Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • membrandj

    nagyúr

    válasz Burki #85089 üzenetére

    Hűtő:
    RAIJINTEK Themis

    OEM táphoz nem jár tápkábel.
    Fsp raider 550 jobb lenne, fsp hexa+ 500w meg a kábel miatt.

    B verzió: 960 már van 73 körül, hátha beesik majd az ára szintén 65 körülire, akkor inkább az.
    Gainward mondjuk van 65-ért,de nem tudom,hogy az mennyire jó.. Kérdezz után vga-s topicba.

    vizoo
    Ha nincs játék, akkor minek fm2?
    Asrock h81m-hds ~12k
    g3220 ~14k
    1x4GB ddr3 hyper x fury ~11k
    RAIJINTEK Themis ~ 8k
    120gB samsung, cruical m500, fury ssd ~ 20k
    cm n200, fractal design core 1500 ~ 11-15k
    fsp hexa+ 400W ~11k

    Így van egy hangtalan géped kb, mivel a hdd lenne a leghangosabb.
    Hűtő nem muszáj, gyári se vészes, főleg egy pentiumon, csak kereten belül maradtunk.

    Privát üzenetben nem válaszolok szakmai kérdésekre.

  • dannyl

    addikt

    válasz Burki #105947 üzenetére

    Ha eladod a 280-at, és hozzáteszed azt a kb. 60k-t, akkor GTX 970 (MSI GAMING, vagy Gigabyte G1 Gaming), vagy r9 390 8GB (MSI GAMING 4G, vagy Sapphire NITRO, de SEMMIKÉPP NEM GIGABYTE)

  • joysefke

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz Burki #123631 üzenetére

    Ha fontosnak érzed a friss garit és szeretnél új/gyorsabb gépet, akkor jó választás a RyZEN. Ha olcsó upgrade-re vágysz, akkor el lehet egy használt i7 4770-en is gondolkodni. A RyZEN 1600 húzva, gyors DDR-4 rammal megtámogatva azért többet fog adni most és a jövőben is.

    2*4 GB CORSAIR 8GB Vengeance LPX DDR4

    2x8GB (kit)-tel azért előrébb járnál. A 2x 4GB már manapság is kezd határeset lenni, a gép hasznos élettartamán belül pedig mindenképpen kell upgradelni 2x 8GB-ra. Ha bízol benne, hogy lemennek az árak, akkor lehet értelme várni, de egyébként ígyis-úgyis 2x8GB lesz a vége.

    Alaplap: ASRock B85M Pro4 // ASRock AB350M Pro4

    ATX házba én ATX méretű lapot tennék:
    -több csatlakozó/port
    -több user (->több fórumtapasztalat)
    -gyakran jobb VRM

    Pörgess fel egy picit és a három legpopulárisabb ATX méretű B350 opció közül válassz egyet.

    CPU: i5-4440 + CM Hyper 103 // AMD Ryzen 5 1600 3.20GHz AM4 BOX (+ hűtő?)

    -Nem tudom, hogy rámegy-e a hűtőd, majd megnézed.
    -Az R5-1600 egy jó ár/érték arányú proci, de alapból alacsony az órajele (cserébe húzható). Ez konkrétan annyit jelent, hogy érdemes és kell is húzni, ha játékban ki akarod belőle hozni a maximumot.

    A stock hűtőa legtöbb usernek bejött, elvisel egy lightos húzást, de nem tudom mennyire akadályozna magas órajelek elérésében a házad a stock cooler mellett. Tehát ha húzni akarsz, érdemes lelkileg felkészülni egy jobb hűtőre is, hiszen ez már hatmagos proci, ha feszt emelsz megnő az étvágya. A hűtőt persze később is meg tudod venni amikor már látod mennyire kell/mennyire érdemes.

    -Ha nem akarsz húzni, vagy nem akarsz a szerencsédre építeni, akkor játékra, ha kicsi a felára, akkor azt megéri az 1600X. Ennek jóval magasabb turbó órajelei vannak, amit a játékok meghálálnak. Az 1600X az XFR turbo boostal 4.1GHz-ig boostol (2 mag) ezt egy tuning R5-1600-zal sem valószínű, hogy eléred. Simán lehetnek olyan helyzetek, hogy az alap 1600X a 4.1GHz-es XFR-rel minimálisan gyorsabb lesz kevés szálon mint egy 3.9GHz-re húzott 1600...

    1600X+3000MHz RAM együtt újabban a legtöbb játékban többet ér/simább játékélményt ad, mint egy mondjuk egy non-k i7-7700+alap RAM.

    [ Szerkesztve ]

  • joysefke

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz Burki #123636 üzenetére

    Jósgömböm sajnos nincs :N

    Mi az ajánlott minimális órajel RAM-nál?
    Minél több, annál jobb. 3000MHz alá nem adnám annak elig van felára (single ranked ramot feltételezve) és ezt szinte biztos, hogy eléred az új BIOS-okkal. Ha nincs felára a 3200MHz-nek, akkor azt.

    Húzni nem feltétlenül szeretnék, jó lenne olyat választani ami a gyári értékeken is jó eredményt produkál. Iponnál ahogy néztem 4.000 Ft különbség van a sima és az x között.

    Akkor az X-legyen! A hűtő amit csomagolnak az 1600-hoz aprón ahogy láttam olyan 2-3000Ft-ért megy gondolom még alkudni is lehet :) Tehát 6E forint felára van az 1600X-nek.

    mik a trendek? Ipon árgrafikonok alapján látom,hogy sokat esett az áruk a megjelenéshez képest.

    A RyZEN 5 ára beállt a kezdeti hype után, illetve miután a piacon megjelent a szürkeimport. Csökkenni tovább csak akkor fog, ha az AMD csökkent. Hogy ez mikor lesz, azt nem tudjuk, nyilván függ attól, hogy az Intel mikor jön ki az új szériával (Cannonlake?) illetve az új 6c/6t i5 mennyire lesz ütőképes. Fogalmam sincs.

    Ha tippelnem kéne, azt mondanám, hogy az 1600X-et (6c12t) a leggyorsabb non-K 6c6t i5 nem fogja megverni játékban sem /nem vetik be a teljes órajel-tartalékot, kell valami plusz órajel az i7-nek is/, tehát nem kell attól félned, hogy hipp hopp elértéktelenedik a cucc, de az AMD tuti fog valamennyit vágni az áron, régi jó szokása...

    RAM kérdéskörben várható csökkenés, vagy teljesen hektikusan változik?
    Ezt sem tudom.

    [ Szerkesztve ]

  • dannyl

    addikt

    válasz Burki #130277 üzenetére

    Szia!
    Nincs értelme cserélni, ha marad a VGA. Ez egy tök jó config. Természetesen, ha lépcsőkben fejlesztenél, és nem egyben, akkor lehet értelme lap+cpu+ram cserének, de ezt neked kell eldöntened. Illetve, ha most cserélnék, lehet ryzen felé mennék inkább, de hitvallás kérdése is ez sokaknál, úgyhogy az is lehet döntő szempont.
    Ha játszol (FHD-nál nem magasabb felbontáson), akkor ebben a gépben a VGA-t kell cserélni.

    Táp maradhat nyugodtan, elbír minden (éppelméjű) configot. Ha meg meghal, azt magában teszi, elég akkor cserélni.

    [ Szerkesztve ]

  • palfitom

    Topikgazda

    válasz Burki #146769 üzenetére

    Szia,

    Milyen monitorra vágyik? Méret, felbontás, képfrissítési frekvencia?

    Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

  • rasotamas

    veterán

    válasz Burki #146771 üzenetére

    Árban kurvanagy különbség van, ezért mégiscsak jó lenne előre definiálni:
    FullHD 75Hz-re elég egy GTX1660
    FullHD 144Hz-re vagy 1440p 75Hz-re kéne kb egy 5700 vagy 2070.
    1440p 144Hz-re meg egy 2080Ti.

    [ Szerkesztve ]

    https://tinyurl.com/rasoapro

  • AlexFindley

    csendes tag

    válasz Burki #146769 üzenetére

    Szia!

    VGA esetén mindenképpen a használtra buzdítanám, ott tényleg lényeges az árkülönbség, jóval erősebbet kapni használtan, mint újonnan.

    Egy dolog kimaradt: mennyire fontos, hogy nagy legyen a felbontás? Szeretne UltraWide monitort? 2K-s monitor is kifér ebből a keretből, viszont egy ebbe az árba beleeső kártya nem biztos, hogy azt még 1-2 évig ki tudja szolgálni maxon stabil 60fps-ben. Én így most a magas framerate + 1080p konfigot ajánlom, ott ha esetleg nem is sikerül a magas FPS, a 60 azért még biztosan megvan sokáig.

    Monitor: Bármilyen 144Hz 1080p, 70 ezer forint környékén.
    Pl. ez: https://www.pcx.hu/acer-xf240qpbiipr-um-ux0ee-p01-gamer-monitor-384108

    (közben látom hogy neki 27" kell, így ez már nem releváns, de lehet ennyiért azt is találni)

    Így marad 330 ezer forint gépre. Ebből ezt raknám össze:

    Alaplap: Gigabyte B450 Aorus M 27500
    CPU: Ryzen 5 3600 68000
    CPU hűtő: Alpenföhn Brocken Evo Advanced (ilyet egy 2600X-en használtam már, nagyon hatékony, csendes) 9000
    Memória: Corsair Vengeance 2x8GB 3000MHz 27700
    Videokártya: Nvidia GTX 1080 (kb. 100 ezerért kapsz), vagy 1070ti (kb. 90 ezer)
    Boot SSD: Kingston A2000 Nvme M.2 500GB (1500 / 2200 MB/s) 22300
    Adat SSD: Samsung 860 EVO 1TB (520 / 550 MB/s) 34500
    Ház: Antec P5 hangszigetelt, kompakt, építettem már ilyenbe erős gépet, lényeges a jó kábelrendezés a jó légáramláshoz 16600
    Ház hűtés: 2x Be Quiet! Pure Wings 12CM egy elöl be, egy hátul ki 6000
    Táp: Zalman ZM500 13600

    Ez így 325000 forint, ha 100 ezerért raksz bele 1080-at, kb egy tizessel kevesebb, ha az 1070-nel megelégszel (nem sokkal tud kevesebbet).

    Amit érdemes tudni:
    -Ebben még nincs WiFi adapter. Azt venni kell hozzá, 10 ezerért kapni 5ghz-t is tudó PCIe adaptert, olcsóbban kapni USB-s megoldást, vagy régebbi szabványt, bár annak kevés értelme van.
    -Én csak SSD-ket raktam bele, összesen 1,5TB tárhely van így. Ezt még lehet bővíteni bármilyen 1TB HDD-vel 12 ezer körül újonnan (pl. ezzel).

    Én HDD-re 2019-ben már tényleg csak telepítőket, filmeket, dokumentumokat teszek, de ha a barátodat nem zavarja különösebben, hogy várni kell játékok betöltésére, akkor a Samsung 1TB SSD helyett nyilván vehet sokkal több HDD tárhelyet bele, szíve joga.

    Direkt ezért hagytam benne 5-15 ezer forintnyi keretet pluszban - ilyen apróságok még bele tudnak férni.

    Ezek a PCX-es árak, ha nem bánjátok hogy több boltból rendeltek dolgokat, akkor árukeresőn valószínűleg még akár egy tizest le tudtok faragni belőle ugyanezekkel az alkatrészekkel. Én azért szeretem a PCX-et, mert gyorsak, és a garival náluk sosem volt gondom (ellentétben az Aqua-val, meg az iPon-nal, akiknél kínszenvedés volt bármilyen garanciális ügyintézés, mindig megpróbálták rám fogni a hibát).

    Intelt csak azért nem raktam össze, mert szerintem ár-érték arányban most ott nem kapni olyan jót ebben a kategóriában, mint AMD-ben, és az alaplapon-procin kívül ugyanaz lenne a többi.

    Biztosan lesznek még más ajánlatok, én 400 ezerért hasonló konfigot raktam össze magamnak is, csak akkor még nem volt 3. genes Ryzen, így egy 2060 és egy 1070ti volt benne. 144hz monitorral nagyon szépen hasított, a legkevésbé optimalizált játékokon (pl. Watch Dogs 2) kívül tudta a kért framerate-et majdnem mindig ultrán. Én most fejlesztek, de csak mert nálam munkaeszköz is. Játékra soha jobbat.

    Ha esetleg valamiért imádja az RTX-et, akkor persze borul minden, RTX-hez 2070-nél gyengébb kártyát venni nem éri meg, az meg elég drága még használtan is.

    [ Szerkesztve ]

    Findley Alex

  • palfitom

    Topikgazda

    válasz Burki #146771 üzenetére

    Értem.

    Nettó 400000 Ft-ba elég jó konfig beleférhet.
    Én egy 27-es, 75Hz-es IPS-t céloznék meg br. 100-150k ár körül.

    Lap: Asrock B450M Pro4-F / MSI B450M Mortar MAX / B450 Gaming Plus MAX / B450 Tomahawk MAX
    Proci: Ryzen 3600 (6 mag, 12 szál, szorzózár-mentes)
    Proci hűtő (opcionális): pl. Deepcool Gammaxx 400 / CM Hyper TX3 EVO / Hyper 212 / Artic Freezer 33 / 33 Esport One / Freezer 34 / be quiet! Pure Rock Slim / SilentiumPC Fera 3 / FSP Windale 6 / Scythe Mugen MAX / Alpenföhn Brocken 3 / be quiet! Pure Rock
    RAM: DDR4 16 GB (2x8 GB-os KIT!) 3000-3400 MHz (pl. G.Skill Aegis, Ripjaws, Patriot, Crucial, HyperX).
    VGA: RX 5700 / RTX 2060 / 2060 Super
    SSD: ~250-500-1000 GB Kingston UV500 / Patriot Burst / Crucial MX500 / WD Blue 3D / Samsung 860 Evo
    HDD: 1-2-3TB Toshiba P300 (7200rpm) / WD Purple (5400rpm)
    Ház, pl.: mATX: Kolink Citadel TG / Thermaltake Versa H17 Window / Cooler Master Masterbox Lite 3.1 / Masterbox Q300L / Thermaltake Versa H15 Window / Fractal Design Focus G Mini / Thermaltake Core V21 / Bitfenix Aegis Core / Fractal Design Define Mini C / NZXT H400
    ATX: / Zalman Z3 Plus / Cooler Master MasterBox Lite 5 / MasterBox MB600L / Zalman Z9 Neo / Corsair 270R / Thermaltake Core G21 / Thermaltake View 27 / Phanteks Eclipse P300 / Aerocool Aero-1000 / Sharkoon TG5 / NZXT S340 Elite / Fractal Design Meshify C TG / NZXT H500 / H700
    Táp: pl. FSP Hexa 85+ 550W / Hyper M85+ 550W / be quiet! Pure Power 11 (CM) 500W / 600W / Bitfenix Formula 550W / Whisper M 550W / Seasonic Focus Plus 550W / Core GM 550W
    A gép összesen cirka br. 300000 Ft-tól már kihozható.

    Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

  • palfitom

    Topikgazda

    válasz Burki #158153 üzenetére

    Szia,

    Amíg olyan alapvető infók hiányoznak, mint a monitorod tudása, és a pc elsődleges felhasználása (segít az Összefoglaló kérdéssora), addig nem lehet számodra jót javasolni! :N
    Pl. nem tudjuk, hogy számodra lenne-e előnye egy magasabb órajelű procinak...

    Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

  • MZsoltee

    veterán

    válasz Burki #158153 üzenetére

    Az i5 mellett az AMD nem játszik?
    Ha nem és marad az i5 és nincs tuning, akkor nem adnék többet a 10600-ért. Maradnék a 10400F mellett. Annyival nem tud többet, mint amennyivel drágább és az 5700XT-hez jellemzően elég. Kivéve, ha esetleg 144hz-es monitort kellene 144 fps-essel hajtani min, mid grafon.

    Az alaphűtővel is elmegy, így ha nincs tuning és speciális igények, akkor először ne vegyél hozzá cpu hűtőt. Ha kevés lesz, akkor madj lehet látni, hogy mi az ami miatt kevés (hőfok, zaj) és annakm egfelelően lehet, kell új hűtést venni.

    Az M.2 ssd és a sata3-as ssd között nincs szemmel észrevehető különbség hétköznapi használat mellett. Nem tudom pontosan mire fogod használni a gépet, de én egy ssd-t vennék és a csatolófelületet is az ár alapján választanék (nem adnék plusz ezreseket a plusz m.2-es csatiért), ha elsősorban nem munka a cél. Itt munka alatt leginkább videóvágásra vagy olyan munkára gondolok, aminél sok nagyméretű fájllal dolgozol.

    550W-os minőségi tápnál nem kell nagyobb teljesítményű.

    [ Szerkesztve ]

    A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

  • palfitom

    Topikgazda

    válasz Burki #158157 üzenetére

    Akkor nincs szükséged 10600 és 10600K-ra, 75Hz-hez a 10400(F) is jó.
    Ehhez egy normálisabb B460-as lap is megfelelő (pl. Gigabyte B460M D3H / Asrock B460M Steel Legend). "Hátrányuk", hogy ezekben csak maximum 2933 MHz-en futtathatók a ramok, de megint csak azt mondom, hogy a monitorodhoz nincs feltétlenül szükséged 3200(+) MHz-es ramokra.
    CPU-upgrad: egy sima i7-10700 már gyakorlatilag minden játékhoz elég, és mellette már B-s lapban is 2933 MHz lesz a ram-órajel. (ezért is érdemes most 2933-3000 MHz-es KIT-et venni)

    SSD-t megírta MZsoltee.
    Táp: minőségi 550W simán elég, de 5700 XT mellé nem eretnekség 600-650W sem.

    Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

  • palfitom

    Topikgazda

    válasz Burki #158162 üzenetére

    Szívesen.

    Teljesen korrekt konfig!

    Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

  • MZsoltee

    veterán

    válasz Burki #158162 üzenetére

    A két SSD helyett 1db 1TB-os és alig fizetsz többet.
    [link]

    [ Szerkesztve ]

    A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

Új hozzászólás Aktív témák