Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tixem

    addikt

    válasz Zolexx #60945 üzenetére

    alaplap (17,5 ezer) jó lesz, i5 (46 ezer) legyen, de az a RAM intel alá gatya. Ez már jó lesz, de ez is jó [link]. A corsair szebb :B Ezek úgy 23 ezer.

    VX450 az ez a VX450. Ha igen akkor mehet, bírni fogja :K Non K i5-re szerintem elég a gyári hűtő, zalman z3 plus (13 ezer) szintén jó ház lesz. Jó sok ventit adnak vele gyárilag.

    Eddig ez durván 100k. Marad 30, hogy ebből mennyit szánsz vga-ra döntsd el mekkora teljesítményű lenne neked a legjobb. Így látatlanban egy 7770-et (26 ezer) mondanék.

    (#60947) Blue meth ez semmiképp? [link]. Amúgy nem kell pluszba fizetni 5 év garis reider-ért, ide nézz ;) "jótállás 60 hónap Átadópontunkon keresztül "
    A mostani raider-em innen van.

    [ Szerkesztve ]

    Galaxy S24 Ultra 1TB ||| ( •_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)

  • Frenky89

    őstag

    válasz Zolexx #60945 üzenetére

    Sziasztok!

    Tanácsra lenne szükségem a következő helyzetben:
    Adott egy gép (Intel E2180, Gigabyte EP31-DS3L, CSX 2×2GB DDR2-800, Sapphire HD4830 512MB, Corsair CX400)

    Ezt kellene felturbózni egy "kicsit", hogy a "mai játékok is fussanak rajta"(?). Az egész műveletre kb. 60eFt áll rendelkezésre.

    Az első kérdés nyilván az, hogy egyáltalán érdemes-e ezt a gépet tuningolni és hogy megvalósítható-e a művelet. A második pedig az, hogy milyen módon.

    Mivel elsődlegesen új cuccokban gondolkodik a gazdája, így az első ötlet +2×2gb ram, illetve egy új v.kártya volt. Itt a ram tiszta sor, viszont a vga már gondolkodtatóba ejt.
    Nem jártam még utána, de szerintem a most már 30eFt környékén kapható vga-k is legalább dupla annyit tudnak, mint a jó öreg 4830, viszont a proci nem tudom mennyire korlátozó tényező. Valamint a "mai játékok is fussanak rajta" kitételt is lehet, hogy csak éppen-éppen teljesíti.

    Ebből kiindulva felmerül a kérdés, hogy a Dual-Core-t meghagyva meddig lehet/érdemes elmenni vga fronton.

    Illetve (esetleg használtban gondolkodva, vagy) a ram bővítés rovására kell-e/érdemes-e Quad-Core + új v.kártya irányába nézelődni.

    A CX400 még az utóbbi konfighoz is elég lenne, ugye?

    Hivatalosan formában:
    1. Mire fogod használni a gépet?
    Főleg játékra.

    2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel most?
    Intel E5200, Gigabyte EP31-DS3L, CSX 2×2GB DDR2-800, Sapphire HD4830 512MB, Corsair CX400 + ház, egér, bill., monitor

    3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
    Elsődlegesen ram+vga, de a fentiek alapján más összeállítás is jöhet.

    4. Mennyi a kereted rá?
    60eFt

    5. Mekkora a monitorod natív felbontása? Milyen felbontáson játszol?
    1680×1050 (22" monitor) vagy 1366×768 (TV)

    Előre is köszi a segítséget!

Új hozzászólás Aktív témák