Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ggbuffon1897

    őstag

    válasz bombibmw #80697 üzenetére

    ez oké, de a legtöbb ajánlatot kérő (mondjuk a 95%-a) csak hasraütésre vágja rá h neki k-s proci kell (erről árulkodik h simán mellérak egy b85, v h97es lapot is az "ő összeállításában" + hűtő v vmilyen 4-5k-s változat mellé), de nem számol azzal h ahhoz azért már komoly hűtő kell, komoly lap és az bizony nemkevés felár..főleg amikor kiderül h az illető 99%-ban játékokra használná..

    senki sem mondja egyébként ezeknek az embereknek, meg úgy általában senkinek, h márpedig te csak ezt veheted, ez a topik nem erről szól, illetve aki ért hozzá, az úgy sem ránk hallgat, sőt valszeg be sem ír.

    De mondjuk én nem is fogok bíztatni senkit tuningos cuccokra, ha egyszerűen nem olyan célra kell aminél hasznát veszi (mert játékok alá nem kell k-s proci).

    Itt is volt egy srác pár napja, aki 3 vga-s rendszert akart összerakni 700k-ból, kérdés h minek? Mi értelme? De ha nagyon akarja hát vegye, illetve meg is fogja venni, függetlenül attól h mi mit mondunk. Uez igaz a prociknál is. Ha jól esik vegye, csak számoljon egyrészt a pluszköltségekkel, másrészt azzal, h lehet a büdös életben nem használja ki.

    [ Szerkesztve ]

  • membrandj

    nagyúr

    válasz bombibmw #80697 üzenetére

    Egy párszor már levezettem,hogy miért nem éri meg a húzható proci, ha gondolod keresd vissza.
    Húzható proci meg mindig valaminek a kárára fér be a dologba.. Amikor meg kiderül,hogy nem is olyan olcsó dolog a tuning, akkor jön a nézés,hogy miért kell erre 15 ezerért hűtő, meg miért nem jó a legolcsóbb z87 lap kb..:D Kb ezek szoktak lenni: r9 280+ k-s proci. Ebből lesz 280x+ sima 4590 pl és ezl jóval jobb választás..:)
    Gtx 970-től lehetne szerintem tuning meg i7-ről beszélgetni,de oda is inkább sima i7-et ajánlok, mert hosszabb távon az jobb lesz. Az meg,hogy most egy i5-4590 + gtx 970 alatt van mondjuk 45 fps-ed , 4690k+ 970 mellett meg 47..:D A tuning drága buli.

    Pont tegnap vezettem le,hogy mennyire drága buli a tuning egy i7 vs i7 k esetén.Ha csak a minimumokat nézem:
    asrock h97m pro4 ~ 22k vs asrock z97 extreme 4 ~ 37k
    4790 ~ 82k vs 4790 ~ 92k
    cm hyper 212 evo ~ 10k vs ~ 20-25k hűtő.
    35-45k és ez a legolcsóbban számolva. Ha valaki hero-t vagy komolyabb lapot akar, akkor nyilván nagyobb lesz az eltérés.. és akkor jó fej voltam, mert a sima i7-re is raktam egy cm hypert..

    alitak
    Vegyél a procira egy komoly hűtőt, tisztítsd ki a vga-t sűrített levegővel és vegyél egy hangszigetelt házat.

    nobiand
    Ez nem notebookos topic, fogalmunk sincs. Az ssd viszont nem ajánlott már egy ideje. Samsung vagy kingston hyper x3k.

    [ Szerkesztve ]

    Privát üzenetben nem válaszolok szakmai kérdésekre.

Új hozzászólás Aktív témák