Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • pockhome

    senior tag

    válasz Metlacii #19190 üzenetére

    Proci rendbn van, alaplap is korrekt, rambol szerintem corsair
    A procihűtőből kereshetsz vmi jobbat is de az se rossz
    A winyobol meg inkább a wd mint a segate. A vga-t te tudod h mire fogod használni
    A többi nagyjábol rendben van :)
    Bár árat irhatnál h mennyit szánsz rá.
    Egérben nem tudok segiteni nekem x7es van játékra :D

    Girls call me ugly, 'till they find out how much money I make. Then they call me ugly and poor.

  • gyuromoj

    veterán

    válasz Metlacii #19190 üzenetére

    A Logitech G400 gamer egér, szóval játékra van kitalálva. Nekem Mx518 van már évek óta és teljesen meg vagyok vele elégedve.
    M500-ról nincs infóm.

    PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

  • Crias

    senior tag

    válasz Metlacii #19190 üzenetére

    Én is beleböfögnék kicsit:

    1. Hűtőből Xigmatek Gaia vagy ha meg akarod rángatni a procit akkor alpenföhn brocken (~7k vagy 11k)
    2. Ram: Kingston, Kingmax, Corsair, Kingmax a legolcsóbb 1 modulos 8GB-os ram.
    3. SSD-ből vegyél 830-as Samut, azok jobban bírják a strapát, vagy most iponon van Intel SSD akció 180GB ~32k, ha elég a 120GB akkor Samut vegyél 27k-ért.
    4. HDD-ből WD-nél az EZRX az ami újabb és állítólag nincs gond vele de ez mivel még új drágább, Hitachi se rossz de a helyedben bekérdeznék ezzel a HDD-s totyikba.
    5. Táp: Feleslegesnek érzem ilyen erős tápot venni, de ennyiért nem jó vétel meg én tápból a TT-t amúgy se favorizálom annyira, inkább FSP Raider 550W, vagy XFX
    6. Ház: Nem tudom hogy ez milyen, de ennyiért mi a Xigmatek Asgard Pro-t szoktuk inkább javasolni egyetlen hátrány hogy nehezen beszerezhető viszont megéri rá várni pár napot.
    7. Ne vegyél 50k-ért TN paneles monitort, amikor ott a Dell U2312HM

    +1 most nézem hogy tuningos procit veszel de nem tuningos lappal, döntsd el hogy akarsz-e tuningot vagy sem.

    Na össze is állítottam egy hasonló gépet, hagytam keretet mindenre, amit még írtál, fentebb ajánlottak egeret meg ezt azt :

    LAP: ASROCK Z77 Extreme4 35.853 Ft
    CPU: INTEL Core i7-3770K 3.50GHz 1155 BOX 83.210 Ft
    RAM: 4X KINGMAX 8192MB DDR3 1600MHz 38.911 Ft
    VGA: AMD 100-505607 FirePro V3800 512MB GDDR3 PCIE 29.425 Ft ahol néztem csak ez volt de módosítottam az általad írtra
    VGA: ATI FirePro V4800 ~46-47k
    HDD: WD 2000GB 5400rpm 64MB SATA3 WD20EZRX 29.324 Ft
    SSD: SAMSUNG 128GB SATA3 SSD 2,5" MZ-7PC128B/WW 26.022 Ft
    ODD: ASUS DRW-24B5ST Fekete BOX 5.398 Ft //csak ráböktem egyre nem tudom itt melyik az ajánlott
    HÁZ: COOLERMASTER RC-K350-KWN2-EN Elite Knight 350 10.604 Ft + meg kellene nézni hogy ebbe kell-e plusz venit valahova, vagy az általam javasolt Xigmatek Asgard Pro, ebben elől hátul van 1 alapból.
    TÁP: FSP Raider 550 15.355 Ft
    MONITOR: DELL U2412M Fekete 66.519 Ft
    CPU hűtő Alpenföhn brocken vagy COOLERMASTER RR-H412-16PK Hyper 412 Slim 10.960 Ft vagy olcsóbban Xigmatek Gaia ~7k
    Összesen: 368.656 Ft +3-5k a monitor kalibrálása (oázis-ban vagy monitorguruban vedd a monitort ott ennyiért be is kalibrálják és kapsz pixelgarit is)

    Jah meg még kellene venni sata kábelt az ssd-hez mert se kábelt se beépítő keretet nem adnak ehhez, de az asgard házhoz nem is kell ott elvileg van ssd tartó a házban.

    [ Szerkesztve ]

    Crias

  • Crias

    senior tag

    válasz Metlacii #19241 üzenetére

    Szia!

    Persze nézz utána és hallgass meg több véleményt, nem kevés pénzről van szó :)

    1. Én még nem tuningoltam de igen ennyiben kimerül, a tuningnak ezen a platformon a z77-es chipset és a K-val végződő processzor a kritériuma, utána "csak" a szorzót kell átállítani, de erről majd valaki aki tuningolt már majd részletesebben ír. Ha nem akarsz tuningolni akkor felesleges a drága alaplap és a drágább proci.
    2. PCGear általában 1 hét mire jön.
    Modosítok. A Honlapon az van hogy október 11.-ére tudnak garantálni ilyen házat ha megrendeled. Igazából kérdez be a házas totyikba hátha ez a ház is jó amit eredetileg kinéztél, én még nem láttam közelebbről, ezért nem tudok róla véleményt alkotni, ha tetszik az a ház annyit megér hogy bekérdezel oda is.
    3.Sokkal élethűbb, színhűbb képet ad, de itt van egy régebbi összefoglaló, amit annyival kiegészítenék hogy manapság már az ips paneles monitoroknak semmivel sem rosszabb a válaszidejük mint a TN panelosnak, amiket ajánlottam azok olyan 2-3ms-nek felel meg TN panelen, szóval csak a válaszidő miatt kár TN panelt választani.
    Monitoros totyik

    SSD-ből ami biztos az az hogy a Samu jó SSD-ket gyárt, az az intel ami akciós iponon az nemtudom mennyire jó vagy rossz vétel ezt megint az SSD-s totyikban kellene megérdeklődni.
    De inkább azt kellene tudni hogy mekkora helyre van szükséged mert ugyanaz a helyzet mint a proci/lap párosnál hogy minek vegyél feleslegesen + szolgáltatást ha nem használod ki.
    Mondjuk itt nincs az ajánlott SSD-k között az intel, de azért bekérdezhetsz a forumba. OCZ-t meg neked nem ajánlom.

    Amúgy alkatrészekre kapsz garanciát akkor is ha egyben egy helyen veszed és velük rakatod össze, szóval ez így teljesen mind1.
    Én boltban rakattam össze és megy a gép, annyiból jó hogy legalább megnézik hogy elindul-e, amúgy eléggé összehányva néz ki a belseje nem szabad elvárni hogy szépen elrendezzék neked a kábeleket.
    Ha van ismerősöd aki sikeresen rakott már össze gépet akkor akár vele is összerakathatod.

    Olyan helyen érdemes venni amik nem szűnnek meg egyik napról a másikra, pl ipon számitógépalkatrészbolt, hardverker, meg ilyenek.

    Monitort meg mindenképpen az említett 2 helyen vedd meg a kalibrálás+pixelgarancia miatt.

    [ Szerkesztve ]

    Crias

  • harry

    veterán

    válasz Metlacii #19241 üzenetére

    Tn panel kepe sokkal gyengebb, ami meg ugye a legfontosabb egy megjelenitonel. Torzul a kep ha nem szembol nezed, alacsonyak a betekintesi szogek, nem szepek a szinek, stb. Mindenkepp erdemes ips paneles monitort venni, legonkabb a delleket. Es mivel a pc beltartalmatol teljesen kulonallo periferiarol van szo, nyugodtan veheted kulon, a mar emlitett helyek egyiken.
    Meg mielott kerdezned, az ips panel 8ms valaszideje van olyan jo, mint a Tn-es 2ms. De van erre kulon topic, erdemes ott korulnezni.

