Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Böcce

    csendes tag

    Sziasztok!

    Hosszú évek laptophasználata után eljött az ideje egy asztali gép építésének. A fórumot már egy jó ideje olvasom, szóval nagyjából kialakult egy elképzelés bennem a gépről, de azért kitöltöm az összefoglalót.

    1. Mire fogod használni a gépet?
    Hétköznapi használat, internetezés, filmek, viszont a későbbiekben bővítés után játszani is szeretnék majd rajta.

    2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
    Semmilyen alkatrészem sincs.

    3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
    Gépházra és a benne lévőkre, külső perifériák vannak.

    4. Mennyi a kereted rá?
    130k +/- 10k

    5. Mekkora a monitorod natív felbontása? Milyen felbontáson játszol? Milyen csatlakozók vannak rajta?
    A monitorom egy Asus VX229H, fullHD, HDMI-n keresztül.

    +1
    A jelenleg tervezett gép:
    Alaplap: Asus B250M Mortar (jól felszerelt lap, az esetleges memóriabővítés könnyen megoldható rajta)
    Processzor: Intel Pentium G4560 (ár-érték arányban tökéletes számomra)
    Memória: Kingston HyperX Fury 2400 Mhz 2x4GB
    SSD: Kingston HyperX Fury 240 GB (egyelőre ennyi tárhely elég, ha szükséges, akkor később jön majd egy WD blue ezex 1TB-os)
    Táp: FSP Hexa+ 400W (kérdés, ha egy videókártyával később bővítem a gépet, akkor elég lesz-e ez a táp?)
    Ház: Zalman Z9 Neo
    Ez így összesen 125k-ra jönne ki, szóval pont a költségvetésemben maradok vele.

    A későbbiekben (nyár vége felé) raknék majd bele egy videókártyát, addig viszont a fenti gépet használnám.

    Előre is köszi a segítséget! :)

    [ Szerkesztve ]

  • Böcce

    csendes tag

    válasz DR|FTK|NG #121352 üzenetére

    Köszi szépen a választ!

    Igazad van, az az alaplap MSI akart lenni :D
    Videokártyát jelen állás szerint max. 1060-ast akarok majd beletenni, szóval a táp akkor bőven jó lesz.
    A proci hűtőt még meggondolom, köszi hogy felhívtad rá a figyelmet. :)

  • Böcce

    csendes tag

    Sziasztok!
    Kb. 3 eve sikerult a forum segitsegevel osszerakni egy gepet, ami azota is remekul mukodik. Igy ismet hozzatok fordulok. :) Eleg sokat neztem mostanaban a forumot es nagyjabol megvan a fejembe, hogy mit akarok, de azert kitoltom az osszefoglalot.

    1. Mire fogod használni a gépet? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok?
    Hetkoznapi felhasznalas es jatekok, fokent singleplayer jatekok.

    2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
    A jelenlegi konfig:
    Alaplap: MSI B250M Mortar
    Proci: Intel G4560
    Memoria: Kingston HyperX Fury 2x4GB
    Videokartya: MSI GamingX Geforce GTX 1050Ti
    Tap: Corsair CX450M
    SSD: WD Blue 3D NAND 2.5 500GB
    HDD: WD10EZEX 1TB
    Haz: Zalman Z9 Neo + 3 Arctic P12 (120mm, 2 elol, 1 hatul)

    3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
    Most az alaplap, proci es memoria cserejere gondoltam, de majd kesobb (december kornyeke) a videokartyat is cserelni szeretnem.

    4. Mennyi a kereted rá?
    140k

    5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat? (ez videókártya választásnál lényeges szempont)
    AOC 24G2U, 1080p, 144Hz, Freesync

    +1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél?
    Inkabb az AMD fele huz most a szivem es a Ryzen 3600-ot neztem (bar most elegge felment az ara :(( ) valamelyik B550 alaplap tarsasagaban, aminek jo az audioja (a mostani alaplapomon levonel - Realtek ALC892 - csak jobbat szeretnek).

    Ahogy szamoltam, a tap eleg lesz egy Ryzen 3600 meg egy 1050Ti melle, de majd azt is cserelnem kell, ha masik kartya kerul bele.

    Elore is koszi a segitsegetek :D

  • Böcce

    csendes tag

    válasz palfitom #157236 üzenetére

    Koszi szepen, jonak tunik az Asrock Pro4, asszem azt valasztom :)
    Megegy kerdes, erdemes kulon CPU-hutot dobni a Ryzen 3600-ra vagy a gyari is eleg?

  • Böcce

    csendes tag

    Sziasztok!
    Szuleimnek szuksege lenne egy gepre az oregedo lenovo laptop kivaltasara. Mivel nagyon ritkan mozgatjak, ezert egy asztali gep is tokeletes lenne nekik.

    1. Mire fogod használni a gépet? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok? Elsősorban mely játékok?
    Kizarolag bongeszes, videok nezese, neha irodai dolgok (egy-ket spreadsheet, word dokumentum), semmi megterhelo.
    2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
    Semmi sincs.
    3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
    Mindenre szukseg van (haz, alaplap, proci, memoria, SSD, tap).
    4. Mennyi a kereted rá?
    Lehetoleg minel kevesebb, en elso korben max 150 000 Ft-ot mondanek. (abszolute nem vagyok kepbe a jelenlegi arakkal)
    5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat? (ez videókártya választásnál lényeges szempont)
    Van egy regebbi Acer monitorjuk DVI-vel meg VGA-val. Ha szukseges, akkor tudnak szerezni egy monitort, amin sztem HDMI lesz.

    En a legalapabb gepre gondoltam, de siman lehet, hogy egy mini pc is jo lenne nekik.
    Elore is koszi a segitsegetek :R

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák