Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • SyMbioTe

    Ármester

    válasz Csabye23 #135032 üzenetére


    (#135032) Csabye23

    Mivel a gépet játékra tervezed használni, így én a 2700X procit kihagynám. Még a 6mag/12szálat is viszonylag kevés játék használja ki, legjobban a BF 1/BF V tudja megenni egy 64fős multiban. 8/16 felesleges játékra. Ha meg odajutunk, hogy kell, akkor meg apróról olcsón tudsz már szerezni.
    Ezen tudunk spórólni ~50k-t.

    Tápon nem spórólunk. :N Egyik legfőbb alkatrész, és aki laikus a témában ezen szeret spórolni legjobban.

    Amit változtatnék:

    Alaplap: B450-es lap, amiket fentebb is írtam. X370-hez BIOS frissítés is kell, hogy felismerje a 2xxx procikat, B450-hez nem, és ha nincs extrém tuning nem éri meg a felárat az X-es lap.
    CPU: Fentbeb írtam, miért a 2600 legyen. Esetleg 2600X.
    Ram: Ez ok.
    VGA: Végülis ok, elenyésző a különbség, de azaz 5k nem oszt, nem szoroz.
    HDD: Ha toshiba, akkor P300
    SSD: Gondolom A400-at nézted.
    Én UV500-at vennék inkább. Picit drágább, viszont 5 év garancia van rá. Arra figyelj, hogy adott boltban legyen rá 5 év, ha nincs kérdezz rá, hogy miért nem 5 van kiírva. De amőgy az A400 is ok. Fapad, de ok.
    Ház: Szintén szeretnek ezen spórolni, pedig fontos dolog, nagy szerepe van a hűtésben, és egy 1060-as kártya esetén ez nem elhanyagolható. Ha olcsón kell egész jó, akkor CM N300/Zalman Z3 Plus. Kicsit drágábban MastewBox Lite 5, Zalman Z9 Neo
    Táp: Elmegy a táp, de 700W felesleges. Inkább egy kicsit minőségibb 500W-os.
    Be Quier Pure Power 10 500W ~21k Halk, és jó minőségű.

    Megvan mindennek az oka, hogy mit-miért-merre hogyan ajánlunk. :))

    „És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

Új hozzászólás Aktív témák