Új hozzászólás Aktív témák

  • BloOdKA

    csendes tag

    Sziasztok!

    Alapvetően játékra szeretnék 1 új gépet mert a régi sajnos elavult már. GTA V, Witcher 3, Mortal Kombat X sajnos nem futnak már rajta, és jó lenne egy olyan, ami elvinné ezeket :)

    A jelenlegi gépemből ami esetleg újrahasználható:
    Ház: ASUS TA-K12 [link] (Bár szerintem jobb lenne cserélni mert beépített ventillátorai kezdik megadni magukat illetve nem tudom beleférne-e az új konfig)
    Táp: CHIEFTEC CTG-450-80PB 450W OEM [link] (Nem tudom elegendő lesz-e a 450W)
    Vinyó:WD 640GB 7200rpm 64Mb SATA2 WD6400AARS [link] (Lassú később ezt is cserélném, de most még nem kell)
    Memória: GeIL CL9-9-9 DDR3-1333 2x2GB (4GB kit) (pontos nevet/típust elfelejtettem de ha jól emlékszem akkor talán black dragon) - Nem tudom ez mennyire elavult, mennyire működne jól egy még egy 4GB kittel ami esetleg nagyobb órajelű, esetleg jobb késleltetésű

    Monitorom jelenleg: SAMSUNG EX1920W [link] 1440x900 felbontáson tolom jelenleg de azért később cserélném egy nagyobbra, szóval a konfigot inkább 1080p-re kéne belőni mint a jelenlegi felbontásomra.

    Tehát, ami mindenképpen kell: Alaplap, proci, vga. Kiindulási alapnak ezeket gondoltam, egyik sem fix, mindenre nyitott vagyok.
    Alaplapban h97es chipsetesen gondolkodtam
    Prociban i5-4460-at gondoltam elsőre. Kérdésem az lenne, hogy érdemes-e i5-ből erősebbre többet költeni.
    Vga: Itt kicsit bajban vagyok, néztem r9-280 3GB-t, GTX960at de r9-290-et és gtx970-et is. Nem tudom, hogy kell-e a gtx970/r9-290 egy GTA Vhöz vagy Witcher 3hoz. Illetve mondjuk, hogy r9-280/gtx960 ah elviszi most a játékokat előre láthatólag meddig lehetnek elegek, hamar kellene-e cserélni.

    Memória: Ez ugye függ attól, hogy tudom-e használni a régi 4GB-os kitemet. Ha igen akor elég lenne még 1 4GB-os kit, 8 GB csak elég játékra nem?

    Táp: Kérdés, hogy a fent említett tápom elegendő-e / kompatibilis-e az új konfiggal.

    Ház: Masszívabb konfighoz lehet nem ártana egy jól szellőző ház.

    Összességében 250k-nál nem szeretnék feltétlen többet költeni, de ha elegendőek az olcsóbb opciók, akkor kitölteni sem feltétlen akarom a 250k-t :)

    Válaszokat előre is köszönöm!

    Üdv

Új hozzászólás Aktív témák