    Bolt: talan ipon jutna eloszor eszembe, de biztos van meg par ajanlott.

    Theoretically, this damn thing oughta work now.

  • TGWH

    őstag

    válasz Metlacii #20082 üzenetére

    Vinyóból jó a green, elég jó értékei vannak - ha az az amire gondolok -, kellően gyors is, gyorsabb mint a blue.
    Procira kell hűtő? A gyári miért nem jó?
    Giga lapokat személy szerint nem kedvelem, de ez egyéni szoc problem :D
    Ramnál csak az a baj, hogy nincs cl9es nyolc gigás, de olyan sokat talán nem számít.
    Ha a vga tud v.mi pluszt nyújtani a használt programmal, akkor hajrá.
    Házból én a Xigmatek-et ajánlanám, ennyiért már nagyon jó kis kuckók vannak. Vagy veszel drágábban, de böszme nagy ventikkel, az garantáltan halk lesz.
    Tápból meg amit ajánlottak, a kábelek hosszára figyelj, van még ctg is, azt is szokták ajánlani.

    Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

  • Crias

    senior tag

    válasz Metlacii #20111 üzenetére

    A hyper 412 slimet felejtsd el...
    Az alpenföhn brocken jobb hűtést biztosítana és ugyanannyiba kerül.
    Egy bibi van csak vele hogy rálóg a memoria slotokra de elvileg ha low profile-os ramokat veszel elfér alatta, legalábbis ebből a videóból nekem az jön le (igaz ez másik hűtő de itt elfér a venti alatt).

    Jah apropó mi az hogy nincs értelmes cl9-es ram? :)
    KINGMAX 8192MB DDR3 1333MHz 8500 Ft ebből belepakolsz 4db-ot és ugyanott vagy
    KINGMAX 8192MB DDR3 1600MHz 9500 Ft

    A párba válogatott ramokkal nem mész sokra, pár %-ot nyersz benchmarkoknál, ahogy intelnél az 1600MHz-es ramokkal se mész szinte semmire.
    De ha mindenképp olyat akarsz akkor:
    KINGSTON 16384MB HyperX Blu DDR3 1333Mhz CL9 KIT KHX13C9B1K2/16 ~21k

    Crias

  • Crias

    senior tag

    válasz Metlacii #20193 üzenetére

    őőőőő mi a kérdés?
    A kingsotn hyper elvileg mind low profile-os így el kellene férni alatta, gyakorlati tapasztalatom nincs de majd valaki ír akinek van.

    (#20192) csuzda
    Van matterhorn csak a pure változat, ezen nem wingboost ventik vannak (talán mégis) és csak 1 ventit adnak hozzá elvileg csak ennyi a különbség.
    Amúgy ha már ennyit ráköltesz nézd meg az alpenföhn K2 tesztjét is :) az is elég bika!!! és van iponon is és 19k-ba kerül tehát valamelyest olcsóbb is mint a noctua, extreme tuninghoz is ajánlják.

    [ Szerkesztve ]

    Crias

  • membrandj

    nagyúr

    válasz Metlacii #110055 üzenetére

    Az ilyen több alkatrészes meghibásodásnál a táp a hibás többnyire.
    Tápos topicba kérdezz rá,hogy milyen minőségű a tápod,de oda pontos típus fog kelleni.

    A tuningnak egy jó 30 ezres felára van. Ha amúgy se akarod húzni:
    i7-6700
    asrock b150m pro4, msi b150m mortar
    Milyen cpu hűtőt vegyek topicba kérdezz rá a hűtőre.
    Ha a táp a hibás: Fsp raider 550, xfx 550, seasonic m12 520W.

    Privát üzenetben nem válaszolok szakmai kérdésekre.

Új hozzászólás Aktív témák