Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • metalgod

    csendes tag

    Sziasztok!

    Tanácsot szeretnék kérni: lehetőségem van viszonylag olcsón (~200 ezer) egy használt szervergépet venni, ilyet:
    DELL PowerEdge T110 II szerver (Xeon E3-1220v2 3.1GHz, 16GB RAM, 2x1TB NLSAS HDD)
    Újonnan 450 felett láttam, 3 évet futott elvileg a fenti gép.

    Szerintetek megéri? Vagy mennyit ér egy ilyen konfiguráció?

    Köszönöm előre is!

  • metalgod

    csendes tag

    válasz DR|FTK|NG #122548 üzenetére

    Szia!

    Otthon használnám, médiás-játszós gépnek.
    Mennyit ér meg kb? (hátha tudok alkudni)

  • metalgod

    csendes tag

    Sziasztok,
    Segítséget szeretnék kérni az alábbi konfig összeállításában:

    1. Mire fogod használni a gépet? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok? Elsősorban mely játékok? Alap gamer gépként szeretnék 1-2 éves, esetleg most kiadott játékokkal játszani, nem szükséges ultra high 4K felbontásban, a lényeg, hogy kb közepes grafon elmenjenek a játékok
    2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani? Egy standard ház, 500 Wattos táp, illetve SSD/HDD megmaradna a régiből.
    3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
    Alaplap+proci+RAM+GPU Ezek közül az alábbiakat néztem ki:
    Processzor:
    i3-12100F (ha jól tudom, ehhez jár az alap intel hűtés, de ha hülyeséget beszélek, szóljatok kérlek)
    ALAPLAP:
    Gigabyte H610M S2H DDR4
    RAM: Kingston FURY Beast 16GB DDR4 3200MHz memória (KF432C16BB1/16)
    GPU: ASUS TUF-GTX1660S-O6G-GAMING GeForce GTX 1660 6GB GDDR6 SUPER TUF Gaming OC PCIE
    4. Mennyi a kereted rá?
    Amennyi szükséges, ha a fenti konfig járható út, ofc a lehető legkevesebből hoznám ki.
    5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat? (ez videókártya választásnál lényeges szempont)
    Hát, 60 Hz-re van beállítva, egy LG Flatron 2360 T a típusa, 23"
    +1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél?
    Nincs, de GPU-nál inkább Nvidia.

    Köszönöm előre is!

  • metalgod

    csendes tag

    válasz palfitom #169936 üzenetére

    Szia palfitom,

    Köszönöm a tanácsokat, pár kérdés ezek után:
    Alapvetően nem terveznék ezen cpu+lap után cpu fejlesztést, szóval az jó lehet.
    RAM: Akkor adott esetben 2x8-as KIT a hyperx-ből jó lehet, igaz? Vagy kifejezetten ajánlanád a G.Skillt? - más kérdés, hogy 2x16 GB ugyanebből felesleges lenne már, igaz? (a 2 ram slot miatt kérdem főként)
    VGA: ezt használtan szeretném venni hardverapróról, kb 80k a keret rá.
    Ezen infók mellett mit tudnál ajánlani, gpu terén, ami összhangban van a procival?

    Köszönöm előre is!

  • metalgod

    csendes tag

    válasz palfitom #169938 üzenetére

    Szia palfitom,

    Alapvetően ezt néztem ki: GPU LINK
    Elnézést, hogy elsőre nem írtam bele a GPU kritériumokat ár tekintetében, nagyjából fixnek vettem a 1660S-t. (Próbálok garisat keresni a biztonság kedvéért).
    Azt szabadna még kérdeznem, hogy a i3-12100F-hez mi(k) lenne(nek) az ideális GPU(k)? Lehet szánnék még rá, és megpróbálnám kimaxolni a proci-vidkari kombót a következő 6-7 évre :))

    Köszönöm!

  • metalgod

    csendes tag

    válasz palfitom #169940 üzenetére

    Szia!

    Nos, a párosítás úgy nézne ki, hogy
    CPU: i3-12100F (58-89 watt)
    GPU: GTX 1660S (125 watt)
    A kérdésem még annyi lenne, hogy van egy Chieftec Elements 500W-os tápom. A RAM elvileg elenyésző wattot fogyaszt, elég lehet ez a táp a fenti kombóhoz?

    Köszönöm utoljára, mégegyszer is :D

  • metalgod

    csendes tag

    Sziasztok,
    Segítséget szeretnék kérni az alábbi konfig összeállításában - korábbi posztomat updatelve és aludva rá párat szeretnék ismét véleményt és tanácsot kérni!

    1. Mire fogod használni a gépet? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok? Elsősorban mely játékok? Alap gamer gépként szeretnék 1-2 éves, esetleg most kiadott játékokkal játszani, nem szükséges ultra high 4K felbontásban, a lényeg, hogy kb közepes grafon elmenjenek a játékok.
    2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani? HHD és SSD megmaradna, azaz gyakorlatilag háttértárolókon kívül mindent cserélnék.
    3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
    Alaplap+proci+RAM+GPU+táp+ház
    Ezek közül az alábbiakat néztem ki:
    Processzor:
    i3-12100F (Erre a procira építeném fel az egész konfigot, későbbiekben nem akarom updatelni i5-re, így alaplap terén megelégszem egy budget megoldással)
    ALAPLAP:
    Gigabyte H610M S2H DDR4
    RAM: Kingston FURY Beast 2x8 GB KIT DDR4 3200MHz memória
    GPU: Itt két opció van: Használtan 80k körül, vagy újonnan 150k körül
    1. Használtan, 80k körül egy garis 1660 S, esetleg 5-10k-val feljebb lépve 2060.
    2. Újonnan 150k körül egy 1660 S. (Nem tudom, hogy mennek-e még le ebben a kategóriában az árak, hogy újonnan egy 2060 is beleférhet-e, vagy ha van másik ajánlás ilyen összeg limithez igazítva, szívesen fogadom!)
    TÁP: a fenti konfighoz szeretnék egy standard, nem feltétlen csúcsminőségű tápot. Jelenleg egy 500W-os Chieftec Elementsem van, kb 8 éves, soha nem volt vele semmi gond, tehát nem az itthoni paks2-t indítanám el vele (jelenleg: i3-4170, GTX 950)
    HÁZ: beleférjen a GPU :D Semmi extra igény, ahogy a tápnál sem, nem kell csillivili csoda, legegyszerűbb.

    Alapvetően amint látjátok inkább a funkció a lényeg, nincsenek extra igényeim táp/ház/későbbi upgrade szintjén, budget gamer pc annak minden későbbi hátrányával. Nekem ez a konfig a következő 6-7-8 évre megfelelő lesz, ahogy a mostani is bőven kiszolgál(t) 7-8 évet.
    4. Mennyi a kereted rá?
    Új GPU nélkül 150k körül, új GPU-val 300 környéke. Melyik verziót ajánljátok inkább?
    5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat? (ez videókártya választásnál lényeges szempont)
    Hát, 60 Hz-re van beállítva, egy LG Flatron 2360 T a típusa, 23"
    +1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél?
    Nincs, de GPU-nál inkább Nvidia.

  • metalgod

    csendes tag

    Sziasztok,
    Segítséget szeretnék kérni az alábbi konfig összeállításában - korábbi posztomat updatelve és aludva rá párat szeretnék ismét véleményt és tanácsot kérni!

    1. Mire fogod használni a gépet? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok? Elsősorban mely játékok? Alap gamer gépként szeretnék 1-2 éves, esetleg most kiadott játékokkal játszani, nem szükséges ultra high 4K felbontásban, a lényeg, hogy kb közepes grafon elmenjenek a játékok.
    2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani? HHD és SSD megmaradna, azaz gyakorlatilag háttértárolókon kívül mindent cserélnék.
    3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
    Alaplap+proci+RAM+GPU+táp+ház
    Ezek közül az alábbiakat néztem ki:
    Processzor:
    i3-12100F (Erre a procira építeném fel az egész konfigot, későbbiekben nem akarom updatelni i5-re, így alaplap terén megelégszem egy budget megoldással)
    ALAPLAP:
    Gigabyte B660M DS3H DDR4 LINK
    RAM: 16GB 3200MHz DDR4 RAM Kingston Fury Beast CL16 (2x8GB) (KF432C16BBK2/16)
    GPU: Itt két opció van: Használtan 80k körül, vagy újonnan 150k körül
    1. Használtan, 80k körül egy garis 1660 S, esetleg 5-10k-val feljebb lépve 2060.
    2. Újonnan 150k körül egy 1660 S. (Nem tudom, hogy mennek-e még le ebben a kategóriában az árak, hogy újonnan egy 2060 is beleférhet-e, vagy ha van másik ajánlás ilyen összeg limithez igazítva, szívesen fogadom!)
    TÁP: a fenti konfighoz szeretnék egy standard, nem feltétlen csúcsminőségű tápot. Jelenleg egy 500W-os Chieftec Elementsem van, kb 8 éves, soha nem volt vele semmi gond, tehát nem az itthoni paks2-t indítanám el vele (jelenleg: i3-4170, GTX 950)
    Kinézett táp, itteni listából: FSP 600W Hydro Pro 600 LINK
    HÁZ: Zalman ZMT7 Midi T7 LINK
    4. Mennyi a kereted rá?
    Új GPU nélkül 150k körül (+ 80k a használt, még garis), új GPU-val 300 környéke. Melyik verziót ajánljátok inkább?

    Főként az alaplap - táp - ház kombó az, amihez még kevésbé értek, mint a többihez. A kérdésem annyi, hogy a fenti összeállítás "rendben van-e"? Mi lehet a gyenge láncszem? (nem feltétlen tervezek majd upgradelni, se i5-re, sem magasabb MHz-s RAM-ra).
    5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat? (ez videókártya választásnál lényeges szempont)
    Hát, 60 Hz-re van beállítva, egy LG Flatron 2360 T a típusa, 23"
    +1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél?
    Nincs, de GPU-nál inkább Nvidia.

    Előre is köszönöm a segítéget! :)

  • metalgod

    csendes tag

    válasz palfitom #169988 üzenetére

    Szia!

    Elnézést, alapból kerestem a "szerkesztés" opciót, és nem találtam :D (valszeg én vagyok balfasz), illetve az alap felálláshoz képest változott jópár dolog, azért tettem be újra - nem spammelni akartam, sorry :(

  • metalgod

    csendes tag

    válasz palfitom #169997 üzenetére

    Szia!

    Szuper, haladunk, lassan talán összeáll :D
    Kezdeném a GPU-val: most nézegettem, elvileg egy 2060-as (nem S) is beleférne, és említetted a fenti Radeon RX 6600-t. (van szerencsém nettó értéken számolni az újat vásárláskor, ezért hajlok inkább az új felé, még ha 30-40k-val drágább is, mint egy használt, de esetleg garanciális hardveraprós). Így akkor módosítva, hosszabb távon melyiket ajánljátok inkább? 3050, 2060, esetleg az RX 6600?
    És ehhez kapcsolódik a táp kérdés: jelenleg egy 500 W-os Chieftec Elementsem van (85+, Bronze), bár tény, hogy 7 éves, de eddig nincs baja nem is volt. A fentebb ajánlott GPU-khoz igazítanám. Mindenképp cserélném, szimplán biztonsági okokból.
    Illetve kiegészítő kérdés: 12100F-hez láttam szoktatok ajánlani gyári helyett másik hűtőt. Az én konfigomba is érdemes lenne?

    Köszönöm ismét! :)

Új hozzászólás Aktív témák