Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ti4x

    aktív tag

    Sziasztok!

    Egyik ismerősöm kérte, hogy segítsek neki egy gépet összerakni játékra, össze is raktam neki egyet, de szeretném kikérni a véleményeteket pár dologgal kapcsolatban. 150e forintja lenne rá, úgy, hogy csak a ház+táp+alaplap+ram+proci kellene, mert a többi már van és egy izmosabb VGAt venne majd köv hónapban melléjük. Addíg integrált VGAval menne a gép és egyáltalán nem tuningolna semmit. Én egy ilyet ajánlottam neki, mondván hogy nem feltétlen kell minden pénzét elköltenie, de mondjátok el a véleményeteket légyszi :

    - Alaplap : GIGABYTE GA-B75-D3V (Ezen minden van, ami kell, USB3, PCI helyek külső hangkártyának, stb. Mennyire számít itt a chipset?)
    - CPU : i5-3570 (FullHDban szeretne játszani és ha venne egy erősebb VGAt később ez mellé, pl egy GTX660at, akkor kellene hozzá az i7, vagy elég az i5?)
    - RAM : CORSAIR 8192MB XMS3 DDR3 1600MHz CL11 (Itt érdemes-e inkább a CL10eset, vagy +3 ezret költeni egy 1866os Vengeancere?)
    - Táp : FSP Hexa 500W
    - Ház : választott egyet magának.
    Ez kb 110e lenne házzal együtt neki.

    - VGA később : GIGABYTE GV-N660OC-2GD GTX660 2GB GDDR5 PCIE (de nem tudom, melyek a jó ár/érték arányú VGAk most, csak egy pár tesztet néztem meg gyorsan.)

    [ Szerkesztve ]

    nem vagyok mostanában gépnél , nem tudom , mikor érkezem...

  • Ti4x

    aktív tag

    válasz trickyy #25512 üzenetére

    Ok, köszönöm.
    Akkor inkább Chieftec CTG. Régen a giga lapokat nyomatták nagyon, aztán azért gondoltam. Chipset mindegy egyébként, hogy H61 vagy B75?

    nem vagyok mostanában gépnél , nem tudom , mikor érkezem...

Új hozzászólás Aktív témák