 1333-as, csak (gyárilag tesztelt) stabilan viszik az 1600-at OC-ben. Attól tartok, hogy mivel magas a hűtésük, így egy komolyabb proci hűtő már beléjük akad...
    A Táp Corsair CX400
    Igen HD6670-et akartam írni.

    Gyorsan jött ötlet volt, ami tova is illant...amikor legközelebb csere lesz, már csak használt FX-eket (AM3+) tudnék csak szerezni, így hagyom is most a témát. Maradok az FM tokozásnál.

    Köszönöm. :R, a Samu-t megnézem.

    Az ügyvédem nélkül nem írok alá semmit...

  • Cancer

    senior tag

    válasz Crias #21004 üzenetére

    Nem tudom mi az a cfx, de ebben az árban, sőt az FM1-hez ez az AsRock csúcslapja. Az FM2-es extreme lapok már egy 10-essel drágábbak. :( Úgy gondoltam, hogy jó tuning alapot fog szolgáltatni.

    Köszi az infót az SSD-hez. (rack+kábel)

    Az ügyvédem nélkül nem írok alá semmit...

  • Cancer

    senior tag

    válasz Cancer #21274 üzenetére

    Budget gaming AMD győzelemmel. 1080p-ben.

    Az ügyvédem nélkül nem írok alá semmit...

Új hozzászólás Aktív témák