Új hozzászólás Aktív témák

  • Yiggdrasil

    aktív tag

    Sziasztok!

    1. Mire fogod használni a gépet?
    - Játszanék rajta, azon kívül filmnézés.
    - Játékok: Diablo3, Starcraft2, Heroes of the Storm, Skyrim, ESO ->ezek jó lenne ha legalább High-on, FullHDban mennének, ezek kívül az új NFS-t és a Battlefrontot szívesen kipróbálnám, de ha nagyon kompromisszum, akkor kihagyhatóak.
    2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel most?
    - Samsung 850EVO 250GB SSD + Toshiba 7200RPM 2TB + 2x8GB Kingston 1600Mhz RAM
    3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
    - A fentieken + egér és bill-en kívül mindenre
    4. Mennyi a kereted rá?
    - 300-350ezer körül gondolnám, ha kijön olcsóbban az is jó persze.
    5. Mekkora a monitorod natív felbontása? Milyen felbontáson játszol?
    - Nincs monitorom jelenleg, tehát az is kellene, hogy beleférjen a keretbe. Egy 20-23" körüli IPS monitor lenne a terv, FullHD felbontásban, és így natívban szeretnék játszani rajta.

    Eddig csak laptopjaim voltak, (az utolsó egy 15"-os, FullHD-s i7-3612QM+GeForce GT640m[ + 250GB SSD, 8GB RAM -> ez már nem minden esetben bírta csak minimumon a FullHD-ben játszást, és azt se stabilan) mégpedig az előnyei miatt, viszont mára már változtak a szokásaim:
    - sokat vittem ide-oda -> most már csak lakáson belül (szeretek kényelmesen ülni/feküdni, nincs jó asztalom még)
    - sokat használtam, napi 8 órát ment átlagban -> most hétköznap esténként max 1-2 órát, akkor is csak filmet nézek vagy játszom rajta (már amennyire bírja), inkább a tableten netezek. Persze hétvégén néha előfordul, hogy napi 8-10 órát is használom aktívan, de ez ilyen havi 1x.
    Nem tudom, hogy jó választás lenne-e nekem egy PC+monitor beruházása egy új lapos helyett, sokan mondták, hogy olcsóbban kijönnék, majd kiderül gondolom. Ja és persze ami fontos, hogy a laptopjaimat is eddig 3-4 évre vettem, adott esetben a PC-hez se szívesen nyúlnék hamarabb.

    Összeraknátok nekem egy gépet papíron a fenti felhasználásra? Kíváncsi vagyok mennyiből jönne ki. :R

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák