Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • jokeph

    nagyúr

    válasz SzuperBandee #167514 üzenetére

    Első blikkre azt mondom hogy bármiben is megállja a helyét, amennyiben a CPU a fő igásló a munkához.
    Ami pontosítást igényelne - azon kívül hogy milyen jellegű munka várható és milyen progikkal a következők:

    RAM: G.Skill Rip Javs V 2*32 GB ok, célszerűen 3200CL16-osban vagy nagyobb.
    Háttértár: W10/11-hez legalább a rendszernek kifejezetten ajánlott egy min 256 GB-os de inkább 512 MB-os többnyire NVMe SSD, a feltelepítendő alkalmazások fényében 1 TB is kellhet.
    HDD: tárkapacitás szükségessége és felhasználás függvényében erősen változó méret és típus lehet az ajánlott.
    Monitor: detto, abszolút felhasználás függő.

    így első körben ennyi az észrevételem. :U

    RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

  • dannyl

    addikt

    válasz SzuperBandee #167514 üzenetére

    Lap+Proci jó lehet, ha kell ez a teljesítmény. A CPU hűtő szerintem indokolatlanul drága, de, ha tetszik, akkor mehet. Én egy jó léghűtést tennék rá 20-30k-ból (pl be quiet! dark rock (pro)).
    VGA mehet, amit a pénztárcád enged. Jó a 3060 ti, de lehet 3070, 3080... csillagos ég.
    RAM okés, minél magasabb órajelűt vegyél az ár figyelembevételével természetesen. Tehát ha pár ezresel drágább csak a magasabb órajelű, akkor azt érdemes. Sőt, sokszor mostanában a magasabb órajelű olcsóbb...
    Táp indokolatlanul nagy. Egy jó 550-600W elég bőven.
    Ház mehet akár ez is. Nekem a P400 van, én nagyon szeretem.
    Monitor jó mindkettő. Kb. egy kutya. Én az olcsóbbat venném.

  • #12516608

    törölt tag

    válasz SzuperBandee #167514 üzenetére

    Ne haragudj, nem bosszantani akartalak. :R

    Ilyen melókra még a másfél milla sem igazán egetverő összeg, de a 600k az csak 600k.
    Ebben az esetben nem 16/32-es csúcsprocival indítanék, de még a VGA-t is visszafognám.
    B450/B550 Tomahawk lap + 3700X/3800X proci és GTX2060.
    "G.Skill Ripjaws V 2x32GB DDR4" -- Ez magában elvisz 100-120k-t.
    Ezekhez még ki kell taposni a többi alkatrészt is.

    8/16-os procikból még i7 10700(K)/11700(K) is megfontolandó, melyik oldal jön ki olcsóbban.

    Majd amikor már termelt eleget a gép, akkor mehet a proci+VGA upgrade.

    Nekem ezek a meglátásaim.
    ---
    A Dell WS-d hardveres paramétereit meg azért írd le ide, hogy legyen viszonyítási alap ahhoz, hogy mit kell túlszárnyalni desktop vonalon. :K

    --- szerk,: SSD-t meg nem szabad sajnálni, a rendszer mellett kell a munkafájloknak egy 1TB-os is. SATA3-as is lehet nyugodtan. Az SSD <-> HDD közötti különbségeket meg úgyis tudod.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák