Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Respen

    csendes tag

    Sziasztok!

    Vásárlás előtt dobnám be ezt ellenőrzésre, hogy minden rendben van-e a konfiggal:

    Alaplap : Asrock b85m pro4 18740 Ft
    Processzor: Intel core-i5 6500 64599Ft
    VGA: GIGABYTE GV-N960WF2OC-4GD 4GB PCIe 69051 Ft
    RAM: Kingston HyperX 8GB FURY DDR3 1600MHz CL10 KIT HX316LC10FBK2/8 15138 Ft
    HDD: WD Blue 1TB 7200rpm 64MB SATA3 WD10EZEX 15132 Ft
    SSD: HyperX 120GB FURY SATA3 2,5" SHFS37A/120G 16600 Ft
    Táp: FSP Hexa+ 500W 17259 Ft
    Ház: Zalman Z3 Plus fekete 13767 Ft
    Hűtő: Alpenföhn Ben Nevis 8573 Ft

    Összesen: 238859 Ft

    Megjegyzés: Alapvetően mindennapi használatra (netezés főleg) és játékra lenne használva a gép.
    Előre is köszönöm a válaszokat!

    [ Szerkesztve ]

  • Respen

    csendes tag

    válasz szilfu #103526 üzenetére

    Na ezért dobom be ellenőrizni, elnéztem, köszi. :)

    Alaplap : ASROCK B150M Pro4 23659 Ft
    Processzor: Intel core-i5 6500 64599Ft
    VGA: GIGABYTE GV-N960WF2OC-4GD 4GB PCIe 69051 Ft
    RAM: Kingston HyperX 8GB FURY DDR4 2133MHz CL14 KIT HX421C14FBK2/8 17512 Ft
    HDD: WD Blue 1TB 7200rpm 64MB SATA3 WD10EZEX 15132 Ft
    SSD: HyperX 120GB FURY SATA3 2,5" SHFS37A/120G 16600 Ft
    Táp: FSP Hexa+ 500W 17259 Ft
    Ház: Zalman Z3 Plus fekete 13767 Ft
    Hűtő: Alpenföhn Ben Nevis 8573 Ft

    Összesen: 246152 Ft

    Így rendben van? Vagy van valami, amin érdemes módosítani?
    Köszi előre is a választ.

  • Respen

    csendes tag

    válasz Lámafans #103534 üzenetére

    Szia!

    Igyekszem megindokolni a döntéseket.
    Egyrészt, ami fontos, én csak közben járok, nem magamnak lesz a gép.
    Minden az Iponból lesz, a srác azt kérte, hogy egy helyről jöjjön minden, preferáltan ebből az üzletből.

    Tápokat megnézem/elgondolkozom rajta, én is sokalltam kicsit a 18-at, a hexa+ 400W 14 alatt van, attól viszont féltem, hogy nehogy véletlen kevés legyen. Mindenesetre végiggondolom az alternatívákat, amiket ajánlottatok.

    Háznál igazából az történt, hogy felsoroltam a srácnak pár lehetőséget (mondjuk CN n200,n300, Zalman Z3, Z9, Z11), és ő kérdezte, hogy a Z3 plus nem lehet-e, mert idézem : "Állat jól néz ki" :D. Szóval ez volt, ami a végén döntött, ez tetszik neki.

    Hűtőnél én is a Sellát akartam először, de nem találtam az Iponban most. :( Azért lett ez, amit írtam.

    A RAM innen jön. A Hyperx Furykat sok helyen ajánlják, és még mindig olcsóbbak, mint a corsairek, ahogy néztem, ezért választottam ezt.

    Köszi, hogy foglalkoztok velem. :)

    [ Szerkesztve ]

  • Respen

    csendes tag

    Sziasztok!

    Vannak ilyen dolgaim:
    VGA:Sapphire Radeon HD 7870 GHz Edition Dual-X OC 2GB
    RAM: Corsair DDR3 XMS3 DHX TW3X4G1600C9DHX 4GB KIT
    Táp: FSP Everest 500W Active PFC Mod.
    Hűtő: CM Hyper 212 plus
    Ház: Coolermaster RC-331-KKN1-GP Elite 331 Black

    HDD, SSD szintén van.

    Ezeken felül lenne szükségem a régi helyére egy alaplap, processzor, és valószínűleg RAM kombóra. A cél az, hogy a konfiggal ellegyek még 1-2 évig (túlzottan nagy igények nélkül, mondjuk újabb játékokkal is ellenni medium környékén full HD közeli felbontáson), mielőtt teljes konfig csere lesz.
    A fenti dolgokat (talán a RAM kivétel) szívesen megtartanám, és szeretnék nem sokat költeni, így úgy gondoltam, használtan vásárolgatom össze a kívánt részeket. Ez alapján arra gondoltam, hogy valami ilyesmit veszek apróról:

    CPU: Intel Core i5 2400 ~28k
    Alaplap: s1155-ös lap, pl valami ilyesmi: ASUS P8H61-M LX3 PLUS R2.0 ~ 10-12k
    RAM: 2×4GB DDR3 RAM( esetleg ha találok a meglévőhöz hasonlót, akkor még 2x2 GB, bár inkább hajlok arra, hogy ezt eladom, és vennék 2x4-et) ~7-13k

    A fölöslegessé vált alkatrészeket meg eladnám.
    A kérdés az, hogy ez így vállalhatónak tűnik-e, nincs-e gond táppal, házzal, meg úgy egyáltalán, hasonló korlátokkal van-e valami ésszerűbbnek tűnő konstrukció. Ez így ránézésre olyan 50k-ból jönne ki(ebből lejön majd az eladott dolgok ára, de most ez nem lényeg), ennél lényegesen többet csak akkor költenék, ha tényleg értelme van.

    Köszi előre is a segítséget!

    [ Szerkesztve ]

  • Respen

    csendes tag

    válasz SyMbioTe #105504 üzenetére

    Szuper, ez nagyjából egybevág azzal, amit én is gondoltam.

    RAM-ból én is inkább azon gondolkozom, hogy inkább venni 2x4-et, ott az a 3-4e Ft nem pénz az újért sem.

    HDD Satás, egy 2TB-os WD RED, talán két éves ha van.
    Táp kb. 5 éves, eddig jól szolgált, soha nem volt vele probléma, de a kora miatt is kérdezem, maradhat-e erre az egy, max két évre.

  • Respen

    csendes tag

    válasz thesitu #117220 üzenetére

    Sziasztok!

    Családtagnak raknék össze gépet. Felhasználás főleg játékra és mindennapi használatra, kb. mindenre szükség van, ami a házba kerül, monitor, perifériák nem kellenek. Felbontás full HD.

    Amire én gondoltam:
    Alaplap: ASRock H110M-HDS
    Processzor: Intel Core i3-6100 3.7GHz Socket 1151 dobozos
    Memória: Kingston HyperX FURY 8GB DDR4 2133MHz
    HDD: 1TB WD 3.5" Caviar Blue SATAIII 64MB (WD10EZEX)
    VGA: Sapphire Radeon RX 460 2GB
    Tápegység: FSP 400W HEXA+ 400
    Ház: Zalman Z3 Plus táp nélküli fekete

    Ez így szállítással együtt 145320Ft-ra jön ki. SSD pár hónap múlva kerülne bele, valamint azért választottam egy 8GB-os memória modult, hogy idővel mellé lehessen rakni még egyet. Tudom, hogy bőven kompromisszumos a gép, de nagyjából ez a keret.
    A kérdés az, hogy ez így rendben van-e, érdemes-e valahol módosítani, ha nem nagyon szeretnék 145 felé menni?

    Előre is köszönöm szépen a válaszokat!

    [ Szerkesztve ]

  • Respen

    csendes tag

    Sziasztok!

    Családtag kérésére szeretnék gépet összerakni, a helyzet a következő:

    1. Mire fogod használni a gépet? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok
    Nagyrészt játék, kisebb részt tanulásra, böngészésre. Inkább multiplayer játékok, de amúgy vegyesen.
    2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
    Van egy gép, amire esetleg lehet építeni az új konfigot, de csak ha fel lesznek használva dolgok belőle,nyilván nem kritérium,, hogy minden, de az nem opció, hogy ezt a régebbi gépet egy az egyben adjuk el:
    Alaplap: ASROCK B75 Pro3
    VGA: GIGABYTE GV-R785OC-2GD HD7850 2GB GDDR5 PCIE
    Processzor: INTEL Core i5-3470 3.20GHz 1155 BOX
    RAM: KINGSTON 8GB HyperX PnP DDR3 1600MHz CL9 KIT KHX1600C9D3P1K2/8G
    SSD: OCZ 120GB SATA3 2,5" Vertex 3 Max IOPS VTX3MI-25SAT3-120G
    Ház: Cooler Master Elite RC-330
    Táp: FSP 500W-os,azt hiszem Hexa+, nem 100%, de meg tudom nézni, ha kell
    3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
    Teljes gép perifériák és monitor nélkül.
    SSD-nek megteszi a fenti konfigban lévő most, viszont legalább egy 1TB-os HDD kellene mellé.
    4. Mennyi a kereted rá?
    Max ~150e vagy 170e, ha a fenti gépet nem használjuk fel. Ezek nagyon max árak, ha pl a fenti gépre egy VGA cserével és HDD vétellel megoldható a legjobb ár/érték arány és mondjuk kompromisszumokkal mai játékokat is futatni képes gép hozható ki belőle, akkor nagyon nem gond, ha a keretnek csak egy részét használjuk ki.
    5. Mekkora a monitorod natív felbontása, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat?
    Külön lesz beszerezve de Full HD, HDMI csatlakozóval, valószínűleg Freesync támogatással.
    +1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél?
    Nincs semmi ilyesmi, a funkcionalitás és az ár/érték arány szempont.

    Előre is köszönöm szépen a válaszokat! :)

Új hozzászólás Aktív témák